Gönderen Konu: Konu Sağlık. Böbrek Taşı :( Gilaburu Suyu...  (Okunma sayısı 3306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Konu Sağlık. Böbrek Taşı :( Gilaburu Suyu...
« : Nisan 04, 2017, 10:07:40 »
Arkadaşlar eşim böbrek taşlarından muzdarip. Bazen dayanılmaz ağrılar çekiyor. Acile gitmek zorunda kalıyoruz. Son bir aydır belli sürelerde raporlu günler geçirdi. Okulundan kaldı, öğrencileri de. Evde çocuklar var biryandan. Ben işe gidiyorum öyle.

Derken böbrekten kanala düşen taşı için geçen hafta  laporoskopi (kapalı cerrahi) yöntemiyle ameliyat oldu. Maalesef ameliyatı başarılı geçmedi. Kanal dar ve taş yukarıda olduğu için alamadığını söyledi doktor.  Bir müddet daha beklememiz gerektiğini söyledi. Üşütmeyecek ve bol sıvı alacak.  Bu arada kanala düşen taşlar için lazerle taş kırma yöntemi uygulanmıyor.

Doktora doğal yöntemleri sordum. " Ne buluyorsanız için" dedi.

Çevremden duyduğum kadarıyla Kayseri ve civarında yetişen Gılaburu meyvesinin bu işin çözümü olduğunu öğrendim. 12 şişe 1'er litrelik gılaburu suyu aldım. Cumartesinden beri sabah akşam içiyor. Bakalım şifa bulabilecekmiyiz.

Bu meyveyi duydunuz mu, kullandınız mı veya kullananı biliyor musunuz ?  Zahmet edip cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Toyota Club Türkiye

Konu Sağlık. Böbrek Taşı :( Gilaburu Suyu...
« : Nisan 04, 2017, 10:07:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
Ynt: Konu Sağlık. Böbrek Taşı :( Gilaburu Suyu...
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2017, 11:22:50 »
Yasin bey konu ile ilgili bilgim yok, o yüzden yorum yapamıyorum. Eşinize çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2017, 11:32:39 »
Neden Üreteroskobi ameliyatı önermedi doktor. Hem sancısız ameliyat izi kalmadan yapılan en kolay yok Bu ameliyat tekniği daha basit ve doktor daha rahat çalışıyor. 1.5 cmlik taşım kanala düştü. Kanalda kıra kıra,temizledi..kanal için  nasıl kapalı ameliyat yapmıs ilginç. Gilaburu konusuna gelince hazır gilaburu suyu kullanmayın Kayseride bitkisini bulmak lazım.
Eşkina Balık taşına ben inanmadım arkadaşım babası için kullanmış. Dökmedik taş bırakmadığını söyledi.onu tavsiye ederim
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2017, 12:13:35 »
Yasin bey geçmiş olsun acil şifalar. Tavsiyeleri kullananlardan alınız. Kulaktan dolma bilgilere başvurmayınız derim. Bol bol su içsin eşiniz.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2017, 12:51:35 »
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Burada yazılanların asla kesin yol gösterici olmayacağı, sadece fikir, tecrübe yönünden konuya ışık tutacağı unutulmamalı.

Zamanında bir yakınım muzdaripti bu durumdan. Doğal yaklaşım açısından, mısır püskülü çayı ve arpa suyu söktürücü etki yapıyordu nispeten, tabi soğuk olmayacaklar.

Başka bir bilgiyi ayrıca aktarırım, umarım işinize yarar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2017, 13:39:34 »
Geçmiş olsun.
Eşim de ultrason çektirdiğinde sağ böbreğinde 20mm. Sol böbreğinde 6mm. İki taş çıktı. Doktor 6mm. Taş için ilaç verdi ilaç düşürür ama 20mm için ameliyatla alacağız dedi. Bizde daha önce taş düşürdüğünü duyduğumız gilaburu suyunu Kayseri'de ki firmadan 1 aylık kür olarak getittridik. 10 gündür kullanıyor. 1 ay sonunda tekrar ultrasonla baktıracağız. İnşallah eritmiştir. Eritmediyse o zaman ameliyatı düşüneceğiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 04, 2017, 15:17:09 »
Öncelikle geçmiş olsun, eşkına balığının kafasındaki taşın, zeytinyağı ve limon ile sentezi (karıştırılmasının belli bir prosedürü var) ile çare olduğuna birebir şahidim,  bence deneyin, zarar görmezsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 04, 2017, 15:20:36 »
Geçmiş olsun. Gilaboru suyu faydalıdır. Giloboru meyvesi turşu halinde süzgeçten geçirilerek suyu tüketilmektedir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 04, 2017, 16:34:13 »
nezaman müsait olursanız istanbula geldiğinizde Eyüp ilçesinde cırcır ceşme adında bir ceşme var suyu az akar bir bidon yani 20 lt falan 1 satte dolar yazın bazen su akmaz kesilir ama sizi çok iyi anlıyorum benimde küçükken başımdan cok geçti bu olay babam rahmetlide vardı her sene taş düşürürdü ben bizzat iğne olarak verilen cam tüp içindeki ilacı kırıp ağzından içirirdim sancısı fenadır fafasını duvarlara vururdu rahmetli oldu ama ben herzaman oraya Eyüp cami ziyaretine gittiğimde suyu alırım içerim cok faydalı şifa bulcağınıza kesinlikle tavsiye ederim sanırım zonguldaktasınız eğer bi akrabağnız varsa suyu aldırıp kargoyla yollatın İstanbul Eyüp cırcırceşmesi Eyüp futbol sahasının yakınında tepede bir yer herkez bilir şimdiden allah şifa versin görüşmek dileğiyle saygılar...
2011.toyota aurıs 1,33 comfort extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 254 kere teşekkür etti
Ynt: Konu Sa
« Yanıtla #9 : Nisan 17, 2017, 14:47:47 »
nezaman müsait olursanız istanbula geldiğinizde Eyüp ilçesinde cırcır ceşme adında bir ceşme var suyu az akar bir bidon yani 20 lt falan 1 satte dolar yazın bazen su akmaz kesilir ama sizi çok iyi anlıyorum benimde küçükken başımdan cok geçti bu olay babam rahmetlide vardı her sene taş düşürürdü ben bizzat iğne olarak verilen cam tüp içindeki ilacı kırıp ağzından içirirdim sancısı fenadır fafasını duvarlara vururdu rahmetli oldu ama ben herzaman oraya Eyüp cami ziyaretine gittiğimde suyu alırım içerim cok faydalı şifa bulcağınıza kesinlikle tavsiye ederim sanırım zonguldaktasınız eğer bi akrabağnız varsa suyu aldırıp kargoyla yollatın İstanbul Eyüp cırcırceşmesi Eyüp futbol sahasının yakınında tepede bir yer herkez bilir şimdiden allah şifa versin görüşmek dileğiyle saygılar...

Kerem bey tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Eşim okulların da tatil olmasını fırsat bilip bugün muayeneye gitti. Film çekilmiş. idrar kanalındaki ameliyatla alınamayan 12*5 mm lik taşı 5*1.7 mm  kadar ufalmış. Doktor "her ne içiyorsan devam et" demiş.   Sonuçlara bakılırsa gilaburu suyu fayda etmiş gibi görünüyor. İki haftadır günde üç öğün aç karnına içiyor suyu.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '05
  • 17 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 17, 2017, 15:49:56 »
Arkadaşlar eşim böbrek taşlarından muzdarip. Bazen dayanılmaz ağrılar çekiyor. Acile gitmek zorunda kalıyoruz. Son bir aydır belli sürelerde raporlu günler geçirdi. Okulundan kaldı, öğrencileri de. Evde çocuklar var biryandan. Ben işe gidiyorum öyle.

Derken böbrekten kanala düşen taşı için geçen hafta  laporoskopi (kapalı cerrahi) yöntemiyle ameliyat oldu. Maalesef ameliyatı başarılı geçmedi. Kanal dar ve taş yukarıda olduğu için alamadığını söyledi doktor.  Bir müddet daha beklememiz gerektiğini söyledi. Üşütmeyecek ve bol sıvı alacak.  Bu arada kanala düşen taşlar için lazerle taş kırma yöntemi uygulanmıyor.

Doktora doğal yöntemleri sordum. " Ne buluyorsanız için" dedi.

Çevremden duyduğum kadarıyla Kayseri ve civarında yetişen Gılaburu meyvesinin bu işin çözümü olduğunu öğrendim. 12 şişe 1'er litrelik gılaburu suyu aldım. Cumartesinden beri sabah akşam içiyor. Bakalım şifa bulabilecekmiyiz.

Bu meyveyi duydunuz mu, kullandınız mı veya kullananı biliyor musunuz ?  Zahmet edip cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bir Kayserrili olarak kesinlikle öneririm. Biz kendimiz toplayıp yapardık eskiden. Turşu gibi kurulur salamura yapılır. Çok fayalıdır bildiğim kadarıyla da zararı yoktur. Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 17, 2017, 17:38:08 »
Güzel yolda olunduğuna sevindim. Burada da herkes güzel bilgiler vermiş.

Şu noktayı gözden kaçırmamak gerekir, her ne olursa olsun doz çok önemlidir, alınan maddenin özelliklerine ve kişinin fizyolojik yapısına göre bir şey doğru dozda ilaç, fazla olursa zehir olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '11
  • 61 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 17, 2017, 18:46:09 »
Allah acil sifalar versin. Böbrek agrisini babamda cok yasardi. Eskina taşını mutlaka denemelisin abi. Internette hazırlanışıni bulabilirsin. Herhangi bir balikciya gidip istersen ucretsiz verirler sana. Kaya levregidir eskina kafasindan cikan taşın faydasi vardir emin ol.  Simdiden gecmis olsun...
//////--ALO 158--\\\\\\
/////SAHİL GÜVENLİK\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\
                                       DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1141 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 17, 2017, 20:40:06 »
geçmiş olsun,sorunun ameliyatsız çözüleceğini öğrenmek güzel,ayaklar sıcak tutulacak ,rüzgarda kalınmayacak,bele yün kuşak sarılacak,bol su içilecek,sıcak su ile dolu küvette oturulacak,bunlar bizimde zamanında yaptığımız ek işlemlerdir,yaşayan bu sancının ne olduğunu bilir,aniden sancı girdiğinde arabayı devirenler bile olmuştu.acil şifalar dilerim.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 204
  • Model Yılı: '95
  • 22 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Nisan 18, 2017, 10:14:46 »
Sn hocam geçmiş olsun Allah şifa versin Allah kimseye böyle bir sorun yaşatmasın 5-6 sene önce banada birden böbreklere sancı gelmişdi iki gün kıvandırdı öyle bir acı hayatımda çekmemişdim dayanamadım iki gün sora  geceleyin arka koltukta acile hastaneye gittim,aracla hastane 45 dakka suruyor  yolda öldüm sandım sancıdan,acile girdim sancı birden bire kesildi, ertesi gün ultrsanonla böbrek doktoruna bakıttım birşey bulamadı taş düşürmüşsündür dedi, o zamandan beri bir daha olmadı normalde bir olayı hemen unuturum bu acıyı unutamıyorum.
95 GLİ .16-16v 204 Bin Benzin+Lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 254 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Nisan 18, 2017, 11:13:55 »
Sn hocam geçmiş olsun Allah şifa versin Allah kimseye böyle bir sorun yaşatmasın 5-6 sene önce banada birden böbreklere sancı gelmişdi iki gün kıvandırdı öyle bir acı hayatımda çekmemişdim dayanamadım iki gün sora  geceleyin arka koltukta acile hastaneye gittim,aracla hastane 45 dakka suruyor  yolda öldüm sandım sancıdan,acile girdim sancı birden bire kesildi, ertesi gün ultrsanonla böbrek doktoruna bakıttım birşey bulamadı taş düşürmüşsündür dedi, o zamandan beri bir daha olmadı normalde bir olayı hemen unuturum bu acıyı unutamıyorum.

A.s Mehmet Bey. Sağolun teşekkür ederim. Siz yine de bir üroloji uzmanına muayene olup son durumunuzu öğrenin derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 11000
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 18, 2017, 11:31:32 »
Öncelikle geçmiş olsun,acil şifa diliyorum.Bende Kayseriliyim gilaboru suyunun konu ile ilgili faydası yadsınamaz,ancak benzer şikayetleri olan baldızım halkarasında at kuyruğu olarak da bilinen Kırkkilit otu çayı ile her yıl ağrısız sancısız kum döküyor.ilave kaynatılmış maydonozda iyi gelir.selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Captiva 2,0A/T High 7k / Hyundai i20A/T
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 167 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 18, 2017, 11:31:43 »
Öncelikle geçmiş olsun... Yanlız birbirinize tavsiye verirken bu kadar cürretkar olmayın. en az 20 tip taş var. Bi okadar da ameliyat çeşiti. Hastalık yok hasta vardır. Uzmanı değilseniz yorum yapmayın. Kocakarı ilaçlarıyla karaciğerini eline alan çok var maalesef:(
İlk hamlede piyon deyip geçilenler oyunun sonlarında şahı sıkıştıran kahramanlardır...
Güvendiğim iki şey;aynaya baktığımda gördüğüm ve yukarı baktığımda göremediğimdir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 254 kere teşekkür etti
Ynt: Konu Sa
« Yanıtla #18 : Nisan 18, 2017, 13:45:48 »
Öncelikle geçmiş olsun... Yanlız birbirinize tavsiye verirken bu kadar cürretkar olmayın. en az 20 tip taş var. Bi okadar da ameliyat çeşiti. Hastalık yok hasta vardır. Uzmanı değilseniz yorum yapmayın. Kocakarı ilaçlarıyla karaciğerini eline alan çok var maalesef:(

Teşekkür ederim. Haklısınız...