Gönderen Konu: 1994 corona termostat tavsiyesi  (Okunma sayısı 1631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '08
  • 57 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
1994 corona termostat tavsiyesi
« : Mart 30, 2017, 23:05:28 »
Merhaba arkadaşlar aracımı ilk aldığımda yani 5 bin km önce termostatını tedbir amaçlı değiştirmiştim. Parçacı bunun termostatının ae101 kasa corolla ile aynı olduğunu söyledi ve hatırlamadığım bir marka termostat verdi.  Daha 5 bin km olmuşken düz yollarda ve rampa aşağı giderken hararet ibresi düşmeye başladı. Sizce bu normal mi?  Termostat hangi marka almalıyım?

Toyota Club Türkiye

1994 corona termostat tavsiyesi
« : Mart 30, 2017, 23:05:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Ynt: 1994 corona termostat tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Mart 31, 2017, 07:44:12 »
Gerçekten özel bir araç, güzel günlerde kullanın.
O aracın bazı parçaları nadirdir. Orijinal parça koduna bakmak lazım, Celica'dan tut, Cressida'ya bazı parçalar uyumlu olabiliyor ama bazıları da sırf şeklen aynı diye uyar diye verilebiliyor. Burada paylaşımlar olması lazım parça kodu içeren, olmadı Ufuk Bey ile irtibata geçin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '94
  • 272 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 31, 2017, 13:31:30 »
Merhaba arkadaşlar aracımı ilk aldığımda yani 5 bin km önce termostatını tedbir amaçlı değiştirmiştim. Parçacı bunun termostatının ae101 kasa corolla ile aynı olduğunu söyledi ve hatırlamadığım bir marka termostat verdi.  Daha 5 bin km olmuşken düz yollarda ve rampa aşağı giderken hararet ibresi düşmeye başladı. Sizce bu normal mi?  Termostat hangi marka almalıyım?

Aracınız hayırlı olsun öncelikle.Çok keyifli arabadır :)
.normalde yarıdan biraz aşağıda duruyor.Uzun rampalarda hararet biraz aşağı düşüyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '08
  • 57 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2017, 22:09:57 »
Arkadaşlar Tem Toyota Ufuk Sönmez Bey'e teşekkür ederim. Kendisi orjinale en yakın olan Japon malı HKS marka termostat olduğunu söyledi satın aldım. Kargom bir günde geldi. Aracın hararet düşme sorununu çözmüş olduk. Sizde bir parça gerektiğinde Ufuk Bey'den yardım alabilirsiniz. Kendisi ilgili ve dürüst bir satıcı.