Gönderen Konu: MMT şanzıman Vites Boşa Atma Sorunu  (Okunma sayısı 4166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
MMT şanzıman Vites Boşa Atma Sorunu
« : Mart 30, 2017, 15:29:10 »
Merhaba ,

2007 Corolla HB d4d triptronik bir aracım var.Aldığımdan beri kronik bir sorunu var ve çözemedim.Sorun ;

Araç seyir halindeyken birden çekişten düşüyor.Vites kaçta kalmışsa o gösteriyor 3 se 3, 4 se 4 ama gaza basnca araba bağırıyor ama gitmiyor.Vites işlemiyor.kapatıp 1 dakika bekleyince normal çalışıyor.Gidişinde çekişinde problem yok.Ayda 1-2 kez yapıyor bunu.Seyir halindeyken oluyor ve çok tehlikeli.

Maslak otosanayi de göstermediğim toyota cı kalmadı.Araç bilgisayara bağlandığında hiç bir problem görünmüyor.Işık yakmıyor.Ortaköy toyata serisine gittim bişey çıkmadı.Robot değişicek dediler değiştirdim,EGR valfi değişicek dediler değiştirdim.Tesisat kontrol edilecek dediler etirdim.Halen sorun devam etmekte.Şimdi değiştirmediğim debriyaj baskı balata kaldı.En son onuda değiştiricem.

Bu sorundan yaşayan ve sorunu giderebilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşk.

Toyota Club Türkiye

MMT şanzıman Vites Boşa Atma Sorunu
« : Mart 30, 2017, 15:29:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
Ynt: MMT şanzıman Vites Boşa Atma Sorunu
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2017, 16:11:42 »
Merhaba,

Zaten değiştirmeniz gereken haricinde herşeyi değiştirmişsiniz.. bu konularda çok uzman sayılmam ama aküatörün değişmesi gerekiyor anladığım kadarıyla.. Maslak ta tem oto ya götürdünüz mü aracı?
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: MMT şanzıman Vites Boşa Atma Sorunu
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2017, 16:21:06 »
zaten dediğim işlemlerler orada yapıldı hocam