Gönderen Konu: Asus telefonumun sorunları bitmiyor  (Okunma sayısı 2638 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
Asus telefonumun sorunları bitmiyor
« : Mart 13, 2017, 22:20:55 »
Merhaba abilerin geçen yaz ağustos ayı gibi Asusun Zenfone go modelini almıştım aldığım günden beri problemleri bitmiyor öncelikle sıralamak gerekirse

1)Arka kamerasında iz oluştu beyaz bi yeri çekerken siyah yuvarlak bi iz belli oluyor

2)Ön kamerası aldığım günden beri rezalet zaten o belki bu modellerin hepsinde öyledir

3)Durup dururken kapandı ve açmak istediğimde ekranın ortasında bi çizgi çıkıyodu hiçbi şekilde açılmadı bataryasını çıkardım taktım düzeldi ama 2-3 kere daha yaptı bunu neden yapıyor anlamadım

4)Arka haporlörünü gram kullanmam ama arka haporlörü patlamış cızırtılı bir ses geliyor kullanmadığım bişey nasıl bozulur anlam veremedim

5)Mikrafonu çızırtı yapmaya başladı mikrafonuda sık kullanmıyorum telefon görüşmesi yaptığım yok bi video çekerken veya whatsapp'ta ses kaydı atarken

6)Kulaklık durup dururken bozuldu temassızlık falanda değil bozuldu direk

7)Şarj aletine kulağımı dokundurduğumda ince bi ses geliyor korkuyorum ondanda

8)Kulaklıkla müzik dinlerken birden ses kesiliyor ve kulaklık sembolü gidiyo sonra birden geliyo kulaklık girişide tutukluk yapıyor sanırım

9)Sonuncusuda bugün başıma geldi şarjdaydı ve oynamıyodum internete bağlıydı ben whatsapp webteydim bilgisayarda telefon kapandı sonra ekranda asus yazısı belirdi en son baktığımda %40 civarı şarjı vardı doluyordu açıldığında ise %14 olarak gördüm

*)Yazarken aklıma gelmedi ilk aldığım zamandan beri var bu sorun telefon %15e geldiğinde birden pil bitmeye başlıyo her saniye 14 13 12 azalıyo ve 0a geldiğinde kapanıyo ama her zaman %15tede yapmıyo bazen yüzde 10dan sonra yapıyo bazen hiç yapmıyo

Bu telefonun sorunlarından bıktım ben aldığım zamandan beri toplasam 3 kere düşmemiştir bile dikkatli kullanıyorum kılıfı var jelatini var ama her gün yeni bi problemle karşılaşıyorum acaba banamı hatalısı geldi diye düşünmeden edemiyo insan telefonumu alalı 1yıl olmadı karşılaştığım sorunlara bak değişmi talebinde falan bulunma imkanım varmıdır acaba bu konuda garantiye yollasam adamlar bu kadar sorunla uğraşmazlar kullanıcı hatası der yollarlar gibime geliyor ama elimden geldiğincede özenli kullanıyorum benim hatamlık bi durum yok ortada ve son olarak söylüyeceğim telefon konusunda Asus almayın aldırmayın bu kadarmı kalitesiz olur bi markanın telefonu eskiden kalitesizliğiyle dalga geçtiğimiz gm'de bile bu kadar sorun çıkmıyor artık

Toyota Club Türkiye

Asus telefonumun sorunları bitmiyor
« : Mart 13, 2017, 22:20:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Ynt: Asus telefonumun sorunları bitmiyor
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2017, 22:43:22 »
Bende de zenfone 2 var ve tabiri caizse tas gibi. Gece cekimleri on vevarka kameralari guzel cekiyor. Ve su ana kadar  problem cikarmadi. ( benimkide 1 yillik)
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2017, 22:44:47 »
Bende de zenfone 2 var ve tabiri caizse tas gibi. Gece cekimleri on vevarka kameralari guzel cekiyor. Ve su ana kadar  problem cikarmadi. ( benimkide 1 yillik)
Hocam firmayıda çok kötülemek istemiyorum ama banamı hatalısı geldi acaba benim cihazım 1 yıllık bile değil 2016 ağustosta alınma 8-9 aylık cihaz niye bu kadar sorun çıkardı bu kısa zamanda anlamıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2017, 23:02:36 »
Hocam firmayıda çok kötülemek istemiyorum ama banamı hatalısı geldi acaba benim cihazım 1 yıllık bile değil 2016 ağustosta alınma 8-9 aylık cihaz niye bu kadar sorun çıkardı bu kısa zamanda anlamıyorum

Eger bu arizalar icin servise gittiyse ve servisten arizali deyip onarim yapildiysa 4. de degisim iste.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 35
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2017, 23:14:46 »
Kardeş keşke almasaydın f/p olarak çok överler ama iş real'e geldğinde  öyle değil. Telefon alınacaksa asusdan uzak durulmalı. Servise gönder 3 kere emin ol yapmadan geri gönderirler sende tüketici hakem heyetine filan başvur biraz zorla ve kovala belki birşey çıkar.
-KARABÜK ÜNİVERSİTELİ TRABZONSPORLULAR-
-CEVAP YAZARKEN ALINTI YAPINIZ-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2017, 23:30:14 »
Aynen Asus'un yetkili servisinin sıkıntılı olduğunu internette okudum. Ama hangi marka telefon alınırsa alınsın benzer şikayetler çoğunlukta. Sen de bence servise gönder bu kadar şikayet varsa.
1- Kamera lensine toz girmiştir.
2- Keşke deneyerek alsaydın.
3- Donanımsal sıkıntı olabilir.
6- Kullanıcı hatası denir kesinlikle. Piyasada ucuz Allahtan.
7- Şarj aletinin öyle ses yapması normal. Laptopumun şarj aleti de cızırdıyor.

Yetkili servise göndermeden ürün değişimi olmaz. 3 kez gidecek ki aynı sorundan ancak ondan sonra. Ya da çok sıkı tüketici mahkemesiyle birlikte uğraşman gerekir. Baya vakit alır.

Bende Asus Zenfone 3 Laser var çok memnunum. Gayet f/p ürünü olarak buluyorum. Metal kasası ise çok şık.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '16
  • 49 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2017, 23:30:14 »
Malum şuanda bizde araç değişimiyle uğraşıyoruz.Bu sürede edindiğim bilgi olarak senin durumun için bulunduğun ildeki tüketici hakem heyeti karar verme yetkisi var.
3bin kusur 4bine yakın meblağlara kadar bu kurumlar işlem yapabiliyomuş eğer bunu aşarsa mahkeme yoluna başvurmak gerekliymiş.

En azından bilgi edinirsin danışmanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mart 13, 2017, 23:39:30 »
Aynen Asus'un yetkili servisinin sıkıntılı olduğunu internette okudum. Ama hangi marka telefon alınırsa alınsın benzer şikayetler çoğunlukta. Sen de bence servise gönder bu kadar şikayet varsa.
1- Kamera lensine toz girmiştir.
2- Keşke deneyerek alsaydın.
3- Donanımsal sıkıntı olabilir.
6- Kullanıcı hatası denir kesinlikle. Piyasada ucuz Allahtan.
7- Şarj aletinin öyle ses yapması normal. Laptopumun şarj aleti de cızırdıyor.

Yetkili servise göndermeden ürün değişimi olmaz. 3 kez gidecek ki aynı sorundan ancak ondan sonra. Ya da çok sıkı tüketici mahkemesiyle birlikte uğraşman gerekir. Baya vakit alır.

Bende Asus Zenfone 3 Laser var çok memnunum. Gayet f/p ürünü olarak buluyorum. Metal kasası ise çok şık.

Bende cihazımı f/p ürünü diye almıştım aldığım dönem aynı fiyatlardaki samsunglarla falan donanım olarak arasında ciddi fark vardı ama hata yapmışım demekki

Malum şuanda bizde araç değişimiyle uğraşıyoruz.Bu sürede edindiğim bilgi olarak senin durumun için bulunduğun ildeki tüketici hakem heyeti karar verme yetkisi var.
3bin kusur 4bine yakın meblağlara kadar bu kurumlar işlem yapabiliyomuş eğer bunu aşarsa mahkeme yoluna başvurmak gerekliymiş.

En azından bilgi edinirsin danışmanı tavsiye ederim.
Danışıyım abi danışmasınada bu konularda ödüyeceğim ücret telefonun kendi ücretini geçerki şansımı asusa mail atıp deniycem ama türkiyeye değil türkiyeden sonuç alamam yüksek ihtimalle bütün problemleri ingilizce olarak yazıcam ve cihazı iyi kullandığımıda belirticem çok düşük bi ihtimalle adamların insafına gelir değişim yaparlar ama pek ümidim yok teknik servistende bi ümidim yok çünkü o kadar çok sorunu olan bi cihaza bu cihaz çok hor kullanılmış kullanıcı hatası diyip geçiştirme ihtimalleri yüksek ama gerçekten hor kullandığım falan yok aldığım zamandan beri kılıfı jelatini eksik olmuyor telefonda ama sürekli başka problemler türüyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 14, 2017, 11:09:42 »
Bende cihazımı f/p ürünü diye almıştım aldığım dönem aynı fiyatlardaki samsunglarla falan donanım olarak arasında ciddi fark vardı ama hata yapmışım demekki
Danışıyım abi danışmasınada bu konularda ödüyeceğim ücret telefonun kendi ücretini geçerki şansımı asusa mail atıp deniycem ama türkiyeye değil türkiyeden sonuç alamam yüksek ihtimalle bütün problemleri ingilizce olarak yazıcam ve cihazı iyi kullandığımıda belirticem çok düşük bi ihtimalle adamların insafına gelir değişim yaparlar ama pek ümidim yok teknik servistende bi ümidim yok çünkü o kadar çok sorunu olan bi cihaza bu cihaz çok hor kullanılmış kullanıcı hatası diyip geçiştirme ihtimalleri yüksek ama gerçekten hor kullandığım falan yok aldığım zamandan beri kılıfı jelatini eksik olmuyor telefonda ama sürekli başka problemler türüyor

1- Asusun global sitesine yazarak değişim gerçekleştiremezsin.
2- Değişim için arkadaşlar da belirtmiş  zaten, yetkili servise gönder. Aynı arızayı yaparsa yine gönder, toplamda cihaz aynı arızayı üç defa  yaparsa değişim talep et.
3- Servis değişim talebi için onay vermezse işte o zaman önceki servis fişlerinle  beraber genelde Kaymakamlık bünyesinde bulunan tüketici hakem heyetine başvur.
4- Bu işlemler için herhengi bir ücret ödemezsin.  Sadece tüketici hakem heyeti seni kusurlu bulursa 20-25 TL gibi bir ücret yatıyor vergi dairesine o kadar.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -