Gönderen Konu: yağmurdan sonra carina sustu  (Okunma sayısı 1026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 270000
  • Model Yılı: '97
  • 2 kere teşekkür etti
yağmurdan sonra carina sustu
« : Mart 13, 2017, 06:57:02 »
merhaba 2 gün süren kuvvetli sağanağın altında yatan aracımın bugün kontağını çevirdim. başta kontak ses verdi ama çalışmadı motor ki normalde tek basışta motor gürler çalışırdı. biraz daha kontak basınca bu kez kontakta basmaz oldu. 6-7 saat sonra  yine denedim netice gene tekrarladı. kaputu açıp akü göstergesine baktım yeşildi, lakin kaputun içinde kısım kısım ıslaklıklar vardı aküyü ve akü başınıda kuruladım. birde direksiyondanmı kontaktanmı geldi anlamadan ilginç bir ses geldi kontaktan çekerken anahtarı sanki dijital bir uyarıcı zırıltı gibi, acaba akü bitiyor uyarısımı ki akü  yeşil renkte yoksa direksiyondan geliyor direksiyonlamı ilgili bilen duyan anlayan ve burada izah edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Toyota Club Türkiye

yağmurdan sonra carina sustu
« : Mart 13, 2017, 06:57:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
Ynt: yağmurdan sonra carina sustu
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2017, 10:22:16 »
ateşleme sistemi ıslanmıştır, bir tamirci getirerek baktır,buji, buji kablosu,distribütörlü ise distribütör ,distrübütör yoksa ateşleme bobibi silinip kurutulur.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: yağmurdan sonra carina sustu
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2017, 10:28:12 »
Ateşlemesi sistemi ıslanmış olabilir .Yağmurlu havada tam gaz su birikintilerinde geçti iseniz motorun aksamlarını su almıştır .Ondan dolayı buji kablolarını çıkarıp içine bakın ıslaklık var mı distribütör ü söküp içine bak nemlenme veya su var mı .Ateşleme bobini keza öyle şarj marş dinamosu  kontrol edilmeli . Akü ışığını yeşil yanması seni aldatmasın bazen arızalı veya boş akülerde o ışık yanlış bilgi veriyor
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "