Gönderen Konu: Arabamın Üzerine Yağan Nokta Nokta Lekeler  (Okunma sayısı 1297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '10
  • 73 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Arabamın Üzerine Yağan Nokta Nokta Lekeler
« : Şubat 15, 2017, 12:11:44 »
Arkadaşlar Merhaba,
Havaların yağmurlu olmasından dolayı uzun bir süre arabamı yıkamamıştım. Geçen arabayı yıkadığımda fark ettim ki arabanın üzerinde komple toplu iğne ucu kadar küçük damla şeklinde lekeler var. Adeta arabanın her tarafına yağmış gibi. Bez ile sildim geçmedi. Hemen sirkeli su yaptım sildim camlardan anında geçti ama kaportadan geçmedi. Elimde cila vardı. Arabayı komple cilaladım yine geçmedi. Geçen hafta sonu gidip gaz yağı aldım. Fıs fıs ile komple sıkıp yağladım. İyice ovalayıp yedirdim. Daha sonra güzelce yıkadım ama sonuç yine aynı, geçmedi. Yıkamacıya gittim "bu verniğe işlemiş ben bunu çıkaramam" dedi. Boyacıya yönlendirdi. Son çare olarak internetten araştırmalarım sonucunda kil denen bir malzeme buldum. Sipariş ettim ve elime ulaştı. Henüz deneme şansı bulamadım. Hafta sonu deneyecem. Ağaç reçinesidir diyen oldu, boyadır diyen oldu anlayamadım bir türlü ne olduğunu. Arabanın rengi de koyu olduğundan çok sırıtıyor lekeler. 

Bu konuda tecrübe sahibi olan var mı acaba. Resim ekliyorum. Çok yakından çekildi resimler. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
''Üzülme! Der Mevlana Hazretleri ve Şöyle Devam Eder: ''Kaybettiğin Her Şey Başka Surette Geri Döner''

Toyota Club Türkiye

Arabamın Üzerine Yağan Nokta Nokta Lekeler
« : Şubat 15, 2017, 12:11:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '09
  • 72 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Ynt: Arabamın Üzerine Yağan Nokta Nokta Lekeler
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2017, 17:18:03 »
Muhtemelen kil güzelce temizler, aracın yakınında boya yapmışlar ordan rüzgar ile gelmiş, yapışmıştır. Kilin nasıl yapılacağını da araştırın boyayı çizmesin.

Kxl`s Garage

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 15, 2017, 17:42:57 »
Geçmiş olsun.
Bir ara İstanbul'da yol şerit çizgileri boyanırken bir sürü araçta olmuştu. Yukarıda söylendiği gibi kil yardımcı olur. Sitemizde uygulama şekli hakkında bilgi detaylı olarak mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 14000
  • Model Yılı: '20
  • 92 kere teşekkür etti
  • 95 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 15, 2017, 18:27:10 »
Benzer lekelerde ipa ve gaz yağı denemiştim ve sonuç alamamıştım.Valet pro turuncu kil ve 3d final touch ile çizmeden rahatça çıkmışlardı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '10
  • 73 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 15, 2017, 20:04:57 »
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Kil uygulamasını gerek forumumuzda gerekse internette epey bir araştırdım. Uygulama şeklini bire bir öğrendim. Yere düşen kili bir daha kullanilmamasi gerektiğine kadar :)
Emre Bey aracınız da olan lekeler benim arabadakine benziyor. Umarım bende sizin gibi cikartabilirim.
''Üzülme! Der Mevlana Hazretleri ve Şöyle Devam Eder: ''Kaybettiğin Her Şey Başka Surette Geri Döner''