Gönderen Konu: Toyota CORONA Karb. yardımı  (Okunma sayısı 2018 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A-
Toyota CORONA Karb. yardımı
« : Şubat 09, 2009, 14:44:15 »
Arkadaşlar 91 model CORANA aracım lpg olmasına rağmen km de .28tl tüketiyor. 35tl lik yakıt ile 125km yol gidiyorum. Araç 2000motor ve ot. vites. Bu tüketim değeri çokmu?

Birde ustanın demesine göre, eski sahipleri krb. ile baya oynamış. Benzinde aracın rolantisi inanılmaz düşüyor ve stop ediyor. Ayrıca inanılmaz çi benzin atıyor. Usta bunun tamiri uzun ve pahalı bir iş olur, lpg de sorun yok, benzinlede kullanma dedi ve kapattı konuyu. Ama ben kafayı biraz taktım. Çıkma bir karb. bulabilirmiyim bu araca.

Birde genel bir bilgi olarak piyasayı pek bilmediğim için işin uzmanlarına sorayım dedim. Araç komple kaporta boyaya girerse bana maliyeti ne olur. Kaporta derken bir iki ezik ve birkaç küçük noktasal darbeler var.

Herkese kolay gelsin.

Toyota Club Türkiye

Toyota CORONA Karb. yardımı
« : Şubat 09, 2009, 14:44:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
Ynt: Toyota CORANA Karb. yardımı
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2009, 15:07:51 »
Diğer konu için bişey diyemem ama yakın zaman da sorduğum için cevaplamak istedim güzel bişey olsun dersen 1500-2000 lira arası kaporta boya halledilir sanırım ama yinede kimse aracı görmeden bişey diyemez
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2009, 15:25:40 »
  Boya yapan yerin kalitesi, hem aracın görünümü açısından, hemde boyanın ömrü açısından çok önemli. Fiyatlar konusunda hiç bir bilgim yok ama bu söylediğime dikkat etmek lazım.
 Bence aracını iyi bir karburatörcüye ve Lpg. ustasına göstermen lazım. Corona'nın çıkma parçası çok olmayabilir ama bellide olmaz tabi. Önce hangi yedek parçalar gerekli ona bakmak lazım, tabi gerekli ise, sadece ayar sorunuda olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 10, 2009, 00:47:38 »
  Ertan bey avatar kısmında bilgileriniz eksik olduğu için hangi şehirde olduğunuzu bilemiyoruz.O doğrultuda yardımcı oluruz.Boya-kaporta için bizim gözümüzle göremediğimiz hasarlar deformeler olmuş olabilir.İşin ehli bakar ve size yaklaşık maliyetini söyler.İstediğiniz işte ciddi bir iş olduğu için ucuza mal etmemek gerekir (ucuz etin yahnisi hikayesi).Karbüratör olayına gelincede gerçekten çok abartı bir yakıt tüketimi söz konusu.Ve bu karbüratör konusu da arabada en nefret ettiğim şeydir.İyi bir karbüratör ustasıda bulmak mesele.İyi araştırın piyasayı.Kolay gelsin şimdiden size
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
Ynt: Toyota CORONA Karb. yardımı
« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2009, 09:12:01 »
Tamirci en güzelini söylemiş benzinde nasılolsa kullanmıyorsunuz, siz LPG ye devam edin çok yakmasınıda hazmedin... ne var sanki canım bu arabalar böyle...
işte süper yaklaşım tamirci dediğin böyle olmalı işte çözüm adamı bravo vallahi!!!
böyle baştansavmacı, uğraştırıcı işi para alacak olsa bile istemeyen, hep hazıra kaçan ve lafa gelincede ustayım ben şöyle şöyle arabalar yaptım heyt be ben neydim be diye geçinen ablak tamircilerden NEFRET ediyorum, araban eski modelse yada sinir eden bulunamayan bir sorunun varsa böyle idare et normaldir diye yedirmeye çalışan tipler!!! (neyse benim öfkem zor diner bu hususta)
Bence araştırarak ve danışarak kaliteli bir tamirci bulun, kaporta boyadan önce mekaniğe harcayın paranızı ve benzinde de LPG de de stabil şekilde çalışmasını sağlayın, aracınızdan emin oldun yarın birgün LPG sızıntı yapsa bitse yolda kalsanız benzinde sağlıklı bir şekilde kullanamayacakmısınız yani...
İnşaallah kaliteli ve tabiri caizse insan evladı bir tamirci bulabilirsiniz, ALLAH yardımcınız olsun...

Bu arada mesaj başlığına CORANA yazmışsınız CORONA olarak değiştirin isterseniz ;) sanırım gözünüzden kaçmış

Selam ve dua ile
Saygılar...
Sular yükselince balıklar karıncaları,
Sular çekilince de karıncalar balıkları yer,
Kimse bugünkü gücüne ve üstünlüğüne güvenmemelidir,
Kimin kimi yiyeceğini suyun akışı,
Suyun akışını da Mevla belirler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2009, 08:31:56 »
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. İyi bir krb. ustası varmı bildiğiniz =)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2009, 14:10:18 »
Bence de yakıt tüketimi fazla. "Çiğ benzin atıyor" mu dediniz ? Tam olarak ne demek istiyorsunuz? Kusura bakmayın jargonu tam bilmiyorum ama .. Kulağa ateşleme problemi gibi geliyor..
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #7 : Şubat 12, 2009, 11:01:25 »
Ertan bey acaba sorun gerçekten karbüratör mü? Aracın yakıtı yakamaması, endiksiyon bobininden, bujilerden, buji kablolarından vs. Yani kısacası Ahmet beyin de söylediği gibi ateşleme sorunundanda kaynaklanıyor olabilir. Bu devirde iyi usta bulmak gerçekten zor piyasa ustacık dolu, iyi bir araştırma yapın usta konusunda. Sonucu merakla bekliyoruz. Saygılar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2009, 01:24:56 »
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. İyi bir krb. ustası varmı bildiğiniz =)
küçükçekmece-cennette mehmet usta var
zaten kime sorsan tarif eder sana tanımayan yoktur.(garip gelecek belki ama doğru)
işi sadece karbüratör. arızan karbüratörden çıkmasa bile yinede baktır derim.