Gönderen Konu: SIU Corolla T-Sport  (Okunma sayısı 8865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
SIU Corolla T-Sport
« : Aralık 31, 2016, 11:13:44 »
Merhaba arkadaşlar,

Ben Sercan Karabulut,
Öncelikle her şey herkesin gönlüne göre olsun, kendimden kısaca bahsetmek isterim, Yıllardır Toyota sever biriyim, kendimi bildim bileli ailemizde Toyota vardı, bu geleneği devam ettiriyorum halen, uzun yıllardırda gerek Toyota grublarında gerek aktivitelerinde başrol almış kişilerdenim, Auris Club Turkey Başkanıyım son olarakta,

Şimdi hikayemiz nereden başlıyor, aslında hikayemiz tamamen kaderin ta kendisi, yine bir gün Toyota buluşmasına katılmıştım yıl 2008, neyse buluşma sonrası değerli Düzceli arkadaşlarımızla Ahmet Can Dil başta olmak üzere, muhabbet sohbet derken sağolsun Ahmet Can bize evini açtı ve konakladık aslında biz çöktük eve, ertesi gün Ahmet Can beni bi yere götürdü ilk başta anlam veremedim tabi nereye gidiyoruz neden gidiyouz gibi sorular kafamda, gideceğimiz yere gelmiştik ve karşıma o çıktı SIU Corolla T-Sport, Ahmet Can bana arabayı gösterdi ve genelde hep burada arabanın yattığını söyledi sonra başladı SIU'yu anlatmaya arabanın sahibi Orhan amcayı bi kaç kez yolda gördüğünden bahsetti ama her seferinde arabayı görmeye park halinde bulunan Konutlara geldiğini söyledi, ben de hep düzgün bi T-Sport hayali kuruyordum yıllardırda T-Sportların cetelesini tutarım ve halende aynı şekilde, derken SIU'yu araştırmaya başladım baktım araç hakkaten göründüğü gibi temiz ve bakımlı, gel zaman git zaman hep arabadan haber almak istedim, Ahmet Canla her konuşmamızda arabayı sordum fotoğraf istedim, dua ettim ben maddi rahatlığa kavuşana kadar SIU'nun satılmamasını, bu süre zarfında çok arayan soran oldu arabayı peşinde çok fazla insan vardı ama saolsun Ahmet Can hep savundu yeri geldi araba satıldı dedi yeri geldi burada öyle bir araba yok dedi insanlara, sahibiyle samimi oldu zamanla ve sattırmamaya devam etti çünkü amcanın aklını çelmeye çalışan çoktu gerçi Orhan amcada arabayı hiç satma taraftarı değildi, bir gün haber geldi SIU satıldı diye o an kaynar sular üstümden aşağıya döküldü meğer Ahmet Can beni trollemiş,
Yıl oldu 2015 artık hayalimi gerçekleştirme zamanıydı dedim ya T-Sportların listesi mevcut bende derken ilk sırayı alan SIU'dan başladım ve Orhan amcayı yılların muhabbeti sohbetiylede kendisini uzun uğraşlar sonucu ikna etmeyi başardık ve satışı gerçekleştirdik tabi ben İstanbulda yoğun iş temposunda çalışırken ilgilenemedim satışıyla falan Parayı ve vekaleti Ahmet Cana gönderdim kendisi aracı satın aldı ve hafta sonuda aracı gidip teslim aldım Ahmet Candan aramızda ki samimiyeti anlamışsınızdır az çok,
Düzceye gittik Ahmet Canların evine ve garajda SIU'yu gördüm ve dedim ki o artık benim şükürler olsun,
Sonrasında geldik İstanbula, tabi T-Sport tecrübem var hem markadan dolayı hem de arkadaşlarımdan dolayı, kendimce liste yaptım 3 sayfa  her şeyi ölçtüm biçtim ve startı verdim 7 ay sonrasında tabi arabaya modifiye konusunda çok bir şey eklemedim Filtre Egzos ve Headers,
Check Up'tan sonra ilk önce temizlik başladı araçta iç ve dış olmak üzere en ince ayrıntısına kadar,
Aracıma asla uyduruk bir şey yapmayacağım diye almadan önce kendime söz vermiştim ki hiç bir arabamda yapmamda,
Mekanik olarak yağ pompasını değiştirmekle başladım ilk olarak, sonrasında egzos sistemi ne yapmalıyım sorusuna 206 RC'imde Varex kullanmıştım ve memnundum aynı şekilde devam ettim JDM Works Mustafa abiden çift çıkış 63'lüğü almış bulundum şansıma son kalanı aldım çok şükür, headers en zor karar kıldığım noktalardan biri idi Peak Garageda Serdar usta ve Ertan abi ile birlikte Dizayn Egzos Savaş ustaya gittik epey kafa yorduktan sonra 4-2-1 şeklinde Savaş ustaya emanet ettik SIU'muzu ve titanium sargısıda olmazsa olmazımız çünkü vites halatlarında zamanla sıcaktan sorun yaşanıyor, her ne kadar aracımın Km'si düşük olsada işimi garantiye almak zorundaydım, sonrasında açık hava filtresiyle KN kit bu arada aküyüde bagaja aldık ki hava akışını bozmamak adına T-Sport için filtre gerçekten önem taşıyor, sonrasında aracı yere nasıl sağlam bastırırım diye düşünürken 2.5 ayın sonunda Koniye karar kıldım ve T-Sport için özel yapılmış olan ayarlanabilir Sarı Koni amortisörleri sipariş verdim geldi ve taktık Koninin tavsiye ettiği yay Eibach spor yaydı onuda taktık ve artık yolda güvenliydik, Fren sistemini nasıl güçlendiririm diye araştırmaya başladım ve EBC brakesle görüştüm yine T-Sport uyumlu fren sistemini sipariş verdim ki en çok beklediğimiz parçalarımız bunlar oldu gümrükte tedarikçi firmanın belgesi eksik olması sebebiyle ürünleri bekledik gümrükten girişini derken ürünlerimiz geldi, EBC hava kanallı diskleri, Ebc yeşil balata, Ebc çelik fren hortumları, Motul fren hidroliği eşliğinde frenlerimizide tamamlamış olduk, derken lastik arayışımız başladı Michelin,Nokian derken Falkenin testlerde yüksek not aldığını gördüm ve başladım aramaya yaklaşık 2 hafta sonunda lastiklerimizde tamamlandı, jant konusunda değişim düşünmedim düşünmüyorumda çünkü orjinalliği seven biriyim ve zaten SIU'da çok orjinal olduğu için bu tarz hamleler yapmıyorum, geldik şanzıman yağına tabiki Motuldan devam edeceğiz ama hangi seri ve hangi oranlar JDM Works Mustafa abiyi aradım saolsun meşguldu ama farklı noktalara yönlendirdi, Gear 300LS 75 90 almamı söyledi siteden de kontrol ettik en üst seviyesi kullandığımızdı litresi gerçekten iyi bir rakam rakiplerine oranla  , tabi makina Widebandsız olmaz dedim bir de Aem Afr yeni seri alalım dedik, tabi son olarak olmazsa olmazlarımız detaylı temizlik baştan aşağı alt üst olarak komple temizledik profosyonel yardımla daha sonra biraz manyak olduğum için Cila setlerim mevcut, kaportayı Kil hamurları eşliğinde bir güzel temizledim sonrasında Auto gylmin SRP cilası ile güzel bir parlaklık kazandırdık üstüne bir de yine Auto gylmin Yüksek koruyucu ve parklıklı Waxını attık, camlara Auto gylm cam cilası, krom yerlere Krom cilası Meguiars, Jant parlatıcı Meguiaras, Lastik parlatıcımızda Meguiars, iç temizliği içinde Auto gylm araç içi cilası  sanırım fazla abarttık,

Şükürler olsun arabamda hiç bir masraftan kaçınmadan ilerledim en doğrusu en iyisini araştırarak ilerledim, ben bilirim diyerek ilerlemedim herkesten fikir aldım belki daha doğrusunu bulabilirim düşüncesiyle ilerledim,

Şimdilik aklıma gelenler bunlar elimden geldiğince kısaca yazmaya çalıştım inanın bi bu kadar daha yazacaktım ama kimseyide yazıyla boğmak istemedim bu sebepten görsellerle ilerleyebiliriz artık,

Filter KN filter
Exhaust Varex
Headers Custom
Brake EBC racing brakes,steel hose
Brake oil Motul 5.1
Suspensions Koni Yellow Suspensions
Aem Wideband
Engine oil Motul 300V 5 40
Gear oil Motul Gear 300LS 75 90
Tire Falken Racing

Araç hazır olunca birazda zevkimizi yapalım dedik eşimizle dostumuzla arkadaşlarımızla keyfine çıkalım dedik Roll camiasına, keyfimizi aldık şükür artık yeterliydi benim için garajdaki yerini almak üzere cilasını attıktan sonra sadece artık Pazar günleri sahil havası almak için çıkarabiliriz

Vatanımızın Milletimizin Dirliği ve Birliği Daim olsun İnşallah

İlk Zamanlarımız

Yapım aşamalarımız :)

Orhan Amca :)

Videomuz :)

https://youtu.be/zkb-opKRens
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Toyota Club Türkiye

SIU Corolla T-Sport
« : Aralık 31, 2016, 11:13:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: SIU Corolla T-Sport
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2016, 13:03:51 »
Allah kaza bela vermesin. Gule gule kullanin. SIU cok guzel duruyo lakin beyaz olanin pertingeni cikmis gibi. Bitik duruyur ilk resimde.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2016, 13:32:10 »
Mehmet abi beyaz olanda D-Sport 2.0 dizel. Şimdi Salih Karali abide hızlı bişiler olacak :)

Maşallah, takip ediyoruz :)
Aküyü bagaja alırken nasıl bir proje yapıldı abi? Sonuçta ağırlık dengeside önemli, motorda akü konumlandırılırken ona dikkat ediliyor. Şuan motorda ağırlık azalmış oluyor ama bagajda ağırlık artmış oluyor galiba.
Konileri daha fikir aşamasında Hakan abiden haberlerini almıştım :islik: yurtdışıyla görüşmeler aşaması, planlar, hangisi olur :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2016, 14:23:35 »
Hayirli olsun gule gule kullan sercan abicim.[emoji5]

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2016, 14:44:06 »
Hayırlı olsun Sercan, komple ve başarılı iş çıkmış. Özeldi, daha da özel bir araç olmuş.
Takılırken vs fotolar varsa paylaşır mısın?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2016, 15:21:33 »
Sercan hayırlı olsun. Güzel olmuş. Allah kaza bela, polis ceza vermesin.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 31, 2016, 16:34:09 »
Hayırlı olsun ve ellerinize sağlık, keyifle güzel günlerde kullanmanızı dilerim
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2017, 12:42:44 »
Allah kaza bela vermesin. Gule gule kullanin. SIU cok guzel duruyo lakin beyaz olanin pertingeni cikmis gibi. Bitik duruyur ilk resimde.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amin Cümlemiz İnşallah :)

Kaanında dediği gibi Salihte şu an o canavar :)

Sercan hayırlı olsun. Güzel olmuş. Allah kaza bela, polis ceza vermesin.

Abicim teşekkür ederim, Ain inşallah :)

Hayırlı olsun Sercan, komple ve başarılı iş çıkmış. Özeldi, daha da özel bir araç olmuş.
Takılırken vs fotolar varsa paylaşır mısın?

Teşekkürler abi, İnşallah güzel bakıcaz keyfinide sürücez,
Takılırken fotoları var aslında ama biraz karıştı dosyalar içinde bakıp yüklerim,

Hayirli olsun gule gule kullan sercan abicim.[emoji5]

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sağol kardeşim teşekkürler, daha iyileri sizlerin olsun inşallah :)

Mehmet abi beyaz olanda D-Sport 2.0 dizel. Şimdi Salih Karali abide hızlı bişiler olacak :)

Maşallah, takip ediyoruz :)
Aküyü bagaja alırken nasıl bir proje yapıldı abi? Sonuçta ağırlık dengeside önemli, motorda akü konumlandırılırken ona dikkat ediliyor. Şuan motorda ağırlık azalmış oluyor ama bagajda ağırlık artmış oluyor galiba.
Konileri daha fikir aşamasında Hakan abiden haberlerini almıştım :islik: yurtdışıyla görüşmeler aşaması, planlar, hangisi olur :)

:) Kaan keşke bagaja daha fazla ağırlık koyabilsek aracın arkası boş zaten, akü bagaja alınınca stepne dışarı alındı aksi bir sey yok ama bu bahsettiğin durum daha çok yeni süper sporlarda etkili çok fazla güç olduğu için, bizim için problem pek yok Konilerimiz var :)
Koniler evet gerçekten hem bütçe olarak hem zihnimizi yorması olarak en çok uğraştığımız noktalardan dı ama sonuç beklentimizinde üstünde oldu fiyat uğraş= performans karşılaştırmasında performans oldukça üst seviyede, psikoloji olarakta güvende olduğumuzu hissettiriyor,

Hayırlı olsun ve ellerinize sağlık, keyifle güzel günlerde kullanmanızı dilerim

Teşekkürler, Cümlemiz İnşallah.

Hepinizin gönlüne göre versin İnşallah Rabbim

Ben konuda hayalimi gerçekleştirmemde ki hevesimi ve o durumun güzelliğini aktarmak istedim bu sebepten herkese nasip olsun umarım :)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 01, 2017, 12:44:28
Ayrıca parça ve fikir konusunda yardımları ve beyin fırtınaları için  dostum kardeşim @Ufuk Sönmez (16363)  teşekkürler.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2017, 15:25:37 »
Bu aracı kullandım, orjinal hali ile beni benden almıştı, şu anki halini hayal bile edemiyorum. Maşallah harikalar yapmışsın Sercan abi :)
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ocak 07, 2017, 18:22:38 »
Bu aracı kullandım, orjinal hali ile beni benden almıştı, şu anki halini hayal bile edemiyorum. Maşallah harikalar yapmışsın Sercan abi :)

sağol varol kardeşim, :) güneşli havada yakalarsan yine kullanabilirsin :) Sizlerin emeği büyük gerçekten özelliklede Ahmetin saolasınız daha iyileri sizlerin olsun İnşallah :)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 07, 2017, 20:13:21

Mehmet :)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 08, 2017, 11:58:47 »
sağol varol kardeşim, :) güneşli havada yakalarsan yine kullanabilirsin :) Sizlerin emeği büyük gerçekten özelliklede Ahmetin saolasınız daha iyileri sizlerin olsun İnşallah :)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 07, 2017, 20:13:21

Mehmet :)
O zaman bol dua ile güneşli hava görüşmek üzere abi :D. Fotoğrafı koydun canımı yaktın :( . Demek ki senin için saklamışız siu'yu arkamızda :D
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ocak 08, 2017, 15:51:44 »
Hahahaha eyvallah kardeşim sayenizde :) Şanslı insanlardanız şükür :)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 08, 2017, 20:42:38 »
şu t-sport'lar beni benden alıyo araca maşallah Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ocak 09, 2017, 12:05:21 »
şu t-sport'lar beni benden alıyo araca maşallah Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah

Teşekkürler kardeşim Amin Cümlemiz inşallah, daha iyileri senin olsun İnşallah Toprağaam :)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '06
  • 5 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 09, 2017, 19:42:28 »
Kazasız, belasız ağız tadıyla kullanmanızı dilerim. Maşallah...

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ocak 09, 2017, 23:53:52 »
Kazasız, belasız ağız tadıyla kullanmanızı dilerim. Maşallah...

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amin İnşallah Cümlemiz, :)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 10, 2017, 23:42:13 »
Vay be eski aracım gözümün önüne geldi :) 2004 gümüş terram vardı.
1,8 motor 190 lık olanlardan değil mi ? gt86 kullandım,type R kullandım ama şu aracı kullanamadım içimde yaradır.
Kazasın belasız sürüşler inşallah çok güzel araç
Herşeyi bilmene Gerek Yok. Haddini Bil yeter !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 11, 2017, 12:02:11 »
birkaç videonu izledim de. araç akıyor maşallah. s2000'le, type-r'la kapışmalar. güzeldi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla!!!
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 12, 2017, 16:57:03 »
Vay be böyle temiz t-sport kalmış mı :alkis: Çok güzel aracınız Allah kaza bela vermesin abi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 13800
  • Model Yılı: '15
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 12, 2017, 17:40:43 »
MaşAllah çok güzel araba kazasız belasız cezasız kullanın
Arabada ne kadar şanslı ki sizin gibi birinin eline düşmüş ne katiller var :)
LİFE 1.33 COROLLA