Gönderen Konu: Lpg sorunu sanırım  (Okunma sayısı 1201 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '98
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Lpg sorunu sanırım
« : Aralık 24, 2016, 21:25:52 »
Lpg li aracımda olan bazı problemleri ve bugün nihayet oluşan arıza hakkında yorumlarınızı alacağım dostlar.
1. İlk aldığımdan beri Sıcak olduğu halde gaz pedalına yüklenmedikçe lpg ye kesinlikle geçmiyor. Şehir içi ufak ufak gaz ile giderim derseniz unutup benzin ile takılırsınız.
2. Aldığımdan beri Sabah buz gibi havada tek kontak çalışıyo ama sıcak motor Stop ettikten kısa bir süre sonra tekrar çalıştırmak isteyince çalışmıyor, çalışsa bile Gaz pedalını bıraktığın an stop ediyor. Az beklersen çalışıyor.
3. Nihayet Bugün yolda giderken gaz bitiyor sandım benzine geçtim. Bir süre sonra gaz aldım. Yine benzinde sıcak araç bir kaç marş da çalışmadı. Neyse Sonra çalıştı lpg ye geçti ve tırt! Gaz verince gaz yemiyor boğuluyor gibi meğer yolda lpg bitmemiş.. benzinde sorun yok ama lpg de gaz yemiyor. Rolantide sanki bu olaydan  sonra motorda hafif sarsıntı oldu gibi.. lpg kiti nin markasını da bilmiyorum ama aldığım kişi landirenzo gibi birşeyler söylemişti.

Bugün yağ ve filtreler değişti ayrıca 4 lastik değişti, lastik değişirken kriko ile kaldırdılar bir sorun olmuş olabilir mi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Toyota Club Türkiye

Lpg sorunu sanırım
« : Aralık 24, 2016, 21:25:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg sorunu sanırım
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2016, 00:14:44 »
Gencmis olsun. Lpg bakiminizi en son ne zaman yaptirdiniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '98
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg sorunu sanırım
« Yanıtla #2 : Aralık 25, 2016, 00:16:06 »
Gencmis olsun. Lpg bakiminizi en son ne zaman yaptirdiniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben almadan 1 hafta önce muayeneye girdi filtreler değişmiş dedi. baktım cidden 2 filtre kelepçeler yeni.