Gönderen Konu: corolla arka çamurluk hasarı  (Okunma sayısı 1792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
corolla arka çamurluk hasarı
« : Aralık 24, 2016, 10:00:11 »
corolla aracımla geri geri çıkarken karanlıkta arkadamdaki ford transiti görmedim.transitin çelik kasası sağ arka çamurlukta 15 cmlik kırık ve biraz göçük oluşturdu.sanayideki usta 500 liraya çamurluktaki kırık kaynatılır doğrultulur boyanır dedi.stop lambasıda kırıldı 150 lirada o olsa 650 tl masraf var.

aracımın kaskosu vardı.serviste yaptırsam ne kadar tutar?tahminim servis 2-3 bin kaskodan çeker diye düşündüm.bu sene kaskoyu 1000 liraya yaptırdıysam hasar kaydı oluştu mu seneye en az 1500 lira kasko öderim bide üstüne satarken hasar kaydı ve değişen var diye fiyat kırarlar diye düşündüm.sizin görüşleriniz nelerdir?

Toyota Club Türkiye

corolla arka çamurluk hasarı
« : Aralık 24, 2016, 10:00:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla arka çamurluk hasarı
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2016, 10:45:40 »
Hocam zaten aracta hasar kaydi olmamasi degiseni boyanani olmamasi anlamina gelmiyor. Alacak olan arabayi alacagi zaman ogrendiginde yine pazarlik yapacak fiyat kiracak boyanani degiseni var diye. Ayrica ilk kazada aninda hasarsizlik orani dusmuyor. Hasarin miktarina gore sabit kaliyor yada 1 alt dilime dusuyor ki bu hasar miktariylada 1000 tl lik police 1500 olmaz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 37000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2016, 11:37:21 »
Eğer zarar gören parçalar, plastik ise tamiratını yaptırın. Araç satışında zaten plastik aksama bakılmıyor. bi önemi yok yani.

eğer kaporta da bir sıkıntı varsa boyası az hasar gördüyse, bayasız göçük düzeltmeye verin. artık bu konuda iyi ustalar var. tavsiye üzerine gidin. ardından da  boya çizik yerlerine ince rütüş lar yaparsınız.

kasko olayına gelirsek. Şöyle bir sıkıntı var. 400- 500 TL lik hasar serviste 3000 - 4000 leri bulabiliyor. o yüzden araç satışında mide bulandırıyor. bidahaki yıl kasko yaptırmaya gittiğinizde, indirim hakkınız dolduruluyor veya 1 kademe düşürülüyor. Ama asıl sıkıntı şu adamlar teklifi yükseltiyor lar.

yerinizde olsam kendim yaptırırım.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toyota Corolla D4D M/M 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2016, 11:48:23 »
Dışarda yaptırcaksanız ustanız sağlam olması lazım serviste yırtık varsa o parça komple değişir kaynakla uğraşmazlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2016, 11:50:16 »
aynen acele etmeyin cevrenize sorun, iyi bir usta bulun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2016, 14:15:25 »
yırtık 15 cm uzunluğunda.15 cm uzunlukta 1 cm genişliğinde boya kalkması var.biraz içeri göçme de var.çamurluk komple boyanması 200 tl izmirde sanayide.kalan 300 tl yi kaynak ve doğrultma için istiyor usta anlaşılan.2 ayrı yere de sordum ikiside 500 civarında fiyat verdi.sizce fiyat nasıl?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '11
  • 27 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2016, 14:24:08 »
Benim araçta da arka tamponda benzer yırtık vardı. Yetkili serviste Toyanda tamir yapıldı. Tamir yapılmasında sanırım asıl etken; karşı tarafın trafik sigortası ile benim kasko firmasının aynı olması etkili olmuş. Exper en aza nasıl halledebilse öyle hallettirmiş. Yırtılan yer kaynak ile tamir edilip tampon komple boyandı (yanlış hatırlamıyorsan 254TL boya + 150TL Yırtık tamiri) dediğim fiyatlar 03/2015 tarihinde.
2011 Corolla D4D MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2016, 22:57:10 »
Bahadır bey,
aslında sizde yırtığı tamir edebilirsiniz. veya başka ustalara sorun. Çok fiyat istemişler. bide her iki tamiri de aynı yerde yaptırırsanız fiyat ta bişeyler olur .