Gönderen Konu: 2006 dizel corolla enjektör sorunu  (Okunma sayısı 4920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
2006 dizel corolla enjektör sorunu
« : Aralık 21, 2016, 19:53:54 »
   aracım sol önden ağır olmayan bir kaza yaptı konu ile ilgili hava soğutma radyatörü orjinali ile değişti.enjektör arızası verdi çekiş hariç tüm belirtileriyle pompacıya gittim. Sorunlu olan enjektörler temizlendi yeniden test edildi değerler normal olunca tekrar takıldı. 1 gün sonra daha önce 1 tane arıza gösterirken arızalı enjektör sayısı 2 ye çıktı. Arıza kayıtlarını sildirdim. Araç rolentideki hafif tıkırtı sesi hariç normaldi.Mazottan olduğunu düşünerek depoyu boşaltıp farklı mazot koydum. Pompacı tekrar bir test yapalım dedi. bu testte tüm değerler normal çıktı. lakin testten sonra araç en baştaki sallanma duman takırtılı çalışma haline geri döndü arızalı enjektör sayısı bilgisayar kayıtlarında 4 e çıktı. Test sonuçları normal çıksa da enjektörler arızalı olabilir mi? Başka pompacı kafaları değiştirelim diyor 1200 tl ye. Bir diğer usta hava soğutma radyatörü kırılınca turbodan motora parça gitmiştir motoru açalım der.

Toyota Club Türkiye

2006 dizel corolla enjektör sorunu
« : Aralık 21, 2016, 19:53:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: 2006 dizel corolla enjektör sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2016, 20:15:00 »
Geçmiş olsun, telefondan önce şehir vb bilgileri verirseniz daha çok yardımcı olunabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2016, 22:03:31 »
Bence resmi servise gidip arıza tesbiti iste.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • merhaba 1.4 d-4d sedan mm/t
  • Kilometre: 239500
  • Model Yılı: '06
  • 254 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2016, 23:07:17 »
   aracım sol önden ağır olmayan bir kaza yaptı konu ile ilgili hava soğutma radyatörü orjinali ile değişti.enjektör arızası verdi çekiş hariç tüm belirtileriyle pompacıya gittim. Sorunlu olan enjektörler temizlendi yeniden test edildi değerler normal olunca tekrar takıldı. 1 gün sonra daha önce 1 tane arıza gösterirken arızalı enjektör sayısı 2 ye çıktı. Arıza kayıtlarını sildirdim. Araç rolentideki hafif tıkırtı sesi hariç normaldi.Mazottan olduğunu düşünerek depoyu boşaltıp farklı mazot koydum. Pompacı tekrar bir test yapalım dedi. bu testte tüm değerler normal çıktı. lakin testten sonra araç en baştaki sallanma duman takırtılı çalışma haline geri döndü arızalı enjektör sayısı bilgisayar kayıtlarında 4 e çıktı. Test sonuçları normal çıksa da enjektörler arızalı olabilir mi? Başka pompacı kafaları değiştirelim diyor 1200 tl ye. Bir diğer usta hava soğutma radyatörü kırılınca turbodan motora parça gitmiştir motoru açalım der. Ne yapacağımı şaşırdım görüş ve önerilerinizi bekliyorum hatta bu konuda mağdurum yardımcı olabilecek arkadaş varsa tel:05053830276
Hüseyin bey merhaba:Bence Atilla beyin dediği gibi aracınızı mutlaka yetkili servise götürüp arıza tespiti yaptırın.Aracınızı cihaza bağlayıp ne var ne yok söylesinler.Geçmiş olsun.
1993te 87 Renault tx, 1994te 0 Renault Toros binek,1996da 91 skoda formen,1997de 90 renault manacer,(2001-2013 arası maalesef arabasız)nihayet 2013 nisan  Toyota Corolla 2006 1.4 d-4d mmt  182.000 km.
İstemek yetmez
Öyle bakarsın işte 28

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2016, 21:14:25 »
    Arkadaşlar aradığım cevabı bartın da buldum. Eski Toyota ustası Turan Usta. Anlattıkları kesinlikle size bu konuda uzman olduğunu hissettiriyor. Sizde benim düştüğüm yanlışlara düşmeyin diye paylaşayım. Öncelikle enjektörlerinizi iyi korumalısınız çünkü hepsini yeni alsanız bile(yeni enjektörün yeni motorla uyumu tam olur tezinden) tam verim alamayabilirsiz. Enjektörleriniz sökülürken sıra ile sökülmeli sıra ile takılmalı imiş karıştığında yeniden kodlama yapmak gerekiyormuş. Yani tamir ettirmek zorunda kalırsanız bilmeyen ustalar olabilir. Benim enjektörleri tamir eden pompacı gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2016, 21:51:01 »
    Arkadaşlar aradığım cevabı bartın da buldum. Eski Toyota ustası Turan Usta. Anlattıkları kesinlikle size bu konuda uzman olduğunu hissettiriyor. Sizde benim düştüğüm yanlışlara düşmeyin diye paylaşayım. Öncelikle enjektörlerinizi iyi korumalısınız çünkü hepsini yeni alsanız bile(yeni enjektörün yeni motorla uyumu tam olur tezinden) tam verim alamayabilirsiz. Enjektörleriniz sökülürken sıra ile sökülmeli sıra ile takılmalı imiş karıştığında yeniden kodlama yapmak gerekiyormuş. Yani tamir ettirmek zorunda kalırsanız bilmeyen ustalar olabilir. Benim enjektörleri tamir eden pompacı gibi.
Hocam bartındaki ustanın iletişim bilgilerini bana verir misiniz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 26, 2016, 23:16:29 »
  Merabalar anlattığım ustadan sonra servise ve başka bir yere gittim yeni bilgilere ulaştım. Bu arada kendiliğinden bir düzelme oldu sorunla ilgili. İsterseniz telefonda görüşebiliriz. 05053830276

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 05, 2017, 22:03:18 »
bu konu ile alakalı 1 sayfa yazı yazdım.
bosch ima code die.....compensation kodunun ne kadar önml olduğunu......hekes bilmez.işine gelmez..