Gönderen Konu: Far temizligi,parlatmak?  (Okunma sayısı 2415 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '06
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Far temizligi,parlatmak?
« : Kasım 28, 2016, 00:45:30 »
Corolla hb far kirlenmis hos gorunmuyor sol far .bunun temizligi sokulup icerden mi yapilir?disardan bir madde kullanarak mi yapilir?
2006 hb otomatik

Toyota Club Türkiye

Far temizligi,parlatmak?
« : Kasım 28, 2016, 00:45:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: Far temizligi,parlatmak?
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2016, 08:56:10 »
Bunla ilgili konu ve konular var nasıl yapılacağı hangi malzemeler kullanılacağı ile ilğili detaylı anlatımlar var forum içinde aratırsanız rahatlıkla bulursunuz . Malum video sitesinde bir sürü uygulamalı anlatım var oradan da izleyebilirsiniz
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '15
  • 65 kere teşekkür etti
  • 127 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 28, 2016, 10:44:39 »
Diş macunu ile güzelce ovalayın, gayet güzel oluyor. Tabii dışardan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '09
  • 65 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2016, 00:24:37 »
Hocam sanayide far temizliği yapan epey yer var. 30-40 tl civarı temizliyorlar. Genellikle sararmalar dıştan oluyor, bunu temizleyen yer bilir. Dıştansa ve  1yıl tekrar sararmayacağına garanti veriyorsa yaptırın bence. Ben geçenlerde passatın sol farı sanayide temizlettim; 3-4 senedir sarı olan far %80 oranında temizlendi gayet güzel oldu. 30dakikada işlem tamamlandı. Sulu zımpara ile iyice zımparalayıp 2 farklı ilaç sürdüler, oldukça pahalı ilaçlarmış. 2 yıl bile geçse sararmaz dedi. Bu işlerden pek anlamıyorsanız ya da uğraşmak istemiyorsanız işin ehli birine 30-40 tl karşılığında temizletin hem siz hem farınız rahat etsin :tamam:
''Bizi aldatan bizden değildir''
                                         Hz.Muhammed (sav)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 02, 2016, 08:24:18 »
far temizliği sonrası akrilik sprey vernik ile güzelce verniklenirse yeni far gibi uzun yıllar dış etkenlere dayanıyormuş. kendi farımın sadece üst kısmında yazın deneyeceğim
kendiniz de parlatabilirsiniz. 1000 1200 1500 2000 2500 3000 kum zımpara her biri tersi istikamette 5er dakika data bastırmadan uygulayıp ardından kalın bir pasta ile geçirirse yeni gibi olur. üstüne de akrilik sprey ile bence 4 5 sene en az yeni gibi duracaktır.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • 72 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2016, 08:57:11 »
Hocam sanayide far temizliği yapan epey yer var. 30-40 tl civarı temizliyorlar. Genellikle sararmalar dıştan oluyor, bunu temizleyen yer bilir. Dıştansa ve  1yıl tekrar sararmayacağına garanti veriyorsa yaptırın bence. Ben geçenlerde passatın sol farı sanayide temizlettim; 3-4 senedir sarı olan far %80 oranında temizlendi gayet güzel oldu. 30dakikada işlem tamamlandı. Sulu zımpara ile iyice zımparalayıp 2 farklı ilaç sürdüler, oldukça pahalı ilaçlarmış. 2 yıl bile geçse sararmaz dedi. Bu işlerden pek anlamıyorsanız ya da uğraşmak istemiyorsanız işin ehli birine 30-40 tl karşılığında temizletin hem siz hem farınız rahat etsin :tamam:

Oldukça pahalı ilaçları 30-40 tl ye uygulamazlar, böyle şeyleri de abartmayı severler

Benim geçmişte yaptığım bir uygulama(nasıl yapıldığını tarif etmişler zaten)

Kxl`s Garage

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 02, 2016, 11:25:04 »
Benim farların durumu oldukça kötü durumdaydı, tamponları boyatırken usta farlarıda temizleteyim mi demişti. çiftini 120 liraya temizletmiş. Sıfır gibi duruyordu farlar. Özel bir yöntemle temizliyorlarmış, fırına falan sokuyorlarmış.

Diğer yöntemi bende corolla hb aracıma uygulamıştım. Ama kısa zaman sonra yeniden solma başlamıştı.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • 72 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 02, 2016, 11:30:38 »
Benim farların durumu oldukça kötü durumdaydı, tamponları boyatırken usta farlarıda temizleteyim mi demişti. çiftini 120 liraya temizletmiş. Sıfır gibi duruyordu farlar. Özel bir yöntemle temizliyorlarmış, fırına falan sokuyorlarmış.

Diğer yöntemi bende corolla hb aracıma uygulamıştım. Ama kısa zaman sonra yeniden solma başlamıştı.

Temizlik sonrası fırında vernik atıp kurumasını sağlamış olabilirler(temizliğin yöntemi belli zımpara+polisaj), bu yöntem uzun ömürlü olmasını sağlar. Temizlik sonrası koruma önemli.
Kxl`s Garage