Gönderen Konu: Dolandırılmaya ramak kala  (Okunma sayısı 3575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 58000
  • Model Yılı: '12
  • 26 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Dolandırılmaya ramak kala
« : Kasım 24, 2016, 07:15:35 »
Arkadaşlar başımdan öyle trajikomik bir olay geçti ki hala hem gülüyorum hem kızıyorum.

3-4 ay olmuştur, Tem'de sol şeritte maximum hız limitiyle ilerlerken Dacia Logan SW model bir aracın makas atarken beni sıkıştırması sonucu çarpmamak için kaçarken sol refüje silme sürttüm aracımı. Neyse arkadaş kaçtı. Hemen sağa çekip olayın şokunu atlatmaya çalışıp, sakinleşmeye çalıştım. Akabinde polisi arayıp şikayetçi oldum. Kaçmayıp, hamle yapmasam belki de şu an bunları sizlerle paylaşamazdım. Verilmiş sadakamız varmış.

Neyse aracımı kontrol ettiğimde fotoğraflarda da göreceğiniz üzere sol taraf boydan boya çizilmiş ve hafif göçükler vardı. Bi kaç kaportacı vs gezdim en ucuz verilen fiyat 1000 ₺ idi, ancak hepsi kapıların ve sol arka kaportanın tamamen boyanacağını söylediler. Pastayla geçmez daha kötü yapar vs gibi yorumlarda bulundular. İnat ettim yaptırmadım geçen haftaya kadar.

Geçen hafta aracımı yıkatmak üzere her zaman gittiğim yıkamacıya gittim. Yıkamacının aynı zamanda pasta cila hizmeti de var. Suriyeli de bi kaç çalışan almışlar. Yıkattıktan sonra aracı kurularlen Suriyelilerden biri, abi niye yaptırmıyosun burayı diye sordu, ben de pahalı dedim. 10 liraya yaparım demesin mi? Sadece pasta cilayla sildi attı çizikleri. Ezikler ve boya kaybı duruyor ama en azından gözü rahatsız etmiyor artık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Toyota Club Türkiye

Dolandırılmaya ramak kala
« : Kasım 24, 2016, 07:15:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: Dolandırılmaya ramak kala
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2016, 08:48:01 »
Öncelikle geçmiş olsun insanlık gerçekten çok bozuk hele bu oto sanayi siteleri yok mu akşama kadar insanların nasıl canlarını yakıyorlar  5 liralık işleri  500 liraya yapanlardan tutunda gereksiz yere araçlardan parça değiştirenler parça çalanlar yapamadığı işe işçilik isteyenler çözemediği sorun yüzünden araçta bir kamyon parça değiştirip sonrada her şeyi yaptık olmadı deyip kenara çekilenler . Saymakla bitmez yani  iyi bir senarist  2 aylık gözlemleme ile oturur filmini bile yapar  .

Yukardakileri yazdığım için belki abartıyor hiç mi doğru adam yok diyebilirsiniz fakat emin olun birçoğu tecrübe ile sabittir .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2016, 08:54:52 »
Öncelikle geçmiş olsun insanlık gerçekten çok bozuk hele bu oto sanayi siteleri yok mu akşama kadar insanların nasıl canlarını yakıyorlar  5 liralık işleri  500 liraya yapanlardan tutunda gereksiz yere araçlardan parça değiştirenler parça çalanlar yapamadığı işe işçilik isteyenler çözemediği sorun yüzünden araçta bir kamyon parça değiştirip sonrada her şeyi yaptık olmadı deyip kenara çekilenler . Saymakla bitmez yani  iyi bir senarist  2 aylık gözlemleme ile oturur filmini bile yapar  .

Yukardakileri yazdığım için belki abartıyor hiç mi doğru adam yok diyebilirsiniz fakat emin olun birçoğu tecrübe ile sabittir .
Teşekkürler, doğrudur inanırım. Konuyu açarken başlık çok mu sert oldu diye düşündüm ama başıma gelenlerden sonra değiştirmek istemedim. Aracımı alırken sırf tanıdık diye gidip Adana'dan getirdim İstanbul'a, onu da 2 defa expere götürdükten sonra. İstanbul'da arayıştayken expere hasarsız, boyasız diye soktuğumuz aracın puzzle gibi 3 aracın birleşimi çıkmasından tutun, sıfır gibi araç diye soktuğumuz aracın farlarının ampullerinin olmadığının ortaya çıkmasına kadar çok şey geldi başıma İstanbul'da. Benim de pek güvenim kalmadı otomobil sektörüne ancak gelin görün ki Suriyeli bir mülteci çat pat Türkçesiyle derdimi anlayıp, beni mutlu etti. Allah razı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2016, 10:18:05 »
Gecmis olsun. Allah beterinden korusun.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TODAY TOMORROW TOYOTA
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '95
  • 10 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2016, 10:31:13 »
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun sanayide iyi bir tanıdığın olmadığı sürece tabiri caiz ise kaz gibi yolmaya çalışıyorlar
1995  Corolla  1.6 16v  114 hp  xei  a/c  zavoli sıralı lpg    ~ N A M-I   D İ Ğ E R   E F S A N E ~

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 24, 2016, 12:49:02 »
Dolandırılmak olarak ben bir olay görmedim
Böyle bir olay olsa bende ilk önce pasta ile siler temizler asıl hasarı belirlemeye çalışırdım.
Ayrıca İstanbul gibi büyük şehirde araç kayıt kamerası bulundurmamakta malesef size daha büyük masraf açmış. Olay kaydında plakasından aracı kolaylıkla bulurdunuz. Ben görmedim yada göremedim olmazdı
Burayı yaptırmak için vermek istediğiniz rakam neydi acaba? Bu işi yapanlar kira ödüyor, vergi yükleri var. Bazıları işçi çalıştırıyor onların giderleri var. 200-300 tl ye boyanmasını beklemek yanlış olur

Geçmiş olsun allah ders çıkartmayı nasip etsin tekrarını göstermesin
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 13800
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 24, 2016, 13:55:20 »
Çok geçmiş olsun.
Aslında çok daha iyi bir işçilikle daha güzel sonuç alınabilirdi
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 73000
  • 69 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 24, 2016, 14:13:04 »
Ezikler ve göçükler için bir uygulamanız olmayacak mı? Dolandırıcılığı bir de otoking de görün :(

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.33 Auris Life 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 13000
  • 17 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 24, 2016, 16:44:49 »
O yıkamcıda çalışan arkadaşa sizi maddi olarak sevindirdiği için sizde onu sevindirseydiniz....Ben öyle yapardım en azından 50 tl verirdim...tercih sizin tabikide
Burhan İNCE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Kasım 24, 2016, 17:01:20 »
Dolandırılmak olarak ben bir olay görmedim
Böyle bir olay olsa bende ilk önce pasta ile siler temizler asıl hasarı belirlemeye çalışırdım.
Ayrıca İstanbul gibi büyük şehirde araç kayıt kamerası bulundurmamakta malesef size daha büyük masraf açmış. Olay kaydında plakasından aracı kolaylıkla bulurdunuz. Ben görmedim yada göremedim olmazdı
Burayı yaptırmak için vermek istediğiniz rakam neydi acaba? Bu işi yapanlar kira ödüyor, vergi yükleri var. Bazıları işçi çalıştırıyor onların giderleri var. 200-300 tl ye boyanmasını beklemek yanlış olur

Geçmiş olsun allah ders çıkartmayı nasip etsin tekrarını göstermesin
Kaan Bey ilk aracım biraz tecrübesizlikte var. Dolandırılma mevzusunu detaylı yazmadım, ancak en son benden istenen meblağ 3200 ₺ idi. Ve ustalar çok kötümser yaklaşmışlardı. Ona istinaden yazdım. Olay vermek istenen para değil, 200-300e de boyanmasını bekleyen yok. Mesela sol sürücü kapısında ezik yok sadece çizik var. Koskoca usta orayı 5 dk kontrol edip gelip bana pastayla geçer ya da rötüşle geçer demek yerine tamamen boyanacak, astar vs. diye hikaye anlatırsa ben de dolandırmaya kalkıyor derim. Sol ön kaporta ve sol sürücü kapısına işleme gerek yol zaten. Ezikler sol arka kapı ve kaportada. Ben de biliyorum kiraları var, çalışanı var ancak bu meblağları bizi yolarak değil helaliyle kazanırlarsa saygımızı kazanırlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Kasım 24, 2016, 17:02:00 »
Çok geçmiş olsun.
Aslında çok daha iyi bir işçilikle daha güzel sonuç alınabilirdi
Alınan sonucu sizlerle henüz paylaşmadım, fotoğrafların hepsi hasarlı durumdayken. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Kasım 24, 2016, 17:03:03 »
Ezikler ve göçükler için bir uygulamanız olmayacak mı? Dolandırıcılığı bir de otoking de görün :(

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yaptırmayı düşünüyorum ancak henüz fırsatım olmadı. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Kasım 24, 2016, 17:03:32 »
O yıkamcıda çalışan arkadaşa sizi maddi olarak sevindirdiği için sizde onu sevindirseydiniz....Ben öyle yapardım en azından 50 tl verirdim...tercih sizin tabikide
Fazlasıyla hakettiğini aldı, merak etmeyin. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 24, 2016, 17:32:25 »
Geçmiş olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 24, 2016, 19:10:20 »
Kaan Bey ilk aracım biraz tecrübesizlikte var. Dolandırılma mevzusunu detaylı yazmadım, ancak en son benden istenen meblağ 3200 ₺ idi. Ve ustalar çok kötümser yaklaşmışlardı. Ona istinaden yazdım. Olay vermek istenen para değil, 200-300e de boyanmasını bekleyen yok. Mesela sol sürücü kapısında ezik yok sadece çizik var. Koskoca usta orayı 5 dk kontrol edip gelip bana pastayla geçer ya da rötüşle geçer demek yerine tamamen boyanacak, astar vs. diye hikaye anlatırsa ben de dolandırmaya kalkıyor derim. Sol ön kaporta ve sol sürücü kapısına işleme gerek yol zaten. Ezikler sol arka kapı ve kaportada. Ben de biliyorum kiraları var, çalışanı var ancak bu meblağları bizi yolarak değil helaliyle kazanırlarsa saygımızı kazanırlar.

Haklisiniz. Sadece padta cila ile gececek veya miniimum duzeyde hasarla kurtulacak sey icin komple boyanacak diyen sozum ona ustalar  kira da verse eleman da calistirsa aldigi para haramdir gunahtir ....onlar bunlara masraf edecekse biz de parayi sokaktan toplamiyoruz.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 137 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 24, 2016, 20:39:19 »
Alınan sonucu sizlerle henüz paylaşmadım, fotoğrafların hepsi hasarlı durumdayken. :)

Geçmiş olsun, sonucu da paylaşırsanız sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 24, 2016, 22:48:43 »
Öncelikle geçmiş olsun . Fakat ortada bir dolandırılma olayı ben göremedim . Yıkamacı çizikleri gidermiş fakat ezikler ve derin boya kusurları olduğu gibi duruyor . Siz kaportacıya gittiğinizde bunu ne kadara yaparsınız dediğinizde kaportacı tüm kusurlar giderilecek şekilde fiyat verir . Aldığınız fiyat yüksek olabilir ona bir şey diyemem fiyatlar ustadan ustaya değişir değişen fiyatla birlikte işçilikte ustadan ustaya değişir . Fakat şunu da söyleyim 3200 tl bu hasar için uçuk bir rakam . 4 paneli komple boyasa 350 tl den 1400 tl eder .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Kasım 24, 2016, 22:57:06 »
Öncelikle geçmiş olsun . Fakat ortada bir dolandırılma olayı ben göremedim . Yıkamacı çizikleri gidermiş fakat ezikler ve derin boya kusurları olduğu gibi duruyor . Siz kaportacıya gittiğinizde bunu ne kadara yaparsınız dediğinizde kaportacı tüm kusurlar giderilecek şekilde fiyat verir . Aldığınız fiyat yüksek olabilir ona bir şey diyemem fiyatlar ustadan ustaya değişir değişen fiyatla birlikte işçilikte ustadan ustaya değişir . Fakat şunu da söyleyim 3200 tl bu hasar için uçuk bir rakam . 4 paneli komple boyasa 350 tl den 1400 tl eder .

Siz görmediniz ki aracın sonraki halini. Aracın pasta sonrası fotoları değil onlar, öncesi. Henüz paylaşmadım. Derin çizikler ve kusurlar olduğu gibi durmuyor yani. Fotoğraflardan sonra yorumunuzu bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Kasım 24, 2016, 23:16:14 »
Bekleyemedim, gece elverdiğince sonraki halini çektim. Gündüz gözüyle tekrar paylaşırım. :)