Gönderen Konu: Hilux 2016 ve ilk toyota deneyimim  (Okunma sayısı 9190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: Hilux 2016 ve ilk toyota deneyimim
« Yanıtla #20 : Kasım 21, 2016, 22:27:34 »
Bu tarz araclarin yol kenarlarinda ki denetim istasyonlarina gitmeleri gereklimi. Bazi istasyonlarin girislerinde yoldan gecen araclarin plakasini okuyacak sekilde plaka tanima sistemleri mevcut. Trafikci bir arkadss uygulama oldugu zaman girmeyip kacanlarin arkadindan yuklu miktarda ceza yaziliyor demisti.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 21, 2016, 22:27:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 21, 2016, 22:33:35 »
Amma teferruatlı arabaymış yahu,  o var mı bu var mı  :olu: keyifle bindirmediniz bi arabaya...  Bide geyik testi deyin de arkadaş arabayı satsın  :rofl: :rofl:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 21, 2016, 22:44:01 »
Bu tarz araclarin yol kenarlarinda ki denetim istasyonlarina gitmeleri gereklimi. Bazi istasyonlarin girislerinde yoldan gecen araclarin plakasini okuyacak sekilde plaka tanima sistemleri mevcut. Trafikci bir arkadss uygulama oldugu zaman girmeyip kacanlarin arkadindan yuklu miktarda ceza yaziliyor demisti.

İstasyondaki görevli gir diye işaret etmeden girmezler plakayı tanıdımı git diye işaret ederler,üzerinde yük varsa ip gibi kantar var üzerinden geçer duruma göre değerlendirme yaparlar. Yıllar önce bizim tırın önündeki öncü  araç Hilux kasadaki mazot varili yüzünden 1000 lira ceza yemişti.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 21, 2016, 22:47:02
Amma teferruatlı arabaymış yahu,  o var mı bu var mı  :olu: keyifle bindirmediniz bi arabaya...  Bide geyik testi deyin de arkadaş arabayı satsın  :rofl: :rofl:
Arabayı yeni aldı biraz keyfini alsın diyecemde,filmlerdeki kötü karakterleri oynamaya başladık bile  :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 22, 2016, 00:57:25 »
İstasyondaki görevli gir diye işaret etmeden girmezler plakayı tanıdımı git diye işaret ederler,üzerinde yük varsa ip gibi kantar var üzerinden geçer duruma göre değerlendirme yaparlar. Yıllar önce bizim tırın önündeki öncü  araç Hilux kasadaki mazot varili yüzünden 1000 lira ceza yemişti.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 21, 2016, 22:47:02
Arabayı yeni aldı biraz keyfini alsın diyecemde,filmlerdeki kötü karakterleri oynamaya başladık bile  [emoji38]
Demekki arkadas dogru soylemis.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2007 4d4 elegance mmt
  • Kilometre: 220
  • Model Yılı: '07
  • 92 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
HİLUX
« Yanıtla #24 : Kasım 22, 2016, 01:17:31 »
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız günler dilerim.
Amacım aracı tanımanız ve tepkimesine göre yol almanız olduğu için şu bağlantıya bir göz atmanızı tavsiye ederim.
Keyifli sürüşler...

https://www.youtube.com/watch?v=xoHbn8-ROiQ

Sen seni bil,sen seni...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Kasım 22, 2016, 08:50:11 »
Demekki arkadas dogru soylemis.

Mevzuata göre değişiyor.Trafik polsinin sadece kimlik sorması gibi.Çoğunlujla karışık grup araçlar çevrilir. İşi tam bilmeyen personel uğraştırır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Kasım 22, 2016, 13:32:20 »
Ulaştırma bakanlığı Yol kenarı denetim istasyonlarının HER TÜRLÜ ARACI kontrol etme yetkileri vardır.
Bu nedenle sadece ticari araç ruhsatlı olmayan otomobil jip gibi özel araç sürücüleri yol kenarı denetim istasyonu görevlileri kontrol için işaret verdiğinde işarete uyup kontrole girmek zorundadırlar. Aksi taktirde 2.000 lira civarında cezası var.
Kontrol sadece yük taşıma ruhsatlı araçlar içindir diye düşünmeyiniz.
En son 2011 yılında girdiğim kontrolde önce yolcu taşıma belgesi D2'yi, yolcu listesi, araç kiralama sözleşmesi (aracı düğüne gitmek için kiralayan müşteri ve şirketim arasında ki sözleşme) ve o sözleşmeye istinaden kesilmiş faturayı tek tek incelediler. Evrak eksiğim olmayınca kantardan geçmemi istediler. Olumsuz hiç birşey olmayınca yoluma devam ettim. Benden önce Anadolu Turizm'in Neoplan Starliner otobüsü kantara girmişti.

Bu arada Hilüx ve benzeri araçlarda makastan dolayı konfor sıkıntısı varsa arkada ki makasları UZUN rijit yaprak makasla değiştirirlerse sıkıntı büyük oranda gitmiş olur
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Kasım 24, 2016, 10:31:30 »
Merhaba herkese,

mesajlarınızı okudum valla dedim neye bulaşmışım  :D  :D  SRC belgesini araştıracağım. motor ehliyetimi aldığım yere giderim artık.

Bu arada araç sanki bozuk yolda daha konforlu  :lol: :lol: geçen girdim toprak bi yolda valla süper gidiyor. İlk kez binenlere sert geliyor araç ama ben alıştım bir haftada. yani doğru seçim yapmışım.

Moose testini aracı almadan izlemiştim. Hatta ford bayiside bunu bana söylemişti ama araç virajlarda falan güven veriyor, hiç bir tedirginlik yaşamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Kasım 24, 2016, 11:52:20 »
Moose testini boşverin Hilüx almakla en iyisini yapmışsınız.
Geçen toprak yolda kullandım dediniz ya bundan sonrası daha zorlu daha aksiyon dolu yollara girmeye başlayacaksınız.
Bende Tuscon'u aldığımda önce toprak yol, sonra engebeli yol, sonra dere tepe su çamur arka arkaya gelmeye başladı.
Geçen gün bir sokağa girdim. Kanalizasyon kazısı yapılmış her yer kum çukur vb. İşçiler bütün arabaları diğer sokaklara yönlendiriyordular. Bana müsade edin ben devam edeyim dedim. "Abi sen geç senin araban geçer" dediler geçtim gittim.
Şimdi Dobló alıyorum hayırlısıyla. Tuscon'daki gibi özgür özgür araba süremeyeceğim diye üzülüyorum. Hani maddi durumum uygun olsaydı Kırmızı bir Hilüx almak isterdim.
Bu arada siz ne renk aldınız?
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Kasım 24, 2016, 13:36:06 »
Merhaba herkese,

mesajlarınızı okudum valla dedim neye bulaşmışım  :D  :D  SRC belgesini araştıracağım. motor ehliyetimi aldığım yere giderim artık.

Bu arada araç sanki bozuk yolda daha konforlu  :lol: :lol: geçen girdim toprak bi yolda valla süper gidiyor. İlk kez binenlere sert geliyor araç ama ben alıştım bir haftada. yani doğru seçim yapmışım.

Moose testini aracı almadan izlemiştim. Hatta ford bayiside bunu bana söylemişti ama araç virajlarda falan güven veriyor, hiç bir tedirginlik yaşamadım.
Yazılar uzun kullanma klavuzları gibi kafa karıştırır  :). Eskiden arazi araçlarında konfor fazla yoktu,şimdi üretilenler arazi otomobil konforu karışık şekilde. Hilux iyidir Ford Ranger,Nissan,Isuzu bunların yakıt biraz daha fazla.Araç otomatikmi bu aralar radyoda 4x2 otomatik seçeneği reklamı dönüyor.Çok çeşit araç kullandım/kullanıyorum pikap beni korkutuyor niyeyse kazam falanda yok,virajlarda araba bir ben bir tarafa gidecem gibi geliyor  :). Bizim şef bunları yılan gibi kullanman lazım dedi  :hoş:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Kasım 28, 2016, 17:13:24 »
Yazılar uzun kullanma klavuzları gibi kafa karıştırır  :). Eskiden arazi araçlarında konfor fazla yoktu,şimdi üretilenler arazi otomobil konforu karışık şekilde. Hilux iyidir Ford Ranger,Nissan,Isuzu bunların yakıt biraz daha fazla.Araç otomatikmi bu aralar radyoda 4x2 otomatik seçeneği reklamı dönüyor.Çok çeşit araç kullandım/kullanıyorum pikap beni korkutuyor niyeyse kazam falanda yok,virajlarda araba bir ben bir tarafa gidecem gibi geliyor  :). Bizim şef bunları yılan gibi kullanman lazım dedi  :hoş:

merhaba,

aynen benim araç otomatik. bayada indirim yaptılar 87000 tl'ye geldi. bende daha yeni olduğum için virajlarda tedirgin oluyorum ama araçta hiç sıkıntı girdiği gibi çıkıyor. bugün bursa çevre yolunda yağmurda bastım biraz viraj falan ama hiç sıkıntı yok valla. yakıtta güzel sayılır. hafta sonu afyon tarafına gittim. 30 krş civarı yaktı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '13
  • 114 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Kasım 28, 2016, 17:38:04 »
Birkaç resim ekleseniz de tosunu bizde görsek. :P :P :P
196.000 de yenilendik.
195 binde geldin 201 binde gittin. 1996 corolla GLİ
2013 Hyundai İ20 kusura bakma sana ısınamadım.
2013 Fluence 1.5 dci EDC hoşgeldin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Kasım 30, 2016, 10:36:28 »
Birkaç resim ekleseniz de tosunu bizde görsek. :P :P :P

foto ekleyemedim  :blink: :blink: :blink:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Aralık 18, 2016, 11:22:55 »
Tekrar merhaba beyler,

Nerdeyse 1 ay oldu aracımı alalı. Biraz yazayım dedim  :D Aracımdan çok memnunum allaha şükür. dağ taş tık trim sesi yok. Trim sesi demişken en illet olduğum sestir trim sesi. insiginia araçımda her yerden tık tık çıt çıt sesler gelirdi deli olurdum. heleki asfaltı biraz bozuk yollarda, off off arabadan soğurdum. ama şimdi çukurlara bilerek dan dun giriyorum  banamısın demiyor. çünkü işim gereği bazen çok bozuk yollara giriyorum araba sanki daha konforlu oluyor. Diğer yandan genellikle eco modda kullanıyorum o bile memnun ediyor. ama geçen gün kış lastiklerini taktırdıktan sonra bi test ediyim dedim balansını falan. power moda aldım offfff araç şaha kalkacak sandım  :D :D hem power mod hemde sport vites geçişlerine alınca zaten yolda yarış yapabilirsiniz  :lol: :lol: park sorunuda çekmedim şimdiye kadar. konfora gelince binek bir araç beklemeyin ama kötüde değil. sonucunda bir pick-up, yoldaki çoğu şeyi hissettiriyor. yakıt bu aralar kışlık lastikle 9,5tl civarında geziyor. uzun yolda 8 civarına düşüyür hatta 7,5lt. 
tabiki gözler hep üstünüzde hatta iş yerimin önünde bazen baya inceleyenleri çok yakalım, tabi benim bakışlarımı görünce direk volta  :D :D
fazla uzatmıyım aracımdan memnunum bir daha binek araca dönersem baya büyük bi şey almam lazım gücüm yeterse yoksa kesmez artık c segmenti falan  :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ekim 15, 2017, 08:46:36 »
Uzun bi aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar.
Pick-up sattım, hem yakıt hem konfor canımı sıkmaya başlamıştı artık. Gerçekten fazla yakıyor. Günlük kullanılcak bi araç değilmiş onu anladım. Diğer yandan konfor bazen traktör moduna geçiyordu valla :)) arkada oturanlar için yolculuk bir azap :))
Nissan QQ aldım dizel otomatik 1.6 130 bg versiyon ama tork ve yakıtı müthiş. Heleki pick up dan sonra.
Neyse hevesimi aldım diyelim. Alacaklar için yorumum günlük kullanılacak bi araç değil. İş veya hobi aracı olur. Onun dışında uzun yolculuklar falan ızdırap yani.
Heleki bu mazot fiyatlarından sonra artık motorları ufaltmak gerekiyor.
Herkese hayırlı günler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Ekim 15, 2017, 12:54:05 »
Hayırlı uğurlu olsun. Yalnız c segment almam diye büyük konuşmuşsunuz.  :lol:
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ekim 15, 2017, 16:08:12 »
Valla o yorumumu unutmuşum :))) ama bu C-Suv yani tam c değil:))) şaka bir yana yakıt artık insanı kasıyor, d ve premium modeller tercih edilebilir ama bu yakıt fiyatlarıyla artık rüya. Hilux neredeyse şehir içinde 65 krş yakıyordu. Tamam heybetli ama gereksiz masraflı.