Gönderen Konu: Hilux 2016 ve ilk toyota deneyimim  (Okunma sayısı 9170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Hilux 2016 ve ilk toyota deneyimim
« : Kasım 20, 2016, 11:12:27 »
Merhaba,

Geçtiğimiz perşembe günü aracımı teslim aldım. 4x2 adventure otomatik turuncu. daha önce insigniam vardı. İlk bir kaç günlük tecrübemle yorum yaparsam. konfor dışında süper araç. tabi bir binek konforu beklemedim asla ama arkadakiler arada bir zıplıyor  :rofl: :rofl: çok titiz bir insanımdır, arkada oturanlara cam bile açtırmam içeri toz girer diye  :D :D çukurlardan devamlı kaçardım ama artık dümdüz gidiyorum araçta tık ses yok. o çukurlara insignia ile girsem trim sesinden kafayı yerdim.

şimdilik arabayı tanıma aşamasındayım. araç ile ilgili soru sormak isteyen msj atabilir, elimden geldiğince cevaplarım  :) :)

Toyota Club Türkiye

Hilux 2016 ve ilk toyota deneyimim
« : Kasım 20, 2016, 11:12:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Hilux 2016 ve ilk toyota deneyimim
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2016, 11:24:35 »
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürün insallah.Yillik vergisi ne kadar ,  sehiricinde kavşaklarda , u dönüşlerinde sıkıntı yasadinizmi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2016, 11:47:46 »
Hayırlı olsun. Pikapların handikapı arka koltuktakilerin traktörde yolculuk yapar gibi yolu hissetmesi. Arkaların makas olması bunda etken.
Pikaplar için söyleyeceğim aşırı sürat yapmamanız. Motor büyük olunca insan hızlanmak istiyor ama o hızda viraja girmek ya da ani manevralar yapmak çok tehlikeli oluyor ve güven vermiyor.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2016, 18:39:03 »
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürün insallah.Yillik vergisi ne kadar ,  sehiricinde kavşaklarda , u dönüşlerinde sıkıntı yasadinizmi

öncelikle çok teşekkür ederim. yıllık vergisi şimdiki oranlarla 750 tl 6 aylık. şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. çünkü insigniada ufak bir araç sayılmaz. alışkınım diyebiliriim  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2016, 18:45:49 »
Aracınız hayırlı olsun hilux en sevdiğim pikaptır benim zıplatması konforu falan zaten arkaplandadadır vw amarok hiluxtan konforlu diye biliyorum ama arazide bi hiluxla rekabet edemez güle güle kullanın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 20, 2016, 18:46:56 »
Hayırlı olsun. Pikapların handikapı arka koltuktakilerin traktörde yolculuk yapar gibi yolu hissetmesi. Arkaların makas olması bunda etken.
Pikaplar için söyleyeceğim aşırı sürat yapmamanız. Motor büyük olunca insan hızlanmak istiyor ama o hızda viraja girmek ya da ani manevralar yapmak çok tehlikeli oluyor ve güven vermiyor.

teşekkürler.
aynen arka taraf küt küt  :lol:  :lol: aslında süper giriyor virajlara valla ne biliyim   :D  :D yani ben şöyle kıyaslıyorum, eşimde corsa var bende insignia vardı, gidip geldiğimiz yollar belli inegöl-bursa arası. 3 araç içinde aynı virajlarda denemeler yaptım corsa en korktuğumdu ama hiluxde corsayla alamadığım virajlara düz yolda gidiyormuşum gibi giriyorum. insignia dersek, tabiki fark var. araç yola yapışıyordu ama hiluxda beni üzmedi.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 20, 2016, 18:48:56
Aracınız hayırlı olsun hilux en sevdiğim pikaptır benim zıplatması konforu falan zaten arkaplandadadır vw amarok hiluxtan konforlu diye biliyorum ama arazide bi hiluxla rekabet edemez güle güle kullanın

teşekkür ederim.
rangerı test ettim ama amaroku test etmedim çünkü otomatiği en üst donanımda var o da fiyat gereksiz fazla. fakat gözüme amarok piyasada daha çok gibi geldi  -_-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 20, 2016, 18:56:19 »
Hayırlı olsun pikapta arkada gitmek eziyet diz mesafesi koltuk ve ayak koyma yerlerinin yüksek olması üstüne arkaların makaslı olması seyri değiştiriyor  :). Keyifli araçtır şantiyelerde bir çok marka kullandım. Arkadaşımda Nissan Skystar vardı arka makasın birini söktürdü otomobil gibi olmuştu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 20, 2016, 19:01:14 »
Kış aylarında yağışlarda aşırı kayma yapmaması için kasaya ağırlık konabilir. Şambriyel lastiğine doldurulan birmiktar kum işe yarayabilir. Ayrıca amarok için kasanın altından özel üretim kurşun ağırlıklar takıldığını görmüştüm internette.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 20, 2016, 19:06:18 »
Hayırlı olsun pikapta arkada gitmek eziyet diz mesafesi koltuk ve ayak koyma yerlerinin yüksek olması üstüne arkaların makaslı olması seyri değiştiriyor  :). Keyifli araçtır şantiyelerde bir çok marka kullandım. Arkadaşımda Nissan Skystar vardı arka makasın birini söktürdü otomobil gibi olmuştu.

valla arkada gitmeyeceğim sıkıntı yok, arkada gidecek düşünsün ben aracımı iyi almışım diyorum  :lol:  :lol:  :lol:

Mesaj Birleştirildi: Kasım 20, 2016, 19:07:45
Kış aylarında yağışlarda aşırı kayma yapmaması için kasaya ağırlık konabilir. Şambriyel lastiğine doldurulan birmiktar kum işe yarayabilir. Ayrıca amarok için kasanın altından özel üretim kurşun ağırlıklar takıldığını görmüştüm internette.
kış lastiği mecbur sanırım tüm ticariler için. bu sebeple taktıracağım 4 adet. belki bu biraz daha kaymaları önler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 18 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 20, 2016, 19:32:32 »
araç arkadaş itiş olduğundan arkası boşken kış lastiği falanda olsa karda gidemezsin ve  araç genelde arkayı bırakmaya meyillidir karlı havalarda arkaya 500 kg yük at keçi gibi gidersin her yerde.Bu hiluxa özgü bişey değil bütün arkadan itişli araçlar böyledir özellikle ağırlık dağılımı bmw falan gibi %50 %50 olmayan pick uplar mitsubishi L200 gibi modellere bu fark bariz ortada oluyo.Dayımda mitsubishi l200 var az çakıllı yolda bile yokuş çıkamadığı oluyo arkası boşken karda kışta arkasına kum çuvallarını bi atıyoruz devam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 20, 2016, 19:43:48 »
araç arkadaş itiş olduğundan arkası boşken kış lastiği falanda olsa karda gidemezsin ve  araç genelde arkayı bırakmaya meyillidir karlı havalarda arkaya 500 kg yük at keçi gibi gidersin her yerde.Bu hiluxa özgü bişey değil bütün arkadan itişli araçlar böyledir özellikle ağırlık dağılımı bmw falan gibi %50 %50 olmayan pick uplar mitsubishi L200 gibi modellere bu fark bariz ortada oluyo.Dayımda mitsubishi l200 var az çakıllı yolda bile yokuş çıkamadığı oluyo arkası boşken karda kışta arkasına kum çuvallarını bi atıyoruz devam
uyarınız için teşekkür ederim. bakalım kış yakın, tecrübe edip göreceğiz  :)  :) olmadı karda kışta çıkmayız yola hiluxla  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 20, 2016, 20:46:54 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1360 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 20, 2016, 21:07:09 »
Öncelikle aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanızı dilerim.
Konuyu takipteyim,ilerleyen günlerde daha detaylı paylaşım yaparsanız seviniriz.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Kasım 20, 2016, 21:18:53 »
Geçen 20 bin bakımı için pendik dumankayaya gittiğimde hiluxu test etmek istedim bana src belgesi lazım dedi adam araç şirket üzerine alındığı içinmiş sözde bende araç takaroflumu ne alakası var src dedim öyle k.bkmayın falan dedi ama hiç inandırıcı gelmedi açıkcası.Dumankayaya kayyum atandıktan sonra bomboş normalde insandan geçilmezdi müşterisi kalmadı personelde sallamamayamı başladı kayyumdan dolayımı gerçekmi bilemedim testde edemedik aracı.Alcağımdan değilde meraktan istiyodum zaten :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 20, 2016, 22:13:48 »
Geçen 20 bin bakımı için pendik dumankayaya gittiğimde hiluxu test etmek istedim bana src belgesi lazım dedi adam araç şirket üzerine alındığı içinmiş sözde bende araç takaroflumu ne alakası var src dedim öyle k.bkmayın falan dedi ama hiç inandırıcı gelmedi açıkcası.Dumankayaya kayyum atandıktan sonra bomboş normalde insandan geçilmezdi müşterisi kalmadı personelde sallamamayamı başladı kayyumdan dolayımı gerçekmi bilemedim testde edemedik aracı.Alcağımdan değilde meraktan istiyodum zaten :D
Şahıs değil de şirket adına kayıtlı herhangi bir ticari (Doblo ve benzerleri, pikaplar, minibüs ruhsatlı minibüsler vb.) araç kullanıyorsanız SRC 1-3 veya SRC 2-4 ehliyetiniz olmak zorunda. Toplamda 1.600 liraya yakın tutarda cezası var. Dumankaya personeli size yanlış birşey söylememiş. İki hafta önce yeni Dobló'yu test ettiğimde banada aynı soruyu sordular. Ehliyet ve SRC ehliyetimin fotokopisini aldılar
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Kasım 20, 2016, 22:31:16 »
Şahıs değil de şirket adına kayıtlı herhangi bir ticari (Doblo ve benzerleri, pikaplar, minibüs ruhsatlı minibüsler vb.) araç kullanıyorsanız SRC 1-3 veya SRC 2-4 ehliyetiniz olmak zorunda. Toplamda 1.600 liraya yakın tutarda cezası var. Dumankaya personeli size yanlış birşey söylememiş. İki hafta önce yeni Dobló'yu test ettiğimde banada aynı soruyu sordular. Ehliyet ve SRC ehliyetimin fotokopisini aldılar
o zaman keşke şirket üzerine almasalarıdı az paraya kıyıpta normal insanlarda test edebilseydi üzüldüm :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 20, 2016, 23:06:04 »

Eyvah bana hic sormadilar valla hem bende sirket uzerine aldim src fala  yok bende 😦😦😦😦

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 21, 2016, 18:29:23 »
Eyvah bana hic sormadilar valla hem bende sirket uzerine aldim src fala  yok bende 😦😦😦😦 

Umut bey öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Allah Kaza bela vermesin inşaallah.

SRC belgeleri iki şekilde veriliyor.
Birincisi ehliyet kursu gibi eğitime gidip sınav ile alınıyor.
İkincisi ise belli bir SGK girişi olan kişiler ise sınavsız alabiliyor.
SRC 1-3 uluslar arası yük ve yolcu taşımacılığı için, SRC 2-4 ise yurt içi yük ve yolcu taşıma araçlarını kullanmak için. Dobló ve Cady, Hilüx ve Amarok gibi yük taşıma amaçlı imal edilmiş araçları, yolcu taşıyan araçlar için verilen SRC 2 ile
kullanamazsınız.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '10
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 21, 2016, 19:20:24 »
hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 21, 2016, 21:22:13 »
Src polis pek sormaz jandarma bazen ulaştırma bakanlığına bağlı denetim istasyonu çoğu zaman sorar. Src 1/ 2 yurtiçi yurtdışı yolcu taşıma  3/4 yurtiçi yurtdışı eşya kargo taşıma src 5   tehlikeli madde taşıma. 2003 yılından önce c/e/d ehliyet varsa sınavsız alınır.2003 yılından önce  B ehliyeti olanlar   şöför olarak sigorta kaydı olması gerekiyor. 5 sınava tabi. 1 2 yerine 3'te 4 yerine geçer.