Gönderen Konu: Toyota Carina E elektrikli ayna problemi  (Okunma sayısı 1751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 278000
  • Model Yılı: '97
Toyota Carina E elektrikli ayna problemi
« : Kasım 09, 2016, 19:36:30 »
Merhaba Toyota dostları,
Forumda aradım ancak ilgili bir başlık bulamadım şayet gözümden kaçmış ise hepinizden özür dilerim.
Sorunum 2 gün önce aldığım Carina GLI aracımın elektrikli aynalarının çalışmayışı.
Aracı aldığım arkadaşım 13 yıldır kullanıyordu bu aracı problem yoktu ancak çalışmaz oldu dedi tek bilgim bu.
Sağ ve sol her iki aynada elektrik sistemi çalışmıyor dolayısı ile ayar yapamıyorum.
Az çok elimden geldiğinden kaput içindeki sigorta panosunu inceledim ve diğer küçük kutulara baktım herhangi bir sigorta sorunu göremedim ayrıca direksiyon altındaki sol kısımdaki küçük kapak altındaki sigorta panelini de inceledim atık sigorta göremedim.
Benzer bir sorun ile karşılaşan arkadaşımız veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
Son olarak bu aracın elektrik şeması ve özellikle ayna bölümü elektrik şeması var ise bana çok yardımcı olacaktır.
Aracın tam olarak modeli Toyata Carina E 2.0 GLI 1997 Model.
Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
İyi forumlar.
Toyota Carina E 2.0 GLI

Toyota Club Türkiye

Toyota Carina E elektrikli ayna problemi
« : Kasım 09, 2016, 19:36:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 278000
  • Model Yılı: '97
Ynt: Toyota Carina E elektrikli ayna problemi
« Yanıtla #1 : Mayıs 22, 2017, 14:29:29 »
Havaların düzelmesi ile konuya el atıp sorunu düzelttim.
Herkesin dediği ayna kontrol joystik kesinlikle sağlam zaten kontrol etdip bakımını yapmıştım.
Konuyla ilgili her ne kadar yardım alamamış olsam da benzer problemi olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
iyi forumlar.
Toyota Carina E 2.0 GLI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '98
Ynt: Toyota Carina E elektrikli ayna problemi
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2017, 08:36:04 »
Benim de sol ayna ayarlanmıyor. İlk aracım Toyota Carina 2.0E 98 model geçen hafta aldım dolayısıyla araçtan hiç anlamam ama tarif edersen ben de demek isterim şansımı. Hatta İstanbul Avrupa yakasında olup da bu işlerden anlayan bir arkadaş varsa çok sevaba girecek, hem araca bakıp iyi kötü bir yorum da yapar :)