Gönderen Konu: 2015 yaris ekzoz dan gelen hırıltı  (Okunma sayısı 2218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • typex
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 24000
  • Model Yılı: '12
  • 20 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
2015 yaris ekzoz dan gelen hırıltı
« : Ekim 28, 2016, 09:36:43 »
merhaba  arkadaşlar toyota bayisinden 2015 model otomatik yaris kendi kullandıkları aracı almış bulunmaktayım:( araç ta bir sıkıntı yok kendileri garantisi devam ediyor dediler.araç şu an 23000 de.kullandım motorda bir sıkıntı görünmüyor.pek te anlamam ya o da ayrı bir konu:)

sorum şu;
1-ekzozdan araç çalışır durumdayken hırıltı geliyor  spor araçların sesi gibi ama hafif bir ses.
2-marşa bastığımda araç biraz sesli şarj alıyor gibime geldi
3- birde araç driver modundan n moduna geçtiğinde biraz ses yapıyor

gösterdim servise aracı alana kadar ilgi alaka daha sonra yok sen ikinci el araç aldın yok bunlar önemli bir şey değil falan filan ne yapmam lazım bunlar ierde sorun çıkarır mı yada neyden kaynaklı olabilir yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler.............
corolla

Toyota Club Türkiye

2015 yaris ekzoz dan gelen hırıltı
« : Ekim 28, 2016, 09:36:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: 2015 yaris ekzoz dan gelen hırıltı
« Yanıtla #1 : Ekim 28, 2016, 09:52:06 »
Bende de 2012 cvt vardi 20 binde sattim. Eksizdaki sesten oturu servise gittim sanki hafif pat pat gibi ses cikariyordu ama servisteki bakima gelen araclarda ayni calisiyor diyip salladilar beni. Ilk calismada havalar malum sogudu ilk etapda devirli calisiyor. Yalitimda zayif oldugu icin ister istemez hissediyorsunuz. Sanziman konusunda ise diger araclara bakmak lazim normal.kendi sesi olabilir. Cok dert etmeyin daha 2 sene garantiniz var. Baska servise gidin problemli isleri  yaptirin. Hatta trim sesleri geliyorsa onlari dahi yaptirin. Hepsi beles.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • typex
  • 20 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2016, 09:58:53 »
trim sesi derken hocam?
vites geçişleri güzel bir sıkıntı yok hissettirmiyor.sadece ışıkta durduğumda aracı boşa alacağım zaman tık diye bir ses
corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2016, 10:19:47 »
trim sesi derken hocam?
vites geçişleri güzel bir sıkıntı yok hissettirmiyor.sadece ışıkta durduğumda aracı boşa alacağım zaman tık diye bir ses
Trim sesi derken arabanin icinde yolda giderken orasindan burasindan gelen gacirti gucurtu seslerini soyluyorum. Aracin durdugu yerde visteste yaptiginiz degisikliklerde ses cikarmasi normal gibi geldi bana. Arac cvt sanziman baski balata yok. Bosa almanin pek bir artisi varmi arastirmak gerek.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • typex
  • 20 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2016, 20:10:16 »
Bosa almak biraz aliskanlik hani arac ileri hareket etmesin diye.oyle trim sesi filan yok  sadece bisa gecerken sert bir sekilde geciyir inun haricinde yok hicam.birde eksoz bakalim gostercem bir baska servise sonra onlara sorarim hesabi sorun varsa
corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2016, 22:53:47 »
Bosa almak biraz aliskanlik hani arac ileri hareket etmesin diye.oyle trim sesi filan yok  sadece bisa gecerken sert bir sekilde geciyir inun haricinde yok hicam.birde eksoz bakalim gostercem bir baska servise sonra onlara sorarim hesabi sorun varsa
Aracinizi bosa almaniza gerek yok bahsettiginiz sesi cok iyi biliyorum bendede ayn arac var dogal bir ses o siz bosa aldigizizda sonucda disliler yer degistiriyor ayni sesi yokus asagi giderken bosa aldiginizda birkac kez duyabilirsiniz cunku siz bosa aldiginizda arac sanzuman icerisinde vites gecislerini yapmaya devam ediyor arac cvt ise dediklerimi dikkate almayin mmt ise dediklerim birebir oluyordut

LG-P760 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • typex
  • 20 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2016, 10:27:49 »
Yani o ses ve ekzoz sesi normal mi hocam sorun yok ben oylemi anlamaliyim?
corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • No One More
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 6500
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 18, 2017, 11:12:06 »
Emre Üstadım Selamlar,
Araç eksozunda ki hırıltı benim aldığım ilk günden itibaren mevcut aslında problem gibi dursa da sistemi değiştirip o sesi alabilmek için para harcayan insanlar mevcut. Tatlı bir hırıltı olduğu için ben çok önemsemedim.. Konuyu çok geç gördüm ancak yazabildim, aracım 2015 fun special 
Love city in Paris, My car Yaris...!