Gönderen Konu: Küçük bir kaza yaptık... tampon çatladı... sigorta-kasko ne yapmalıyım sizce?  (Okunma sayısı 9759 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '21
  • 25 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
İyi akşamlar arkadaşlar.
Salı sabahı küçük bir kaza geçirdik ve son anda ucuz atlattık diyebilirim. Sabah 7:20 gibi hava biraz karanlıktı ve yağmurluydu. Diğer araç da siyahtı bu da biraz etkili oldu sanıyorum. Ben ana caddede ilerlerken soldan rampa bir caddeden bir araç ana yola önüme çıkarken son anda gördüm frene bastım.
Ben darbeyi hissetmedim ama sol tampona darbe aldık ve çatlak oluştu. Dayı tam 2 saatimi aldı tutanak için. Kaç kere yazdı bozdu vs. Neyse sonunda yazdık imzaladık birşeyler.

Servisle görüştüm pazartesi sabahtan aracı bırak, eksper görür, akşam alırsın, sonuç da bir haftaya kadar çıkar dedi. Ziraat sigortayla görüştüm ve sonrasında kusurlu bulunursam serviste yaptırmaktan vazgeçersem de dosya açılacağı için hasarsızlığım bozuluyormuş. Yani 7. basamaktan 6'ya düşüyor dediler telefonda. Karşı tarafta birşey yok gibi. Cumartesi ben yine sanayide bir sormak istiyorum tamir olur mu diye ama sizlerin de fikirlerine ihtiyacım var. Aslında amacım, kusurum yoksa serviste işlem yaptırmak.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
Usta bir kaportacı bunu tamir eder. Tampon sökülüp yapılırsa daha sağlam olur,sonrada güzel bir bölgesel boya . :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 25 kere teşekkür etti
Karşı tarafı  hatalı  bulsalar da benim hasarsizlik etkilenir mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
Karşı tarafı  hatalı  bulsalar da benim hasarsizlik etkilenir mi?
Karşı taraf kusurlu ise ,tamamen onun sigorta şirketi üslenecektir,sizin hasarınızı.Hasarsızlık etkilenmemeli ama sigortacınıza sorun sizi yanıltmayalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Sekil itibariyle sizde kusur gorunmuyor. Ama kazanin sisteme girisi olduysa sigirta konusunda daha yapacak bir durum yok. Kusurlu olursaniz kaskonuzdan yaptirirsiniz. Ama kaskom bozulmasin istiyorsaniz baska bir vakit gidip anlasmali bir yerde beyanla da yaptirabilirsiniz. Tampon hasarlari kaskoyu bozmuyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
Geçmiş olsun.Baya sert değmiş herhalde.Sanki 2 araca da kusur yazarlar gibi.Böyle bir şey olursa dışarıda yaptırın.Güzelce hesaplı yapılır.Kusur karşıya verilirse kaskonuza zarar gelmezse servise yaptırabilirsiniz.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 20, 2016, 23:15:53
Kasko mini onarım.Poliçenizi bir okuyun.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 20, 2016, 23:16:31
Ucuz atlatmışsınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 25 kere teşekkür etti
Teşekkür ederim. Açıkçası dışarda cebimden para çıksın istemiyorum çünkü ana yoldan gittiğimi düşünüyorum ve etraftan da öyle söylediler hep. Mini onarım konusunu bir araştırayım o zaman.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '13
  • 69 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
Kavşaklarda ne kadar yavaş da gitseniz hız düşürme kuralı olduğu için size da kusur yazacaklardır

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.33 Auris Life 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Geçmiş olsun.

Aslında kusur varsada o yolda sağlı sollu park edenlerde.  Bu tip yerlerde ne yola çıkan nede yolunda giden bu şrfzlr yüzünden tam görmeden yola çıkıyorlar yada yolda gidiyorlar.  :argh:

Yinede çok kötü bir kaza olmamış iki taraf için, buna da şükür  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
Kaskoda mini hasar klozu varsa onu kullan AUto King tampon tamiri ve lokal boya yapıyor. Eğer kasko tamamını karşılamazsa bir miktar ödeme yaparsın hasarsızlık bozulmuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 25 kere teşekkür etti
Kavşaklarda ne kadar yavaş da gitseniz hız düşürme kuralı olduğu için size da kusur yazacaklardır

Kavşak olarak geçen bir yer değil sanırım. Büyük bir caddede gidiyordum (Orhangazi caddesi- ya da O caddesi diye de geçer). Buraya açılan E, F, G, H adlı cadde diye geçen yollar var ama her biri de kavşak olamaz herhalde sırayla çünkü

Geçmiş olsun.

Aslında kusur varsada o yolda sağlı sollu park edenlerde.  Bu tip yerlerde ne yola çıkan nede yolunda giden bu şrfzlr yüzünden tam görmeden yola çıkıyorlar yada yolda gidiyorlar.  :argh:

Yinede çok kötü bir kaza olmamış iki taraf için, buna da şükür  :tamam:

Teşekkür ederim. Yine de ucuz atlattık şükür. Araçta eşim, kuzen ve ben vardık işe gidecektik. Bir de baldız vardı öğrenci. Sabah sabah dayı beni tam 2 saat uğraştırdı. 3 tane falan tutanak değiştirdi, yazdı çizdi. Benim ne yazacağıma müdahale etti falan. Bir ara bırakıp gidecektik ama sonra vazgeçtim doldurduk tutanağı.

Neyse, bu sabah karanlığı, kapalı hava, yağmur ve siyah araba bir araya gelince son saniyede gördüm ve durdum. Buna da şükür.

Kaskoda mini hasar klozu varsa onu kullan AUto King tampon tamiri ve lokal boya yapıyor. Eğer kasko tamamını karşılamazsa bir miktar ödeme yaparsın hasarsızlık bozulmuyor.

Mini onarım hizmeti var sanırım ama yedek araç vermiyorlar galiba mini onarımda. O yüzden kaskoyla veya sigortayla servise bırakmayı düşünüyorum hafta başı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 25 kere teşekkür etti
Son durum:
Eksper kusurun tamamını karşı tarafa verdi ve tampona değişim kararı çıktı. Yarın bir aksilik olmazsa ikame aracı alıp servise bırakıyorum.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
Son durum:
Eksper kusurun tamamını karşı tarafa verdi ve tampona değişim kararı çıktı. Yarın bir aksilik olmazsa ikame aracı alıp servise bırakıyorum.  :)

Güzel haber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 17 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi

Hiç duymadım,ne ilginç bir kuralmış....yenimi uydurdular..
Kusur kimdeyse kaza ona yazılır...senin araca hasar kaydı düşer sadece..varsa değişen...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
Siz haklısınız döner kavşak olsa yarı yarıya olabilirdi,döner kavşakta herkes caddeden gelenin  öncelikli olduğu zanneder ama kavşağın içindeki araç önceliklidir :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Gecmis olsun....
E 12 corolla2007