Gönderen Konu: Toyota Corolla 1.6 Hatchback hakkında bilgi  (Okunma sayısı 13693 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '05
  • 8 kere teşekkür etti
Toyota Corolla 1.6 Hatchback hakkında bilgi
« : Ekim 11, 2016, 14:52:03 »
Merhaba arkadaşlar, 2003-2007 arası Corolla Hb.  almak istiyorum araştırıken,

Linea Terra
Luna Sol
Sol
Sport
Terra
Terra Special
VVT-i Sol
VVT-i Terra

boyle modeller çıkıyor sanki bi karmaşa varmış gibi bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Linea Sol - Sol - VVT-i Sol örneğin bu 3 model aynımıdır yoksa farklı mı?

Toyota Club Türkiye

Toyota Corolla 1.6 Hatchback hakkında bilgi
« : Ekim 11, 2016, 14:52:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • I'm Legend
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '12
  • 9 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corolla 1.6 Hatchback hakkında bilgi
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2016, 14:58:44 »
linea terra, luna sol , terra special bunlar 2001 kadar üretilen model
sol,sport,terra bunlar 2005ten sonra üretilen
vvt-i sol , vvt-i terrada 2002 2004 arası üretilen modeldir.
sol en dolusu terrada boş olan modelıdır.
yanlışım varsa kusura bakmayın   :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 11, 2016, 15:13:55 »
E12 Kasa da  4 farklı donanım vardır . linea - terra - sport -  sol -  paket olmak üzere  2002-2004 yılları arasında ilk üretilen seri 2005-2007 yılları arasında üretile 2 inci seri ise makyajlı kasa olarak geçer. Makyajlı kasa halk arasında daha çok rağbet görür motorlarında ve dış aksamında yapılan yeniliklerle araç hem görsellik olarak hem de sorunsuzluk olrak çok daha başarılı hale gelmiştir . En çok piyasada gördüğünüz Terra ve Sol paketlerdir . Sport paket Terra dan nerdeyse bir farkı olmayan pakettir (  karlık , deri direksiyon , direksiyondan teyp kontrol , koltuk kumaş farkı ) gibi farklılık var donanım ve motor olrak bir fark yok .Bütçenize göre temiz SOL paket bulursanız kaçırmayın alın . Ama araç çok temizdir kaçmayacak şekildedir o zaman Terra donanımda tercih edebilirsiniz .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 11, 2016, 16:19:02 »
2004 haziran üretiminden sonra olmasına dikkat edin.Makyajlı olsun yani. :)
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 11, 2016, 19:13:08 »
E12 Kasa da  4 farklı donanım vardır . linea - terra - sport -  sol -  paket olmak üzere  2002-2004 yılları arasında ilk üretilen seri 2005-2007 yılları arasında üretile 2 inci seri ise makyajlı kasa olarak geçer. Makyajlı kasa halk arasında daha çok rağbet görür motorlarında ve dış aksamında yapılan yeniliklerle araç hem görsellik olarak hem de sorunsuzluk olrak çok daha başarılı hale gelmiştir . En çok piyasada gördüğünüz Terra ve Sol paketlerdir . Sport paket Terra dan nerdeyse bir farkı olmayan pakettir (  karlık , deri direksiyon , direksiyondan teyp kontrol , koltuk kumaş farkı ) gibi farklılık var donanım ve motor olrak bir fark yok .Bütçenize göre temiz SOL paket bulursanız kaçırmayın alın . Ama araç çok temizdir kaçmayacak şekildedir o zaman Terra donanımda tercih edebilirsiniz .

Detay bi soru olcak ama Linea Sol ile 2005 sonrası Sol arasında çok fark varmı ?

Aslında durumum şu temiz km düşük Linea Sol buldum fiyatıda uygun karar veremedim acelem yok 2005 - 2007 Sol bakmaya devam mı ediyim sizce

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 11, 2016, 20:41:51 »
Bildiğim kadarıyla 2002-2004 yıllarında üretilen benzinli modellerde yağ yakma problemi varmış yanılıyorda olabilirim araştırın derim.Bizde yeni aldık 8 aydır 2006 sol oto hb. kullanıyoruz alırken araştırmıştık 2005-2007 arası genelde önerilir.
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 11, 2016, 21:07:08 »
Donanım olarak baya fark var hocam bence. Kararan aynalar cruise yağmur sensör sis farları Digi klima bunlar az donanım değil ki.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 11, 2016, 21:09:07 »
VVT i otomatik 1. 6 tavsiye edilir bu arada.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyotamm buz mavisi
  • Kilometre: 96000
  • Model Yılı: '02
  • 21 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 11, 2016, 21:20:06 »
Ben de var satılık düşünürseniz eğer 2002 sol wt-i sol 126binde bir parça boyalı ilk elden.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 45
  • Model Yılı: '13
  • 56 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 11, 2016, 21:23:26 »
Ben 1.5 yıl boyunca 2006 corolla 1.6 terra benzin+lpg kullandım. Benim için tek sorun lpg kitinden dolayı istetmeyi bagajda taşımam oldu, onun harici sorunsuzdu.
son derece sağlam ve güzel bir araçtır tavsiye ederim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 11, 2016, 21:34:10 »
linea en boş pakettir terra orta sol'da en doludur bunlara ek bide t sport dediğimiz araç var o bambaşka bi araçtır 1.8 vvtl-i canavar gibi motoru vardır 190hp'di sanırım onun donanımı bildiğim kadarıyla sol paketin aynısıdır ama ek olarak sunroof ve jant farkı vardır bu kasalarda 2002-2004 arası olanlarda yağ yakma problemi mevcut bizdeki 2002de var mesela ama aşırı değil bizdekinde 2004ten sonra çıkanlardada donanımda farklılık oldu mesela makyajlı terralarda 4camda otomatik makyajsızlarda arkadakiler elle başka makyajlı terralarda 4hava yastığı var makyajsızlarda 2 başka aklıma gelmedi makyajsız versiyonu 1.5 yıldır kullanıyoruz hiçbi sıkıntımız yok araç hakkında çok memnunuz tavsiye ederim bizdeki sedan bu arada

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 12, 2016, 10:53:02 »
kemal bey  : Linea sol diye donanım ilk defa duyuyorum muhtemelen e11 kasa 2000-2001 model kasalarda var b donanım . Veya araç sahibi yanlış yere ilan açmış  olabilir . Arkadaşlarında bahsettigi gibi linea en düşük donanım şeklidir zaten çok fazla da yoktur nadir görürsünüz en çok göreceğiniz Terra ve Sol donanımdır .2005 -2007 arasında olanlar en çok tercih edilenlerdir motorlarında yag eksiltme yoktur . Terra pakette  2005 ve sonrasın  : 4 cam otomatik - 4 airbag  - elektronik gaz kelebeği -  yan çıralar ve ön panjur boyalı - havalandırma panelinde elektronik kontrol gibi değişikler oldu . Bütçenize göre önceliğiniz SOL paket olsun ama hem bütçe hem de temiz araç olmak kaydı ile Terra da alabilirsiniz . Kendi kullandığım araç Terra çok da memnunum hiçbir şikayetim yok .

Rıdvan bey  : Dikkatli okursanız ben Terra ile Sport pakek arasındaki farklılıkları yazdım . Sizin bahsettiğiniz Tsport araç sanırım onlarda Sol donanıma ek olarak 1.8 motor  190 bg  ayrıca sanruf  16" jant gibi farklılıklar var . Benim bahsini ettiğim 1.6 sport paket kendim de almak için araştırmıştım ondan dolayı çok iyi biliyorum
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ekim 12, 2016, 11:35:58 »
kemal bey  : Linea sol diye donanım ilk defa duyuyorum muhtemelen e11 kasa 2000-2001 model kasalarda var b donanım . Veya araç sahibi yanlış yere ilan açmış  olabilir . Arkadaşlarında bahsettigi gibi linea en düşük donanım şeklidir zaten çok fazla da yoktur nadir görürsünüz en çok göreceğiniz Terra ve Sol donanımdır .2005 -2007 arasında olanlar en çok tercih edilenlerdir motorlarında yag eksiltme yoktur . Terra pakette  2005 ve sonrasın  : 4 cam otomatik - 4 airbag  - elektronik gaz kelebeği -  yan çıralar ve ön panjur boyalı - havalandırma panelinde elektronik kontrol gibi değişikler oldu . Bütçenize göre önceliğiniz SOL paket olsun ama hem bütçe hem de temiz araç olmak kaydı ile Terra da alabilirsiniz . Kendi kullandığım araç Terra çok da memnunum hiçbir şikayetim yok .

Rıdvan bey  : Dikkatli okursanız ben Terra ile Sport pakek arasındaki farklılıkları yazdım . Sizin bahsettiğiniz Tsport araç sanırım onlarda Sol donanıma ek olarak 1.8 motor  190 bg  ayrıca sanruf  16" jant gibi farklılıklar var . Benim bahsini ettiğim 1.6 sport paket kendim de almak için araştırmıştım ondan dolayı çok iyi biliyorum

Araç sahibi 2003 model Linea Sol dior yanlış soyluyor olabilir 2005 öncesi Sol yani internetten baktım şimdi aşşağıda ki linkteki arabanın aynısı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-kazasiz-temiz-fb-plaka-toyota-corolla-335780626/detay

içi dışı aynı bu model yağ yakma problemi bunlarda heralde aynı fiyata bu modelli olmak yerine 2005 üstü terra almak daha doğrumu olur sizce bide biliyorsanız bu modelle 2005 üstü Sol model arasında ne fark var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ekim 12, 2016, 13:57:41 »
Ben şahsi olarak her daim düşük km yüksek modelden yanayım . Donanım tamam üst seviye olabilir ama genel olarak kullandığınız  abs - klima - airbag gibi güncel donanımlar olduktan sonra ben yüksek model düşük km aracı tercih ederim size şöyle örnek vereyim  2005 model sol donanım hb aracım vardı  130 bin km de 1 yıl kullandım biraz hor kullanılmış bir araçtı ısınamadım sattım  .Daha sonra  2006 model  80 binde sedan terra aldım doktor bir arkadaştan ilk sahibinden  3 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun sıkıntı çıkarmadı bakımlarını da sürekli takip eder yaptırırım . Bu iş kişiden kişiye değişir kimisi aracın önemli birçok şeyine bakmaz donanıma bakar  daha sonra arabadan soğur özellikleri gözü bile görmez . kazası boyası olmayan veya az olan km si düşük model 2005-2007 arası terra veya sol içinizin ısınacağı bir araç alın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 13, 2016, 12:36:34 »
Ben de var satılık düşünürseniz eğer 2002 sol wt-i sol 126binde bir parça boyalı ilk elden.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam fiyat ne düşünüyorsunuz? Otomatik mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyotamm buz mavisi
  • Kilometre: 96000
  • 21 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 14, 2016, 22:47:56 »
Hocam fiyat ne düşünüyorsunuz? Otomatik mi

Manuel. 35000 dusunuyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Çıkarım senle Her yola TOYOTA
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 105000
  • 20 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ekim 15, 2016, 14:04:57 »
Merhaba arkadaşlar, 2003-2007 arası Corolla Hb.  almak istiyorum araştırıken,

Linea Terra
Luna Sol
Sol
Sport
Terra
Terra Special
VVT-i Sol
VVT-i Terra

boyle modeller çıkıyor sanki bi karmaşa varmış gibi bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Linea Sol - Sol - VVT-i Sol örneğin bu 3 model aynımıdır yoksa farklı mı?
şu anda Toyota Corolla 1,6 sol otomatik kullanıyorum. 2005 model. gayet memnunum. alacağınız araç arkadaşlarında belirttiği gibi 2005 sonrası sol veya terra olsun. aracın ön farlarının alt kısımları düz değil hafif ovaldir ve arka stoplardaki sinyalleriniz yuvarlaktır. bu şekilde ara cın makyajlı olduğunu anlayabilirsiniz. ayrıca sol ile terra arasında ; çelik jant farkı , yağmur sensörü , otomatik kararan iç dikiz aynası , dijital klima gibi bir çok özellik farkı vardır.