Gönderen Konu: Tavan Kaplamasının Cezası Var mı? Muayeneden geçer mi?  (Okunma sayısı 52346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '10
  • 73 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Merhaba arkadaşlar;
Antalya'da yaşıyorum ve Antalya güneşini bilen bilir. Aracımı gerek güneşten korumak gerekse güzel bir görünüm için tavanını siyah folyo (film) ile kaplatmak istiyorum.  Aracımın rengi ruhsatta gri yazıyor ama fümeye çok yakın. Profilimde yer alıyor.

Tavan kaplamanın muayeneden geçmediğini ve trafik polisleri yeri geldi mi ceza yazabileceklerini duydum. Bu konuda bilgilerinizi paylaşabilir misiniz.
''Üzülme! Der Mevlana Hazretleri ve Şöyle Devam Eder: ''Kaybettiğin Her Şey Başka Surette Geri Döner''

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: Tavan Kaplamasının Cezası Var mı? Muayeneden geçer mi?
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2016, 14:12:31 »
Eger film isli degilse ya trafik kontrolde ceza yer sokersiniz yada araci baglarlar gider ruhsata isletirsiniz arac cozulur. Tabi bu tarz uygulamalar her daim yapilmaz sansiniza kalmis.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2016, 14:41:35 »
Amma saçma ya, tavan kaplama yada boya olsa ne olacak ki.  Reklam falan değil sadece görsel.  Cam filmine göre daha zararsız bir uygulama.

Bu arada sıcak diye tavanı siyah kaplamak ne kadar mantıklı  :asikadam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 05, 2016, 14:53:15 »
Amma saçma ya, tavan kaplama yada boya olsa ne olacak ki.  Reklam falan değil sadece görsel.  Cam filmine göre daha zararsız bir uygulama.

Bu arada sıcak diye tavanı siyah kaplamak ne kadar mantıklı  :asikadam:

O zaman biz güneşten koruma değilde görsellik diyelim sadece  :D
Siyah daha bi fazla çeker güneşi evet ama en azından aracın kendi renginde bir solma olmaz diye düşünüyorum.
%30'u geçmediği taktirde serbest diyorlar. Tavanın tamamı bir arabada %30 luk kısmı karşılamıyordur herhalde.

Araba tavanına kaplama yapıp da muayeneye giren arkadaş var mı acaba?
''Üzülme! Der Mevlana Hazretleri ve Şöyle Devam Eder: ''Kaybettiğin Her Şey Başka Surette Geri Döner''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 05, 2016, 15:00:38 »
Bence arabanın tavanına bir şemsiye takın.
Aracınızı hem güneşten korunursunuz, hem yağmurdan, hem de boyanız solmaz
Polis çevirmesinde veya muayeneye gideceğiniz zaman da çıkarır sonra tekrar takarsınız.
Ruhsata işleme gibi dertleriniz de olmaz.
hemen hayır demeyin, bir düşünün bence

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 05, 2016, 15:07:48 »
Boya solması biraz bahane olmuş gibi sanki. Güneş Antalyada bir tek sizin arabaya doğmuyordur heralde :) Görsellik içinde ya riskleri göze almanız gerekecek yada paşa paşa ruhsata işleteceksiniz
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 05, 2016, 15:10:15 »
bi arkadaşım metalik gri aracına yapmıştı, polis çevirmede sökersen bağlamam tamam demiş, çekince filmle birlikte boyada gelmiş, aracın tavanını boyatmak zorunda kaldı
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ekim 05, 2016, 15:17:21 »
Bence arabanın tavanına bir şemsiye takın.
Aracınızı hem güneşten korunursunuz, hem yağmurdan, hem de boyanız solmaz
Polis çevirmesinde veya muayeneye gideceğiniz zaman da çıkarır sonra tekrar takarsınız.
Ruhsata işleme gibi dertleriniz de olmaz.
hemen hayır demeyin, bir düşünün bence

Mesaj Birleştirildi: Ekim 05, 2016, 15:21:30
Amacım daha çok görsellik. Güneşe karşı koruma zaten ikinci planımdaydı. Ruhsata işlenilmesi gerekiyorsa gerek yok yaptırmaya.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 05, 2016, 15:28:57 »
O zaman biz güneşten koruma değilde görsellik diyelim sadece  :D
Siyah daha bi fazla çeker güneşi evet ama en azından aracın kendi renginde bir solma olmaz diye düşünüyorum.
%30'u geçmediği taktirde serbest diyorlar. Tavanın tamamı bir arabada %30 luk kısmı karşılamıyordur herhalde.

Araba tavanına kaplama yapıp da muayeneye giren arkadaş var mı acaba?

Benim araba zaten siyah ama heves etseydim sizin gibi kesin yapardım.  Ama sökerken boya falan kalkacaksa bu riske girilmez  :tamam:
Bazen yolda denk geliyor arabanın boyası atmış rengi belli değil yada kaza yapmış macunlu geziyor bunlara polis birşey demiyorsa eğer bu tavan kaplamaya da birşey dememeli  :kötü:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 05, 2016, 15:46:31 »
Benim araba zaten siyah ama heves etseydim sizin gibi kesin yapardım.  Ama sökerken boya falan kalkacaksa bu riske girilmez  :tamam:
Bazen yolda denk geliyor arabanın boyası atmış rengi belli değil yada kaza yapmış macunlu geziyor bunlara polis birşey demiyorsa eğer bu tavan kaplamaya da birşey dememeli  :kötü:
Belli oranda aracın renginin değiştirilmesi yasak abi ruhsata işlenmeli
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ekim 05, 2016, 15:46:43 »

Hocam benim arabamda aslında koyu. Öyle bi düşündüm de üstü siyah olursa olursa gayet şık ve güzel durur diye. Çok hevesliydim yapmaya. Ama forumda konuyu açtıktan sonra hevesim kırıldı artık.
Muayenesine iki yıl var daha. Yaparım belki de. İki yıl sonra muayeneye giderken sökerim. O tarihe kadar Allah can sağlığı verirse tabi. Polislere gelince, arabam hafif koyu olduğundan pek fark edeceklerini sanmıyorum bile.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '13
  • 58 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 05, 2016, 18:01:49 »
Hocam benim arabamda aslında koyu. Öyle bi düşündüm de üstü siyah olursa olursa gayet şık ve güzel durur diye. Çok hevesliydim yapmaya. Ama forumda konuyu açtıktan sonra hevesim kırıldı artık.
Muayenesine iki yıl var daha. Yaparım belki de. İki yıl sonra muayeneye giderken sökerim. O tarihe kadar Allah can sağlığı verirse tabi. Polislere gelince, arabam hafif koyu olduğundan pek fark edeceklerini sanmıyorum bile.
C.tesi gunu ilk muayeneye giricez.tavanim siyah folyo kaplama.evet polis isterse ceza yazar baglar polise kalmis.muayeneye gelirsek fatura istiyorlar ve folyoyu yaptirdiginiz yerin faturasi gecmiyor boya faturasi istiyorlar tanidik boyacidan plaka isminiz ve rengi ile ilgili fatura alabilirsiniz.ben oyle yaptim c.tesi sonucu gorucez problem cikacakmi bakalim ve tabiki sonrasinda ruhsatin renk belirten kismi degisecek cift renk olarak kayitlara gecicez insallah.ugrasmayip soksem mi diye düşündüm zarar verir dusuncesiyle vazgectim.hevesiniz varsa yaptirin bi daha mi gelcez dunyaya tavanimizda siyah olsun nedir yani :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ekim 05, 2016, 20:26:22 »
Eyvallah hocam sağolun. Ben o zaman sizden haber bekleyeyim. Zaten hafta sonu ancak musait oluyorum yaptırmaya. Açıklamanız için çok sağolun.  Cumartesi günü muayene sonrası haberiniz bekliyorum ne oldu diye :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ekim 08, 2016, 13:34:59 »
Eyvallah hocam sağolun. Ben o zaman sizden haber bekleyeyim. Zaten hafta sonu ancak musait oluyorum yaptırmaya. Açıklamanız için çok sağolun.  Cumartesi günü muayene sonrası haberiniz bekliyorum ne oldu diye :)
Muayeneden geçtik.dedigim gibi boya faturasi istiyorlar.cam filmlerine+kisa ve sislere hafif kusur yazmislar.arka sis lambasi da sonmus ondada hafif kusur yaziyor nasil sondu anlamadim ama.bu arada uzunlara led takmistim problem cikmadi muayeneden gecti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 08, 2016, 13:59:05 »
Umut bey daha kolayı var. Üzerine en ucuz folyodan beyaz alıp öylesine yapıştırın. Muayene sonrası sökün :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ekim 08, 2016, 14:03:58 »
Umut bey daha kolayı var. Üzerine en ucuz folyodan beyaz alıp öylesine yapıştırın. Muayene sonrası sökün :)
Kaan sokmeyide düşündüm ama bi aksilik olur tavani elimize almayalim diye boyle yaptim.koselerden atan yerlerde var siritiyor ama sokmeye cesaret edemedim.rütuş yapip duruyorum zaten on ve arka camla tavanin bitistigi yere.gozumde alisti bu sekilde arkadasimda da var ayni araba onda camlarda film dahi yok ciplak gibi geliyor gozume boyle iyiyiz devam :)