Gönderen Konu: 98 accent yağ eksiltme  (Okunma sayısı 2535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 17 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
98 accent yağ eksiltme
« : Eylül 25, 2016, 17:30:34 »
Bu gece nöbet esnasında arabayı yıkadım sonra bir ara yağını kontrol edeyim dedim iyi ki etmişim..yağ 2-3 milim kalmış çubuğun ucunda..5 ay önce aldım 4 ay boyunca hiç bir sorun yoktu yağ konusunda,yağ full idi..eylül ayının ilk hafta sonunda kontrol ettiğimde ise L/F arasında olduğunu gördüm tuhafıma gitmişti ama yağ değişim zamanıda geldiği için bayramı atlatayım uygun zamanda da değiştiririm diye düşünmüştüm..bayramdan bu yana kadar da kalan yağ uçup gitmiş..dipte 2-3 milim kalmış 2.viteste 4km yavaş yavaş geldim eve.

bu arada motorda tuhafıma giden bazen olan şu idi sanki bir pervane dönerken bir kağıt parçasına çarpar gibi ses çıkarıyordu ama kısa süreli 2-3 dakika sürüyordu en fazla sonra kesiliyordu bazen motor sıcakken bazende yeni yeni ısınmaya yada soğukken yapıyordu.

az önce yine kontrol ettim hergangi bir kaçak damlama akma yok,eksozsu kontrol ettim siyah duman yok..ama bir şey gördüm eksoz susturucusunun 6 mm çivi deliği delik olduğunu ve de klima suyu gibi su damlıyordu hemde iyi su damlıyor ama temiz su,öyle yağlı kirli siyah değil..

bu arada linkteki yağı sipariş ettim .+20 tl ye de filtre de isteyebiliyormuşuz...yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

http://urun.n11.com/motor-yagi/pofisi-maxima-10w40-auto-lpg-4-lt-2016-uretimi-P90881342

Toyota Club Türkiye

98 accent yağ eksiltme
« : Eylül 25, 2016, 17:30:34 »