Gönderen Konu: Bobin problemii Acil  (Okunma sayısı 2528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Bobin problemii Acil
« : Eylül 12, 2016, 04:22:31 »
Merhabalar taze üyeyim profilden de belli.2005 model corolla hb 1.6 terra sahibiyim.Araç bugün bobin arızası verdi ve 3. silindir çalışmıyor aracım lpgli atiker marka.Bayramdan dolayı tamirci veya parçacı bulmam mümkün değil gibi gözüküyor.Arac bu haldeyken 2000 km yol yapsam sıkıntı olur mu? Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim.Ailem yolda ve araçla aciz kaldı teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Bobin problemii Acil
« : Eylül 12, 2016, 04:22:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
Ynt: Çok çok acil !!! Ekspertiz raporu öneri ?
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2016, 07:16:15 »
Tekleme yapar, gaz yemez, araç çok yakar ve performans kaybı olur. 2 ay önce başıma geldi, o şekilde 50 km yol yapmıştım bahsettiklerimin haricinde problemle karşılaşmadım.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2009 avensis T27
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '09
  • 4 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: Bobin problemii Acil
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2016, 15:47:56 »
bobinlerin yerini değiştirip aynı bobin sırası arıza  veriyorsa lpg enjektörüde arızalı olabilir yok değişim yaptığınız arızalı sandığınız bobini takdığınız sıra bu arıza veriyorsa gerçekten bobin arızalı  aldığım araç 2nolu bobin ve o sıraya gelen enjektör arızalı idi aldığım şahıs öğle kullanmış bende far edene kadar iki ay kullandım 3 silindirli araç gibi

Mesaj Birleştirildi: Eylül 12, 2016, 15:53:19
Önemsemediğimiz küçücük sorunlar bir kadar büyüyor hatta fil gibi kin ve nefret oluşuyor küçücük de olsa hatalar araçlarda değil biz sahiplerindedir araçlarımıza iyi bakalım çünkü onlar bizim, ailemi ve çevremizdekilerin can yoldaşıdır cümlemize kazasız belasız sürüşler dileğimle hayırlı bayramlar