Gönderen Konu: Urban Cruiser veya Auris alacağım, Lütfen biraz yardım.  (Okunma sayısı 7638 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
2. el Forumlarına baktığım da gırtlak dolu Urban Cruise araçlar, 35 40 binlira araların da seyrediyor. Araçların hepsi gırtlak dolu 2010, 2011 arası ve çok düşük kmli, navigasyon, start stop, bluetooth, hill holder vs aklınıza ne geliyorsa. Bu araçlar neden bu kadar ucuz durum da. Ncap testlerine baktığım da 3 yıldız almışlar, çoğu yerde Toyota gibi bir markanın yüz karası olarak geçiyor (güvenlik bakımından). Araştırdığım kadarıyla aracın perde hava yastıkları tam düzgün konumlandırılamamış ve bu sebeple Ncap ten düşük puan almış. Ben bu araçların hem donanımını hem dış görünümünü hemde fiyatlarını çok beğeniyorum ama dediğim gibi piyasada çok az sayıda oluşu ve fiyatının cuzi oluşu aklıma kurt düşürüyor. Diğer bir alternatifim de Auris 1.33 Comfort. 2011, 2012 civarı 50000km altı araçlara yetişebiliyorum. Siz değerli Toyota sürücüsü dostlarım, Urban Cruiser hakkın da bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. Bu 2 araç arasın da hangisini tercih etmemi önerirsiniz. Değerli vaktinizi harcadığınız için çok teşekkür ederim.

Saygılar
Son aracım 2012 Fiesta 1.25.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Ynt: Urban Cruiser veya Auris alacağım, Lütfen biraz yardım.
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2016, 17:31:31 »
arz taleple ilgilidir.trafikte gördüğüm zaman demek ki renkler ve zevkler tartışılmaz dediğim araç urban :) o yüzden beğeniyorsanız alın
yıldız olayına takılmayın çok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2016, 17:44:51 »
Yine araştırdığım kadarıyla göründüğü kadar büyük bir araç değil deniyor. Henüz Istanbul da ben hiç rastlamadım. Satılık olanların hepside şehir dışın da bir yolunu bulup canlı canlı göreceğiz artık dediğiniz gibi. Şu bakımdan biraz çelişkide kalıyorum, aynı model yılı, aynı km, aynı motor fakat Urban Cruiserlarda, Aurislerin çok çok üstün de donanım mevcut ve fiyatları da bu oranla daha ucuz. Hani işin altın da bir yeniği ister istemez arıyor insan. Yoksa aracı zevk bakımın dan çok beğeniyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2016, 22:18:58 »
Ben de zamanında çok niyetlendim ama almadım piyasası dar olduğu için. Urban yaris platformunu paylaşıyor bildiğim kadarıyla, yani b segmenti olması lazım. Hoşunuza gidiyorsa alabilirsiniz güzel araç, b segmenti olduğundan da 1.33 motor yeterli gelir bu kasaya.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2016, 22:42:01 »
Bende simdi konuyu gorunce merak edip baktim. Daha once trafikte hic gormedim. Bahsedildigi gibi fiyati bana pek uygun gelmedi. 1.33 corollayla ayni para.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2016, 00:00:21 »
yüksek bir auris yada yaris gibi.. ben de arkadan ilk gördüğümde oha ne güzel suv u varmış Toyota nın dedim de sonra detaylı inceleyince çok da hoşuma gitmedi açıkcası.. japon aracında gırtlak nedir abi  :lol: gıdısı yok araçların.. hoşunuza gitse de alım satımda parçada sıkıntı yaşayacağınız bir araç. bunun tipi hoşunuza gittiyse Verso da şık bir araç mesela üstelik bir piyasası da var üzmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 30, 2016, 05:53:55 »
urban cruise dediginiz araci hic yollarda gormedim google amcaya sorup bakinca pekde ic acici bi arac gelmedi bana yarisin yuksek modeli gibi bir sey.
tercihiniz toyota markasindan yanaysa yerinizde olsam aurisi tercih ederdim veya dolu olan bir yaris. malum turkiye sartlarinda araclara cok yuksek paralar veriyoruz satarkende sizi uzmez elinizden daha cabuk cikartirsiniz.
ama baska markalara yonelirseniz 40 bin tl butce ile daha dolu araclar var.
hakkinizda hayirlisi olsun.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 30, 2016, 15:10:32 »
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, Toyota dan başka bir markaya yönelmek istemiyorum varsın bir tık düşük donanım olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 30, 2016, 15:14:14 »
2. elde satarken zorlanırsınız. Yaris'in suva benzetilmiş modeli. Çok gelmedi galiba ülkemize. Tavsiyem ya Yaris alın ya da Auris. Otomatik istiyorsanız Yaris multidrive s lere bakabilirsiniz, manuel alacaksanız ve konfor istiyorsanız Auris öneririm.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 30, 2016, 15:46:05 »
Arkadaşlar, konuyu dağıtmak istemem ama, bu "gırtlak dolu" tabirinden bir ben mi rahatsız oldum.
Nedenini tam açıklayamadığım bir antipati var içinde.
Argo dilin zenginliğidir ama bu çok sevimsiz geldi bana.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 30, 2016, 16:03:11 »
Benzetmeler bazen gerçekten antipatik olabiliyor.
Bazı ilanlarda gördüğüm "full + full" da anlamsız aslında kökünde. Full + ' ı anlarım, araç en üst donanım yanında artı özellikler içeriyordur. Veya "segmentinin en dolusu sadece x eksik". ?

Konuya gelirsek, henüz çıkmadan önce, derin şekilde araştırdığım bir modeldi. Detaylar bilinerek alındığında sorun olmaz.
Dört çeker modeli mevcut, hafif arazide de iş görüyor.
Vites kolu estetik değil.
Euroncap karnesi zayıf.
Özelliklerine göre ikinci eli uygun (sıfırı değildi).
Sınıfı dahilinde geniş sayılabilir.
Dış tasarım güzel.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 30, 2016, 17:23:44 »
Arkadaşlar, konuyu dağıtmak istemem ama, bu "gırtlak dolu" tabirinden bir ben mi rahatsız oldum.
Nedenini tam açıklayamadığım bir antipati var içinde.
Argo dilin zenginliğidir ama bu çok sevimsiz geldi bana.

Benim de peki hoşlanmadığım bir tabir lakin forumu biraz gezdim, dolu araçlara böyle hitap edilmiş, mazur görün lütfen.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 30, 2016, 17:25:15
Doluluktan kastıma gelicek olursak, Bluetooth, navigasyon, Start&stop, anahtarsız giriş ve çalıştırma, park sensörleri vs. günümüzde bu özellikleri diğer marka/modeller de görmek istediğiniz zaman, en ileri donanım seviyesi ve doğal olarak fiyatta göklere çıkıyor. Hem de bu dediğim genel de B segmenti araçlar için geçerli, C segmentine değinmiyorum bile.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 22, 2016, 09:17:37 »
Barış bey acab aldınız mı urban cruiseri ? Merak ettim. Ben de bu arabaya merak sarmış durumdayım araştırıyorum . Üretimden çekilmiş olması ve parça sorunu biraz düşündürmüyor değil. Aldıysanız tavsiye ve bilgilerinizi almak isteriz. Teşekkürler...