Gönderen Konu: şanzıman yağı  (Okunma sayısı 2385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '10
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
şanzıman yağı
« : Temmuz 14, 2016, 20:50:22 »
 2010 tam oto auris  aracım 50.000 km ye geld.şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum.yetkili servis, özel servis tavsiyeniz ne olur.özel serviste şanzıman yağı kesinlikle değişmeyin deniyor. ayrıca nasıl yağ kullanmak gerekir marka tür konuya uzağım yardımcı olursanız sevinirim.

Toyota Club Türkiye

şanzıman yağı
« : Temmuz 14, 2016, 20:50:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Ynt: şanzıman yağı
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2016, 23:00:39 »
2010 tam oto auris  aracım 50.000 km ye geld.şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum.yetkili servis, özel servis tavsiyeniz ne olur.özel serviste şanzıman yağı kesinlikle değişmeyin deniyor. ayrıca nasıl yağ kullanmak gerekir marka tür konuya uzağım yardımcı olursanız sevinirim.
Sanzuman yagi 60000 de degisiyor avrupa yakasinda iseniz maslak tem otoya gidin cok saglam servistir

TURKCELL T40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 14, 2016, 23:50:43 »
aracı alalı bir kaç oldu bakımlarını yaptırdım yağıda değiştireyim diyorum çok fazla kalmadı zaten...kocaelinde yaşıyorum zirve otoyu kullanıyorum ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 95000
  • 160 kere teşekkür etti
  • 130 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 15, 2016, 02:42:39 »
Erken değişim yaptırmanızın zararı yoktur faydası çoktur. @Ufuk Sönmez (16363) Bey'e mesaj atarak aracınıza uygun orjinal şanzıman yağını alabilir, dilediğiniz serviste değişim yaptırabilirsiniz.
1984 Kadett D 1.3 Gls 211.000 Km
2010 Astra HB 1.3 CDTI 118.000 Km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 15, 2016, 09:38:32 »

Özel serviste değiştirmeyin mantığını anlamak zor, gereken yağ olduktan sonra ne fark eder. Özel servislerde orjinal parça ve yağlar kullanır. @Ufuk Sönmez (16363) arkadaşımız size yardımcı olur.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 15, 2016, 09:47:38 »
Aracınıza uygun yağ ne bilmiyorum ama, kalitesiz veya uygun olmayan şanzıman yağı özellikle soğuk havada vites geçişini zorlaştırıyor bilginiz olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 15, 2016, 10:32:31 »
AT ve CVT Şanzıman yağları değişim periyodu 60.000km olduğu gibi aynı zamanda 3 yıl olarak süre verilmiştir.

Eğer km'den önce yıl dolduysa muhakkak değişmelidir.

Şanzıman yağı çok önemlidir ve kesinlikle yetkilide değişmesi gereklidir.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 15, 2016, 12:21:21 »
Özel serviste değiştirmeyin mantığını anlamak zor, gereken yağ olduktan sonra ne fark eder. Özel servislerde orjinal parça ve yağlar kullanır. @Ufuk Sönmez (16363) arkadaşımız size yardımcı olur.

Mantık, ülkemizde nesli tükenen bir canlı gibi Aytaç, doğru ürün ve düzgün işçilik ile kimse problem yaşamaz, keza yaşamıyor da :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 15, 2016, 20:07:52 »
Mantık, ülkemizde nesli tükenen bir canlı gibi Aytaç, doğru ürün ve düzgün işçilik ile kimse problem yaşamaz, keza yaşamıyor da :)

ufuk bey düzgün işcilik derken neye dikkat etmem gerekir yağ olarak da öneride bulunabilir misiniz?  @Ufuk Sönmez (16363)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 15, 2016, 22:22:45 »
http://arababara.com/teknik/toyota/auris/

Şöyle bi site bulmuştum zamanında bayağı bi teknik bilgi var içinde.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 17, 2016, 11:57:57 »
ufuk bey düzgün işcilik derken neye dikkat etmem gerekir yağ olarak da öneride bulunabilir misiniz?  @Ufuk Sönmez (16363)
Aracın lifte kaldırılmasından tutun, muhafazanın düzgün sökülüp-takılması, şanzıman doldurma ve boşaltma tapalarının doğru anahtar ile açılması ( yalama yapılmaması ) , gerekli ise şanzıman tapa contalarının değiştirilmesi, uygun miktarda ve en önemlisi uygun yağın kullanılması ilk olarak aklıma gelenler.

Uygun yağ önerisi için aracınızın motor/şanzıman tipini öğrenmem gerekli ayrıca kullanıcı el kitabınızdan da öğrenebilirsiniz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Temmuz 20, 2016, 00:38:42 »
Aracın lifte kaldırılmasından tutun, muhafazanın düzgün sökülüp-takılması, şanzıman doldurma ve boşaltma tapalarının doğru anahtar ile açılması ( yalama yapılmaması ) , gerekli ise şanzıman tapa contalarının değiştirilmesi, uygun miktarda ve en önemlisi uygun yağın kullanılması ilk olarak aklıma gelenler.

Uygun yağ önerisi için aracınızın motor/şanzıman tipini öğrenmem gerekli ayrıca kullanıcı el kitabınızdan da öğrenebilirsiniz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aracım 1.6 tam otomatik benzinli auris yardımınız için teşekkür ederim @Ufuk Sönmez (16363)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 10, 2016, 00:10:10 »
arkadaşlar kocaeli yetkili serviste yağ değişimini 188 TL'ye yaptırdım ayrıca cam otomatiği kampanyası varmış camların açılış ve kapanışı ile ilgili bi aparat varmış onunla ilgili bazı işlemler yapıldı garanti dahilinden sayılıyormuş.Yani ben sadece yağ değişimini ödedim.Özel servis fiyatlarınn ne kadar olduğunu bilmiyorum değişim önemli olduğu için ben de fazla anlamadığım için yetkili serviste yaptırdım. :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyotasını keşfediyor
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 29, 2016, 16:04:05 »
arkadaşlar kocaeli yetkili serviste yağ değişimini 188 TL'ye yaptırdım ayrıca cam otomatiği kampanyası varmış camların açılış ve kapanışı ile ilgili bi aparat varmış onunla ilgili bazı işlemler yapıldı garanti dahilinden sayılıyormuş.Yani ben sadece yağ değişimini ödedim.Özel servis fiyatlarınn ne kadar olduğunu bilmiyorum değişim önemli olduğu için ben de fazla anlamadığım için yetkili serviste yaptırdım. :islik:

Hayırlı olsun. 188 tl nin içinde yağ + değişim ücreti var mı?
Trafik kurallarına uyalım.