Gönderen Konu: Toyota corolla 2006 sol hb otogaz tavsiyesi  (Okunma sayısı 4880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür etti
Toyota corolla 2006 sol hb otogaz tavsiyesi
« : Temmuz 01, 2016, 10:19:18 »
Merhabalar 2006 Toyota corolla sol hb otomatik aracım var gaz taktırmayı düşünüyorum bu aracla hangi markalar uyumlu acaba ? bilginiz varmıdır.

Toyota Club Türkiye

Toyota corolla 2006 sol hb otogaz tavsiyesi
« : Temmuz 01, 2016, 10:19:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota corolla 2006 sol hb otogaz tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2016, 10:38:08 »
Merhaba benimde aracım 2006 Corolla sedan manuel vites ben 4 ay önce Brc taktırdım aracıma . Şimdilik bir şikayetim yok çok memnunum şehir içi 20 krş falan yakıt tüketimim var 33 lt lpg ile şu anda 330 -350 km arası yol gidiyor aracım . Performans kaybı çok minimize değerlerde bende hani bilmeyen biri kullansa anlayamaz o derece .Yalnız bu işte en önemli unsur montajı yapacak usta ve yol ayarı . Ankara da olsanız Mocan Otogaz var veye Çorum Özençler Lpg var bu firmalar kendilerini bu işte kanıtlamış firmalardır . Ben de Mocan da montaj yaptırdım .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 225000
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 01, 2016, 11:54:19 »
Merhabalar. Benim arcım da 2006 sol sedan BRC marka hem de iyi bir yerde takıldı LPG takıldıktan 45000 Km sonra LPG kullanımından dolayı aracın subapları yandı ve yaklaşık 1500 TL masraf çıkardı ustanın dediği bu araçlar LPG kullanıldığı sürece aynı sorun tekrar eder dedi.Bence aracınızın orijinalliğini bozmayın LPG den ettiğiniz tasarruf hem masraf hem de moral bozukluğu olarak çekip gidiyor. Tabi ki karar sizin.Saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 01, 2016, 15:05:32 »
Cengiz bey piyasada bizim araçlardan olan bir sürü taksi var bunlar araçlarını benzinli mi kullanıyor sizce . Tabi ki imkanlar doğrultusunda orijinalliğini bozmamak iyidir bende 4 yıl bunla mücadele ettim ama bir süre sonra araç sizin kişisel harcamalarında daha fazla yakınca mecbur kalıyorsunuz lpg kullanmaya .LPG işinde sibop  u 45 binde yakmak gerçekten Toyota araçlarda imkansız değil ama nadir rastlanacak bir durum 100 bin km yi devirip en ufak sorun yaşamayan insanlar var  .Lpg olayında aracınız fakir karışım ayarlandı ise sibop yakmamanız veya aracınızın motoruna farklı sıkıntıların gelmemesi imkansız . Lpg ile sürekli üst devirleri zorladı iseniz ve de 4000 devirden sonra benzin takviyesi özelliğini açtırmadı iseniz sibopları yakmanız gayet normal . Şirketimizin 2010 model Hyundai marka aracı vardı sıfır alında BRC lpg li olarak bayiden araç satıldığından  176 bin km de idi ve de ne motorunda ne lpg sistemin en ufak bir sorun yoktu . Yukarıda da belirttiğim gibi işçilik ve ayar bu işin en büyük ve en önemli kısmı . Size de tavsiyem aracınıza MAP bağlanarak yol ayarı yaptırın . Karışımı hafif zengin bırakmasını isteyin  4000 devirden sonra ½ 8 benzin vermesini bu özelliği açmasını isteyin ustanızdan bu söylediklerimi yaparsanız ve de 10 binde filtre değiştirip ayarınızı kontrol ettirirseniz sizin de başınız ağrımaz diye düşünüyorum
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '05
  • 31 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 01, 2016, 15:22:42 »
Prins ve BP ile oldukça mutluyum :)
Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı. Biz de kırmızıda hiç durmadık.
Benim yollarım patikadır, çamurdur, rampadır, pusludur.
Çıkarım senle her yola TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2016, 11:34:56 »
Atiker fast var çok memnunum yıl da bir defa filitrelerini değiştiriyorum yazın ve kışın ayrı kalibrasyon yapıyorum kablosu da var çok iyi geçen yıl keyfe keder enjektörleri değiştirdim.Önemli olan lpg sisteminin markasının haricinde montaj işçiliği.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Sabretki zamanı geldiğinde çok şükür diyesin
  • Kilometre: 7100
  • 1 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 02, 2016, 15:09:53 »
Prins ve BP ile oldukça mutluyum :)

Bp'nin menzili diğer otogazlara göre sizce nasıl ? Bende ilk defa Bp'den aldım. Kullanıp göreceğiz.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Temmuz 02, 2016, 21:36:39 »
Bp'nin menzili diğer otogazlara göre sizce nasıl ? Bende ilk defa Bp'den aldım. Kullanıp göreceğiz.

PO kapanana(küçülene)kadar hep oradan alıyordum. Memnundum. Lakin BP ile tanışınca memnuniyetim daha da arttı. Menzili oldukça iyi. PO ve OPET'in şehir içi menzilleri memnun etmemişti beni. Aslında başlarda iyiydi. Son zamanlarda cıvıdılar.

Birde bizim Eskişehir'de OPET 2.50'den veriyor LPG'yi. BP 2.14 diğerleri 2.15,2.14 civarı. OPET'in ne özelliği var anlamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 02, 2016, 21:46:24 »
Merhabalar. Benim arcım da 2006 sol sedan BRC marka hem de iyi bir yerde takıldı LPG takıldıktan 45000 Km sonra LPG kullanımından dolayı aracın subapları yandı ve yaklaşık 1500 TL masraf çıkardı ustanın dediği bu araçlar LPG kullanıldığı sürece aynı sorun tekrar eder dedi.Bence aracınızın orijinalliğini bozmayın LPG den ettiğiniz tasarruf hem masraf hem de moral bozukluğu olarak çekip gidiyor. Tabi ki karar sizin.Saygılar
Yücel beyin dediklerine aynen katılıyorum. Aracı 4000devirden sonra yüksek performanslı kullanırsanız herşeye hazırlıklı olun. 1500 liraya verene kadar  üst performansta benzinde kulansanız aracınız sağlıklı kalır. Subab yanmalarda çelik subab konulmazsa birdaha başınıza gelmesi kaçınılmaz. Ancak çelik subablarla bu olayı bir daha yaşamazsınız.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2016, 22:22:05 »
PO kapanana(küçülene)kadar hep oradan alıyordum. Memnundum. Lakin BP ile tanışınca memnuniyetim daha da arttı. Menzili oldukça iyi. PO ve OPET'in şehir içi menzilleri memnun etmemişti beni. Aslında başlarda iyiydi. Son zamanlarda cıvıdılar.

Birde bizim Eskişehir'de OPET 2.50'den veriyor LPG'yi. BP 2.14 diğerleri 2.15,2.14 civarı. OPET'in ne özelliği var anlamadım.

Teşekkür ederim. Bp otogazı deniyorum bende. Bundan sonra birde Po gaz ve lukoil'i denemek istiyorum. Deneye deneye benim araca en uygun otogaz markasını bulacağım.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Temmuz 03, 2016, 13:34:13 »
Teşekkür ederim. Bp otogazı deniyorum bende. Bundan sonra birde Po gaz ve lukoil'i denemek istiyorum. Deneye deneye benim araca en uygun otogaz markasını bulacağım.

Sizin tank kaçlık acaba ?
ben şehir içinde 285-310 km arası gidiyorum. 30-31 litre ile.
Şehirlerarası ise. 410-420 arası oluyor. 1.5, 2 litrede kalıyor. Bu dediklerim 90-120 arası devirli sürersek.

Devletimizin koyduğu trafik kurallarına herkes uysa, hem yakıt tasarrufu elde edilecek hem de ondan daha önemlisi ölümlü trafik kazaları meydana gelmeyecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Temmuz 03, 2016, 13:52:22 »
Sizin tank kaçlık acaba ?
ben şehir içinde 285-310 km arası gidiyorum. 30-31 litre ile.
Şehirlerarası ise. 410-420 arası oluyor. 1.5, 2 litrede kalıyor. Bu dediklerim 90-120 arası devirli sürersek.

Devletimizin koyduğu trafik kurallarına herkes uysa, hem yakıt tasarrufu elde edilecek hem de ondan daha önemlisi ölümlü trafik kazaları meydana gelmeyecektir.
Benim tank 42 lt. En fazla 34-35 lt aldı şimdiye kadar.
Trafikle alakalı dediklerinize kesinlikle katılıyorum. İnsanlar trafik kurallarına uymamak için elinden geleni yaptığı için bu kadar çok kaza oluyor.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Temmuz 03, 2016, 15:01:49 »
Bizdekide aynı araç 2006 sol hb oto. BRC taktırdım, karışım nasıl yaptılar bilmiyorum, hiç bir sorun yok,çok yüksek devirli kullanılmadığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum, daha önce 2004 yarise brc taktırıp 65bin.km. kullanmıştım hiç sorun olmamıştı.. Tavsiye ederim.

Şehir içi : 9.2-9.7   litre lpg.
Şehir dışı : 7.7-8.3  litre lpg tüketiyor..
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota yokken buralar tarlaydı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 124500
  • Model Yılı: '04
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 08, 2017, 00:31:06 »
Benim aracım otomatik 2004 corolla sport HB. Ankarada tanıdık bir abimize yaptırdım. Ve lpg nin markasını kendisine bıraktım. Atiker Gold marka monte ettiler. Şu anda 40 bin felan yaptım çok memnunum. Şehir dışı yaklaşık 7.5 litre yakıyor. Maksimum 36 litre alan 40 lık depo ile uzun yolda 450 km rahat götürüyor. Hatta Ankara Adana arası ekonomik kullanimla 500 km yaptığım oldu.
Toyota Corolla 1.6 VVT-i Sport 2004