Gönderen Konu: 92 toyota corolla ae emniyet kemeri tamiri  (Okunma sayısı 5099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 2015
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
92 toyota corolla ae emniyet kemeri tamiri
« : Haziran 12, 2016, 01:01:38 »
 Saygıdeğer arkadaşı 'lar en önce emniyet kemeri üstündeki plastik aksami bir taraftan esnetince koruma plastik gçıkıyor zaten herşey ortada alt tarafta 1 tane 10 luk somun ve 1 tane 14 somun var alttaki mekanizma elinize aldığınız zaman şeffaf bir plastik göreceksiniz sağlı sollu bir tarafında zemberek bir tarafında dişlileri leri göreceksiniz dişli tarafında iki âdet plastik pim var bunları ucu sivri bir şeyle itip çıkarın alt tarafta bilyeli bir mekanizma göreceksiniz bu oradaki dişli zamanla erimiş kilit disliye yetişmiyor bilyenin altına bir damla bally yapıştırıcı surdigumuz sigara jelatini koyup bilyanin disliye yaklaşmasını sağlıyoruz zaten görürseniz olayı çözersiniz eğer oraya kadar soktuyseniz eliniz bu işlere yatkın demektir :alkis: sonra şeffaf kutucuğau takip yerine monte edin kemeri hizlica çekein kilitlendigini göreceksiniz bunu niye yazdım muaneye girmiş vatandaşın bir kemerden kalmış bende cikmacidan benzin şamandırasi alırken gördüm orada çıkmaci çiftini 200 satmış adamcağız a bende baktım benim kemerde aynı eve geldin bir söküp bakayım dedim öyle aman aman bir şey değilmiş önce kırılır diye korktum yada toplayam an diye ama sonra baktım ki birazcık el becerisi ilan birisi yapar mantık bilyanin altına sigara jelatini ile yükseltmek bu arada önemli bir not : zemberek tarafını sokmeyin sakın niye diye sormayın bende  bilmiyorum ne olur ama iyi olmamayacina eminim kalın sağlıcakla. :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Haziran 12, 2016, 23:45:58
Geriden bir resim çekmiş tim

Mesaj Birleştirildi: Haziran 13, 2016, 16:57:36
Birde emniyet kemeri tokası kaymasın diye aynı redk düğme ve iple diktim çift taaraflı toka bazen yer düşüyordu  ;)

Toyota Club Türkiye

92 toyota corolla ae emniyet kemeri tamiri
« : Haziran 12, 2016, 01:01:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
Ynt: 92 toyota corolla ae emniyet kemeri tamiri
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2016, 16:59:09 »
Araca gosterdigimiz ozeni imla konusunda da gosterelim lutfen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '08
  • 57 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2016, 02:38:38 »
Ercan Karakoca abimiz birşeyer yapmaya çalışıyorsun burada paylaşıyorsun ama o kadar çok yazım yanlışı var ki okumak istemiyoruz. Lütfen biraz daha özenli kurallara uygun yazın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 2015
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2016, 23:46:02 »
Ercan Karakoca abimiz birşeyer yapmaya çalışıyorsun burada paylaşıyorsun ama o kadar çok yazım yanlışı var ki okumak istemiyoruz. Lütfen biraz daha özenli kurallara uygun yazın.
:(özür dilerim kusura bakmayın efendim yaş ilerleyince bazen oluyor böylesi yanlışlıklar. Sadece yardımcı olmaya çalışmıştim yazım kuralları derken anlayamadım ama şu bir gerçek yeni mesaj olunca öyle bir sevinçle açtım ki forum u neyse herkese en gu akşamlar. Umarım  yazdığım yazı da yanlışlık yoktur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '08
  • 57 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2016, 01:40:15 »
:(özür dilerim kusura bakmayın efendim yaş ilerleyince bazen oluyor böylesi yanlışlıklar. Sadece yardımcı olmaya çalışmıştim yazım kuralları derken anlayamadım ama şu bir gerçek yeni mesaj olunca öyle bir sevinçle açtım ki forum u neyse herkese en gu akşamlar. Umarım  yazdığım yazı da yanlışlık yoktur.
Ercan hocam paylaşımlarınızın devamını diliyorum kalp kırdıysam siz kusura bakmayın.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Bulutların Üstü Hep Güneşli
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 267000
  • Model Yılı: '96
  • 56 kere teşekkür etti
  • 60 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 07, 2016, 22:38:46 »
Kemer ile ilgili yazınızı okudum. iki ay sonra muayeneye gideceğim için kemerlerin çalışmadığını farkettim. plastik iki somun ve bilye altını folyo ile beslemek toplam 10 dk kadar sürdü. anlatımınızdan ötürü teşekkürler. yalnız kafama takılan ve beni aydınlatmanızı istediğim konu bu değil .
    benzin şamandrasını niçin aldınız. depo nun dibinde tortu varmıyıdı? sargısı(motoru) felan mı yandı ve neden yandı? ayrıca yeni taktığınız şamandraya röle taktıysanız ne tarz zaman ayarlımı yoksa manuel rölemi taktınız.  ben şamandram konusunda tedirginim evvel reno aracımda yanma olayı yaşadım. bu araçta yaşamamak için ne yapmalıyım. cevaplarınız için şididen teşekkürler.
Spastik_Serçe