Gönderen Konu: CrossClimate  (Okunma sayısı 14817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Herşeyi Salla Ama Çayı Demle ...
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 32000
  • Model Yılı: '12
  • 28 kere teşekkür etti
CrossClimate
« : Haziran 09, 2016, 21:57:26 »
Değerli forum üyeleri; Uzun zamandır 215/55/17 lastik arayışındayım, Michelin crossclimate almaya karar verdim ve bi kaç gün içinde alacağım nasipse, son bi kez görüşlerinizi alayım dedim, kullanan arkadaş var mı? yaz ve kış aylarında performansı nasıl, özellikle ses yaptığı ve ne yazlık ne kışlık lastik tadı verdiği  söyleniyor, bu konuda görüşleriniz neler? alternatif tavsiyelerinizi de sebepleriyle bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

CrossClimate
« : Haziran 09, 2016, 21:57:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
Ynt: CrossClimate
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2016, 22:15:12 »
Değerli forum üyeleri; Uzun zamandır 215/55/17 lastik arayışındayım, Michelin crossclimate almaya karar verdim ve bi kaç gün içinde alacağım nasipse, son bi kez görüşlerinizi alayım dedim, kullanan arkadaş var mı? yaz ve kış aylarında performansı nasıl, özellikle ses yaptığı ve ne yazlık ne kışlık lastik tadı verdiği  söyleniyor, bu konuda görüşleriniz neler? alternatif tavsiyelerinizi de sebepleriyle bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

O duyduklarınızı bu lastiği hayatında hiç kullanmamış insanlardan duyuyorsunuz muhtemelen.

Bir fiil 15.000km'dir kullandığım lastiktir kendileri.Kış performansı çok üst düzey değil bunu kabul etmek lazım,ama yazlık bir lastikten önde.Sıcak performansı ise geçen yıl maksimum 40C sıcaklıklara çıkan havalarda kullandım yol tutuş ve fren performansı iyi.Özellikle yol tutuşu bir önceki lastiğim turanza'lardan sonra bariz derecede iyi geldi.Bunda benim lastiklerin havalarını çok indirmememinde etkisi mutlaka vardır.Ses konusunda ise ben bir eksisini veya artısını göremedim fakat etiket değeri michelin'in yaz lastiği değerlerinden daha düşük görünüyor.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '16
  • 23 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 09, 2016, 22:23:31 »
Ben de memnunum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1358 kere teşekkür etti
  • 883 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 09, 2016, 22:37:24 »
Merhaba
Bende bu lastikle ilgili hiç olumsuz yorum okumadım.
Arac üzerinde gelen primacy lerden hiç menun değilim bilhassa ses konusunda çok başarısız bana göre.
45-50.000 gibi cross climate almayı düşünüyorum, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim
Selamlar.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2016, 22:37:34 »
Daha geçen gün @Burak Ulubir (32698) taktırdı avensise, onun yorumu tam olur size. Gerçi o 225 taban taktırdı ve cc diyor bu lastiğe 2000 tl vermiş olacak o kadar  ;)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1358 kere teşekkür etti
  • 883 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 09, 2016, 22:41:11 »
cc ne yahu valla cahilliğime verin anlamadım :((
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2016, 22:43:31 »
cc ne yahu valla cahilliğime verin anlamadım :((

Crossclimate kısaltması  ::)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2016, 22:52:40 »
http://forum.donanimhaber.com/m_103481760/tm.htm
bu konuda kullananlar yorumları ayrıntılı bir şekilde paylaşmış. ben 2 gün önce taktırdım. şimdilik izlenimlerim direksiyon daha yumuşadı ve lastik sesi azaldı. bir de lastik çapını büyüttüğüm için hız göstergesindeki değerin sapmasına biraz daha azalttım. 215 tabanda her 30 kmh sürette 2 kmh fark oluşuyordu. artık 1 kmh fark oluşuyor. kar kış durumuna çok sık yakalanmıyorsanız tercih edilebilecek bir lastik diye düşünüyorum.
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2016, 22:55:34 »
http://forum.donanimhaber.com/m_103481760/tm.htm
bu konuda kullananlar yorumları ayrıntılı bir şekilde paylaşmış. ben 2 gün önce taktırdım. şimdilik izlenimlerim direksiyon daha yumuşadı ve lastik sesi azaldı. bir de lastik çapını büyüttüğüm için hız göstergesindeki değerin sapmasına biraz daha azalttım. 215 tabanda her 30 kmh sürette 2 kmh fark oluşuyordu. artık 1 kmh fark oluşuyor. kar kış durumuna çok sık yakalanmıyorsanız tercih edilebilecek bir lastik diye düşünüyorum.

lastik tabanının hız ibresine bi etkisi olmaz lastik çapının olur aynı inc ve yanak ise lastik hızın değişmemesi lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Haziran 09, 2016, 23:01:37 »
lastik tabanının hız ibresine bi etkisi olmaz lastik çapının olur aynı inc ve yanak ise lastik hızın değişmemesi lazım
  :) :) :)
215'den 225 tabana geçtim ve yanak değeri (55) sabit kaldığından haliyle çapı büyümüş oldu. ki yukarıda da lastik çapını büyüttüğümden bahsettim :ilovetct:

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2016, 23:03:01
edit:yanak değeri lastik tabanına göre yüzdesel oranı ifade eder.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Haziran 09, 2016, 23:17:16 »
  :) :) :)
215'den 225 tabana geçtim ve yanak değeri (55) sabit kaldığından haliyle çapı büyümüş oldu. ki yukarıda da lastik çapını büyüttüğümden bahsettim :ilovetct:

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2016, 23:03:01
edit:yanak değeri lastik tabanına göre yüzdesel oranı ifade eder.

BEnn yüzdesek ifade olduğunu bilmiyordum direk o ölçüler sanıyordum 215 mesela tabanın genişliği 55 yanak genişliği diye pardon

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2016, 23:18:39
BU arada araştırmalarıma göre crossclimat'ın sıkıntıları yazın çok sıcaklarda fazla deformasyon lastik arasında dişler derin ve geniş olduğundan taş dolması ve yumuşak hamurdan dolayı yazın yakıt sarfiyatının artması(etiketi yansıtmadığı söyleniyor)  onun dışında yazın ve kışın güzel sonuçlar veren bir lastikmiş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Haziran 09, 2016, 23:23:46 »
BU arada araştırmalarıma göre crossclimat'ın sıkıntıları yazın çok sıcaklarda fazla deformasyon lastik arasında dişler derin ve geniş olduğundan taş dolması ve yumuşak hamurdan dolayı yazın yakıt sarfiyatının artması(etiketi yansıtmadığı söyleniyor)  onun dışında yazın ve kışın güzel sonuçlar veren bir lastikmiş
ben de iki türlü yorumları okudum. birinin ak dediğinine öteki kara demiş. bu çelişkilerle bende dedim kendi testimi yapayım  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • kralına yol vermişim, soytarısıyla uğraşamam...
  • Araç: Corolla
  • 13 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 10, 2016, 03:36:24 »
Gecen agustos ayinda taktirmistim ardindan yıllık izin icin fethiye izmir vs dolasmistik.ilk olarak yaz performansi olarak dunlop lastiklerden sonra süperdi. Kisinda ikamet ettigim yer bandirma oldugu icin hava sartlari cok sert gecmesede karli alanda tam bir kislik lastik gorevini yapmadigi asikar fakat benim icin yeterli.ses konusuna gelirsek bizde bu japonlar oldugu surece degil michelin cc, bezden lastik yapsalar yine duyariz o sesi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #13 : Haziran 10, 2016, 03:40:28 »
Gecen agustos ayinda taktirmistim ardindan yıllık izin icin fethiye izmir vs dolasmistik.ilk olarak yaz performansi olarak dunlop lastiklerden sonra süperdi. Kisinda ikamet ettigim yer bandirma oldugu icin hava sartlari cok sert gecmesede karli alanda tam bir kislik lastik gorevini yapmadigi asikar fakat benim icin yeterli.ses konusuna gelirsek bizde bu japonlar oldugu surece degil michelin cc, bezden lastik yapsalar yine duyariz o sesi...

O zaman bu kadar abartıldığı gibi bir lastik değil  diyebilirmiyiz  :huh: peki bu lastiklerin üzerinde kışlık lastiklerdeki gibi kar buz işareti var  mı? Yasal olarak kışın kullanma geçerliliği var mı?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2016, 08:28:01 »
Bende yeni 215 55 17 crossclimate taktırdım.Henüz kış denemem olmadı.Bursa da yaşıyorum .Burada dağa falan çıkmazsam yeterli gelir diye düşünüyorum.Tam bir kış lastiğinin bile kışın bir çok yerde yetersiz geldiğini düşünürsek bu benim için yeterli gelir.Yalnız yol tutuşu ve frenleme anlamında çok iyi.Kalkarken falan yolu iyi kavrıyor.Ben çok araştırdım. Dunlopun etiket değerleri iyi ancak pek bulunmuyor.Araştırmam sırasında bir yerde bir yorum beni etkiledi.Şöyle yazmıştı birisi yerle aranda tek temas noktası lastiktir.Can taşıyoruz bu yüzden alabileceğimizin en iyisini almamız lazım demişti.Bu yüzden belki fiyatı yüksek olabilir ama en önemlisi can taşıyoruz.Bunu çok düşünmek lazım.üçe beşe bakmamak lazım.Arabamız güzel tadını çıkarmak gerekir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 38000
  • 22 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 10, 2016, 09:46:25 »
Bende yeni 215 55 17 crossclimate taktırdım.Henüz kış denemem olmadı.Bursa da yaşıyorum .Burada dağa falan çıkmazsam yeterli gelir diye düşünüyorum.Tam bir kış lastiğinin bile kışın bir çok yerde yetersiz geldiğini düşünürsek bu benim için yeterli gelir.Yalnız yol tutuşu ve frenleme anlamında çok iyi.Kalkarken falan yolu iyi kavrıyor.Ben çok araştırdım. Dunlopun etiket değerleri iyi ancak pek bulunmuyor.Araştırmam sırasında bir yerde bir yorum beni etkiledi.Şöyle yazmıştı birisi yerle aranda tek temas noktası lastiktir.Can taşıyoruz bu yüzden alabileceğimizin en iyisini almamız lazım demişti.Bu yüzden belki fiyatı yüksek olabilir ama en önemlisi can taşıyoruz.Bunu çok düşünmek lazım.üçe beşe bakmamak lazım.Arabamız güzel tadını çıkarmak gerekir.

Ahmet Bey son beş cümle süper
Avensis T27 Elegant Ekstra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Haziran 11, 2016, 01:12:47 »
O zaman bu kadar abartıldığı gibi bir lastik değil  diyebilirmiyiz  :huh: peki bu lastiklerin üzerinde kışlık lastiklerdeki gibi kar buz işareti var  mı? Yasal olarak kışın kullanma geçerliliği var mı?

Evet.M+S etiketine sahip bir lastik.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Haziran 11, 2016, 03:17:58 »
kisin bazi araclarin cikamadigi yokustan ciktik araba astraydi  bu lastiklerle :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 58000
  • 26 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 14, 2016, 14:15:13 »
İstanbul için uygun mu sizce bu lastikler?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Haziran 14, 2016, 18:56:41 »
İstanbul için uygun mu sizce bu lastikler?
ben önümüzdeki yılı kocaeli'de geçireceğim için düşünmeden aldım. istanbul ile aynı iklimi yaşıyor. gerçi bu lastiği izmir'de yaşayan da almış,
istanbul kışını kaldıramaz deyip vazgeçende olmuş  :wacko: