Gönderen Konu: Turizm  (Okunma sayısı 3578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Turizm
« : Haziran 02, 2016, 22:07:36 »
 Selam,
Tatil sezonu yavas yavas aciliyor. Uc tarafi denizler ile cevrili, cok farkki medeniyetlerden tarihi eserler barindiran, daglari, yaylalari, otantik kasabalari, kaplicalari, ormanlari ve nice guzelligi ile Turkiye kesfedilecek, heyecan verici bir cografya. Buna Akdeniz, Trakya, Elcezire, Karadeniz gibi farkli bolgeler ile ic ice olmak ayri bir deger katmakta. Tum bunlarin yaninda, Turizm bir kulturdur de. Araclarin bile bakimlari bu tatil organizasyonlari oncesi genelde yapilir. Gidilecek yer hakkinda seyrusefer vb yardimcilar ile bilgi alinir. Yakit bile bildik yerden doldurulur. Alinacaklar, fazla fazla ama itina ile secilir.

Gittiginiz yerleri, dusuncelerinizi, olumlu ya da olumsuz goruslerinizi burada paylasabilirsiniz.

Genel olarak yollar fena sayilmaz ama bazi calisma olan yerlerde yeterli onlemler olmamasi, mucirli yollarin bulunmasi iyi degil, bunlara dikkat edilmeli.

Farkli cografyalardan gelen insanlar icin trafik tabelalari, guzergahin iyi bilinmedigi dusunulerek tanzim edilmeli.

Yapiskan turistik esya saticilarinin inlenmesi. Bilgili, bu isin gercekte nasil yapilmasi gerektigini ortaya koyan esnaflar ornek alinmali.

Plajlarin, ozellikle kumsal olanlarin, plaji buyuk cogunlugunu kaplayacak sekilde sezlonglar ile kaplanmasi hem insan hak ve hukukuna aykiri, hem de %90 i bos olan sezlonglarin guzelim kumsallari kaplamasi anlamsiz. Sadece kullaniciya kiralanmali, bos sekilde kumsallari plastikler istila etmemeli.

Yine denize girilen alanlarda balik tutulmasi da engellenmeli.

Turistik yerleri kirleten kim olursa olsun, cok etkili sekilde kontrol edilmeli, istisnasiz cezai islem uygulanmali, mangalcilar dahil.

Toyota Club Türkiye

Turizm
« : Haziran 02, 2016, 22:07:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
Ynt: Turizm
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2016, 16:37:11 »
abı konu ıle alakasız olcak ama haberlerde turızımde yetkılı bırı acıklama yapıyordu bu sene mın. 15 mılyar dolar zarar etmıs turk turızmı. hıc uzulmuyorum neden dersenız yerlı turıste aynı tatılı 4 katı pahalı satan tur operatorlerı ve otelcıler ıs yabancı turıst oldumu fıyatlar ceyrege dusuyor. sımdı oturup dusunsunler bakalım.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2016, 17:14:10 »
Hakan Bey,

Öyle bir konuya değindiniz ki, nasırımın tam üstüne bastınız desem yeridir.
Bu konuda çok ama çok dertliyim. Karşı karşıya gelsek belki de saatler boyunca konuşabilirim.
Turizmimizi baltalayan çok değişik sebepler var. Turizmden ve insan ilişkilerinden anlamayan personel, turist kazıklamaya odaklı açgözlü işletme sahipleri ve esnaflar, iki kelimeyi biraraya getirmekten aciz cahil insanların turistlerle muhatap edilmesi, turist kadınların/kızların potansiyel sevgili kontenjanına girmesi, herşey dahil adındaki iğrenç turizm katili sistem, siyasi sebepler...vs uzar gider.

Ama ben bir başka konuya değinmek istiyorum, beni yanlış anlamayın lütfen ama hem cahil hem de pis bir milletiz maalesef. Her iki sıfatımızla ilgili birer örnek vermek istiyorum. Bu örnekleri sayısız şekilde çoğaltabilirim.

- Fethiye-Saklıkent yolu üzerinde Tlos antik kenti ve kaya mezarları bulunur. Likya döneminin en iyi örneklerinden. Şimdi bu mezarların içinde bizim değerli halkımız, ateş yakmış duvarlar is içinde, içki içmiş şişeler etrafta, birsi gelmiş sprey boyayla aşkı ilan etmiş. Yani insanların binlerce km gelerek ziyater ettiği  binlerce yıllık bu varlığımızın kendi ellerimizle içine etmişiz. Ben bunu salt cahillikle de açıklayamıyorum. Vatana ihanetle eşdeğerdir benim gözümde.

- Bir başka örnek. 2010 yılında Dalyan-İztuzu plajındaki Dekamer'de (deniz kaplumbağaları rehabilitasyon merkezi) gönüllü olarak çalıştım. Yani tatilimi deniz-kum-güneş yerine bu şekilde değerlendirdim. Buraya yaralanmış deniz kaplumbağaları getiriliyordu. Peki bu kaplumbağalar nasıl yaralanıyordu?
Tüm yasaklara ve uyarılara rağmen; Jet ski çarpması, sürat motorlarının pervanesine kapılması, turistlere gösterme amaçlı yakalamaya çalışırken, ağız bölgesini balıkçı misinalarının kesmesi..vs gibi sadece insan odaklı insan duyarsızlığı sonucu. Kanlar içinde kaç kaplumbağa getirdik hatırlamıyorum. bazıları da kabukları kırılmış, işkence görmüş halde geliyorlardı. Buradan artan zamanlarda ise, plajda ve Dalyan'dan gelen orman yolu kenarındaki çöpleri temizliyorduk. Yolun kenarında sadece yine insan atığı olan plastik pet şişe, bira kutuları, sigara paketleri, naylon poşetler var. Biz bunları topladığımız esnada karşıdan gelen bir araba camını açarak, gözümüzün içine baka baka pet şişeyi yola fırlattı gitti. Ne diyeceğimi bilemiyorum ama ben bizim insanımızın cehaletinden, umursamazlığından, vurdumduymazlığından, duyarsızlığından ve pisliğinden nefret ettim.

Neyse fazla uzatmayım ama son olarak diyeceğim şu ki, herşey bireyin kendisinde bitiyor. Medeni bir toplum, medeni insanlardan oluşur. Ama benim gördüğüm kadarıyla, daha çok fırın ekmek yememiz lazım. Biz sadece bindiğim dalı kesiyoruz.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2016, 19:45:10 »
Yazilanlarin hepsine uzulerek katiliyorum.

Ayni yere yabanci turistlerin daha yuksek ucret odemesi de adil degil. Tarihi yerlere vs ucret olarak ulasim daha uygun ve adil olmali. Oralarda toplanan ucretler de o bolgenin rehabilitasyonu icin kullanilmali.

Geecekten, toplum olarak cok guzel temellerimiz, atasozlerimiz, inanislarimiz varken, toplumda bunlarin tam tersi ortaya konuyor. Baskasi, ''pis, barbar, hain vs'' dese kizariz onlara, ama... Gercekten yazik, hem de kocaman bir Yazik!.
Bari cocuklari bozmasalar da, bir nesilde duzelse.

Insallah bir araya gelinir de derin derin konusulur bunlar dediginiz gibi. Babam da turizmci idi ve zamaninda nelerin yanlis yapildigini anlatirdi. Simdi dogruyu arar olduk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2016, 21:29:29 »
Selam,
Tatil sezonu yavas yavas aciliyor. Uc tarafi denizler ile cevrili, cok farkki medeniyetlerden tarihi eserler barindiran, daglari, yaylalari, otantik kasabalari, kaplicalari, ormanlari ve nice guzelligi ile Turkiye kesfedilecek, heyecan verici bir cografya. Buna Akdeniz, Trakya, Elcezire, Karadeniz gibi farkli bolgeler ile ic ice olmak ayri bir deger katmakta. Tum bunlarin yaninda, Turizm bir kulturdur de. Araclarin bile bakimlari bu tatil organizasyonlari oncesi genelde yapilir. Gidilecek yer hakkinda seyrusefer vb yardimcilar ile bilgi alinir. Yakit bile bildik yerden doldurulur. Alinacaklar, fazla fazla ama itina ile secilir.

Gittiginiz yerleri, dusuncelerinizi, olumlu ya da olumsuz goruslerinizi burada paylasabilirsiniz.

Genel olarak yollar fena sayilmaz ama bazi calisma olan yerlerde yeterli onlemler olmamasi, mucirli yollarin bulunmasi iyi degil, bunlara dikkat edilmeli.

Farkli cografyalardan gelen insanlar icin trafik tabelalari, guzergahin iyi bilinmedigi dusunulerek tanzim edilmeli.

Yapiskan turistik esya saticilarinin inlenmesi. Bilgili, bu isin gercekte nasil yapilmasi gerektigini ortaya koyan esnaflar ornek alinmali.

Plajlarin, ozellikle kumsal olanlarin, plaji buyuk cogunlugunu kaplayacak sekilde sezlonglar ile kaplanmasi hem insan hak ve hukukuna aykiri, hem de %90 i bos olan sezlonglarin guzelim kumsallari kaplamasi anlamsiz. Sadece kullaniciya kiralanmali, bos sekilde kumsallari plastikler istila etmemeli.

Yine denize girilen alanlarda balik tutulmasi da engellenmeli.

Turistik yerleri kirleten kim olursa olsun, cok etkili sekilde kontrol edilmeli, istisnasiz cezai islem uygulanmali, mangalcilar dahil.
çok güzel yazmışsın,bu liste o kadar çok uzar ki :)
trafik tabelaları geçmek üzereyken okunacak değil çok daha uzaktan görünecek şekilde bence daha büyük tabela ve punto ile yazılmalı.özellikle otoban larda.
Esnaf kısmı ise malesef acı durumda,Bence Türkiye de esnaf diye bizim bildiğimiz kesimden daha çok artık parası olanın nerde yoğunluk olup o işe saldırmasına döndü,herkes her işi yapabiliyor.eskiden doktor lar hastane kurardı şimdi alakasız sektörden gelenler(örnek olarak).
benim esnaf diye anladığım yada hissettiğim o işi yıllardır yapan,o işte yetişmiş kesim genel olarak turiste hitap eden pazar da değiller.yada bana öyle geliyor bilmiyorum.turizm perakende sektörümüz sahteciliğe dönüştü :)
Plaj kısmı ise daha acı verici,kamu ortak kullanımına ait ve kumsaldan içeriye doğru 50 metre(yanılıyorsam düzeltin) yapı olmaması gereken yerler nasıl yeniliyor görüyoruz.Benim şahsi olarak vicdanıma,zaten benim olan yere üstüne para vermeyi yediremediğim için ben gitmiyorum.sadece turistik değil her yeri kirletene cezai işlem uygulanmalı. ama bizdeki sorun kural koymak değil.Önce uymamak sonrasında uymadığı için konulan kuralları uygulamamak.
anlatacak yazacak öyle uzun dertler varki bitmez :)

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2016, 10:16:12 »
Aynen maalesef Baris. Kurallarin bazen gecerli olmasi en buyuk adaletsizlik.
Temizlik tabi ki her an, her yerde gecerli olmali, bu bir kultur. Denetlemenin ise turizm bolgelerinde daha yogun olmasi gerekir.
Her seyin basi egitim ve bu noktada en onemli noktada ogretmenlerimiz var. Kamuda en yuksek gelir grubu onlar olmali (bu tek basina yeterli degil) ve objektif olarak, bu ise gonulden bagli insanlar secilmeli ki,onlarin egittigi gelecegin egitimcileri, saglikcilari, hukukculari, isletmecileri yuksek seviyede olsun.
Enerji olarak buyuk oranda disa bagimliyiz ve her gecen gun enerji ihtiyacimiz artmakta. Bunu finansman olarak ikame edecek en onemli kaynagimiz da turizm. Ama bundan yeterince faydalanamiyoruz.

Isi bilmeyen, ama sahip oldugu kapital ile oradan buraya ziplayanlarin da bir kismi dedigin gibi kaliteyi dusuruyor ve piyasa yapisini bozuyor Baris.

Evet, bildigim kadari ile kiyilardan 50m iceriye kadar, Anayasa ile koruma altinda. Bu konular, hak, hukuk cok onemli. @Kaan Kara daha iyi biliyordur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2016, 17:09:39 »
ülkemizde malesef meslek seçimi yaparken parayı ilk olarak düşünüyor çoğu kişi,yani öyle yapana da kızamıyorum çünkü idealist olmakta zor meslek seçiminde ülkede.
herşeyin temeli kaliteli eğitim ama en çok satan gazete spor gazetesi olan,okuma oranı yüzde değil 19.000 de 1 olan ülkede oda ayrı bir zor :)
japonyada ilk 10 daki gazete tirajları "bir yerde okumuştum"her biri en az 5 milyon.yani rakama bakarmısınız :) bisiklet almak isteyen 25 üstü adama çocukmusun diye tepki veriyoruz :) yani neremizden tutsak faul derler ya öyle bazen :) meyva suyu satan adama ben o paraya 2 kilo alırım diyip o meyvayı da almayan ama yorumda en öndeyiz :)
turizm konusunda bu kadar tarihi yer ve imkana sahip olup bana göre %10 nu bile kullanamıyoruz.istanbuldan örnek verelim,eski tarihi,bize ait olan mimari sokak arası binaları bir yolunu bulup yakıyoruz yerine yeni bina yapmak için.surlarımızı güncel yeni yapılmış gibi restore adı altında yenileyemeye çalışıyoruz.altında tarih yatan bir şehirde bina kazısı sırasında üzerine beton çekip hiç bir mimariye ait olmayan abuk subuk binalar yapıp sonra o ruhsuz inşaatlarımızla övünüyoruz.
güzelim doğaya uyan tatil yerleri yapmaktan sa binaya uydurmak için kesilen ağaçlardan bahsediyoruz.denize dökülen atıklar cabası.
her isteyenin her parası olanın istediği yere istediğini inşa edebilme imkanı çok kötü.kendi kendimizi yiyoruz :)
şöyle bir örnek verim
arkadaşım hollanda da düğün salonu açtı,1.5 yıl belediye izni için bekledi acaba o şehirde o yapmak istediği yerde,o salonun kapasitesinde bir düğün salonuna ihtiyaç varmıymış diye araştırmışlar :)
dediğin gibi kurumlarda meslek aşığı insanlar olmalı,makamları daha fazla para kazanırız hayaliyle olan insanlar gelmemeli,o makamları o fırsat yeri haline getirilmemeli .
öyle işte :)

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2016, 21:08:38 »
Gercekten ovguye deger degerlerimiz var. Yalniz eksiklikler ve yanlislar da var. Hepsi ortaya koyulup, gelismek istendigi surece kotuler iyiye doner.

Dedigin gibi, insanlar ideal kavramindan uzaklasti, tek dusunce kazanc. Cunku adil dagilim yok. Cogu kisinin isine duygusunu katma, ozellestirme, hatayi onur meselesi gorme kulturu yok.

Simdi bir ornek; bir ulkemizdeki ninnilerin anlamlarina bakin, bir de gelismis ulkelerin. Bir ara netten bulursam paylasayim hatta. Kimin, nerede oldugu ve olacagi ninniden bile belli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2016, 10:31:52 »
Şu anda Antalya da turizm yapıyorum  ::) dün kurşunlu şelalesi - damlataş mağarası - Manavgat şelalesi - Alanya kalesini gezdik. Manavgat şelalesi orada belediye tadilat yaptığından güzel yerleri kapalı. Kenarından görülebiliyor. Alanya kalesi kültür bakanlığına bağlı , müze kart geçiyor yoksa iş bankası maksimum kart ta geçerli. Tabi sadece kart sahibine. Büyüklere 15 tl çocuklara ücretsiz 4 tl de otopark parası. Çıkarken dikkatli olmak lazım çok sıkışık ve dallaması bol bir yol. Manavgat şelalesi ücretsiz, karşıda terk edilmiş bir benzin istasyonu var oraya park edebilirsiniz. Kurşunlu şelalesi orman bakanlığına bağlı 6 tl yetişkin çocuk 3 tl  otopark ücretsiz. Damlataş mağarası otopark 4 tl giriş yine kurşunlu şelalesi fiyatlarında.
Öyle spontane gelişti bizim turizm işi  :asikadam: sağolsun Mehmet Günay arkadaşımız öğretmen evi ayarladı ama hangi gün nerede kalacağımızı bilemediğimden  İptal ettik. Bu iş için herkese booking.com  tavsiye ederim 99 tl ye müthiş bir yerde kaldık. 3 kişi residance havuzlu falan gerçi biz sadece gece yatma amaçlı kullandık. Bu arada expo 2016 ya girme gafletinde bulundum. Arkadaşlar eğer expo 2016 girmeyi  düşünüyorsanız kesinlike gündüz gezin, biz 1800 gibi girdik heryer ülkeler kapalıydı. Zaten çokta gezmeye değer bir yer değil bana göre. Esas bomba yetişkin 60 tl 13 yaş büyük çocuk 30 tl  otopark 4 saate kadar 5 tl. Türkcell ve thy %50 indirimli. Aynı gün gönderilecek şifreye indirim yapılıyor. EXPO yazıp 8200 a sms atıp gelen şifreyi kasada söylüyorsunuz. Bir türkcell abonesi günde 5 şifre alabiliyor. Bu arada bizde türkcell kullanıcısı yoktu, babam mesaj attı öyle girdik  yoksa 150 tl verip kesinlikle girmezdim. Benden tüyolar bu kadar. Bugün nasipse akvaryum düden şelalesine gidip eve döneceğiz nasipse
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 05, 2016, 10:40:12 »
Ender abinin dediklerine katılmamak mümkün değil. Çok değil dalyan plajını bile özelleştirilmeye çalışılmıştı, iş makineleri girmişti. Böyle yöneticilerin böyle etrafa çöp atan vatandaşlarının olması normal. Tlos a da çok üzüldüm güya korunaklı bekçisi olan parayla girilen bir yer.

İnsanların arabasında poşet bulundurup çöp kovası gördüğü yerde atması çok mu zor diye düşünüyorum.

Bu yerli esnaftan bıkanlardan biri Yunanistan thasos a gitmiş. Tatile gittim sinir oldum diyordu. Alttaki linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

http://biliyomuydun.com/bir-yunanistan-yazisi/
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • aynı sözlerle farklı
    • web, network, donanım ve sistem
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 187000
  • Model Yılı: '03
  • 35 kere teşekkür etti
  • 53 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 05, 2016, 13:05:40 »
Ender abinin dediklerine katılmamak mümkün değil. Çok değil dalyan plajını bile özelleştirilmeye çalışılmıştı, iş makineleri girmişti. Böyle yöneticilerin böyle etrafa çöp atan vatandaşlarının olması normal. Tlos a da çok üzüldüm güya korunaklı bekçisi olan parayla girilen bir yer.

İnsanların arabasında poşet bulundurup çöp kovası gördüğü yerde atması çok mu zor diye düşünüyorum.

Bu yerli esnaftan bıkanlardan biri Yunanistan thasos a gitmiş. Tatile gittim sinir oldum diyordu. Alttaki linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

http://biliyomuydun.com/bir-yunanistan-yazisi/

..güzel yazı, hep derim barbar türkleriz diye (barbarın asıl tanımı eski yunanda yunanlı olmayan anlamında bir sıfattır), alınmaya hayıflanmaya gerek yok arkadaşlar heryerde bolca örnekleri görebilirsiniz hatta bazen kendimizi bile ama bu barbarlık artık vurdulu kırdılı asmalı kesmeli hiç yoktan sebepsiz sırf imkanı var diye yapılan şiddet eylemi değilde (asıl barbarlar avrupanın ta kendisidir bkz haçlı seferleri ingiliz fransız sömürgeleri bla bla) çevreye hayvanlara karşı sevgisizliğimiz, birbirimize olan tahamüllsüzlüğümüz, işe güce insan emeğine olan saygısızlığımız ile oluyor. cahillik başlıyor tabi burada, okumuş cahil en tehlikelisi sadece okuldaki öğretim cahilliği götürmez, cahillik öğretilerek ve eğitilerek gider bu eğitim heryerde olabilir anne baba eş dost ortam çevre vs, birde damarlarımızda dolaşan şeydir kusura bakmayın kötü örneklerimiz çok hal böyleyken ne elimizdeki memleket değerlerini nede yeraltı yerüstü zenginliklerimizi değerlendiremiyoruz hep bir rant meselesine dönüşüyor yanlış seçimlerle, herkes kısayoldan kazanma çabasında öncelik bu olmuş.. laflafı açar konuyu uzatmadan kısa keseyim, türkün türkten başka dostu yoktur, %100 türk kalamasakta (bkz https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye'de_ya%C5%9Fayan_etnik_gruplar) bir umudum hep var

herkese hayırlı ramazanlar
sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim..
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugun dür...
Today Tomorrow Toyota

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #11 : Haziran 05, 2016, 19:13:38 »
Tadini cikar Murat. Lara sahilde de aksam yuruyusu tavsiye ederim firsatin olursa. Serik taraflarinda da cok ilginc yerler var.

Belki bilen vardir. Adamin birisi kenarda iki isci goruyor. Birisi kaziyor, digeri ayni yeri geri kapatiyor. Adam durup soruyor bunlara.
- Neden bos is yapiyorsunuz diye.
- Biz kendi isimizi yapiyoruz. Buradaki asil suc Osman'da. Bugun ise gelseydi, cukur acildiginda fidanlari yerlestiren o olacak ve ben de ustunu dolduracaktim diyor.

Yani aklini kullanan herkes biliyor yapilacak dogrulari. Ama cogunun umrunda degil, millet kendi isini yapti mi tamam!.
Yonetim bilimle olursa bunlar da medeni sekilde gelisir. Yoksa daha cok cirkinlik yayilir. Ha, bir de aklini isletenler bir araya gelip, ortaya irade koymali.

Yesil Doga diye bir program var TV de, onda da cok ilginc seyler cikiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 05, 2016, 20:58:55 »
Tadini cikar Murat. Lara sahilde de aksam yuruyusu tavsiye ederim firsatin olursa. Serik taraflarinda da cok ilginc yerler var.

Belki bilen vardir. Adamin birisi kenarda iki isci goruyor. Birisi kaziyor, digeri ayni yeri geri kapatiyor. Adam durup soruyor bunlara.
- Neden bos is yapiyorsunuz diye.
- Biz kendi isimizi yapiyoruz. Buradaki asil suc Osman'da. Bugun ise gelseydi, cukur acildiginda fidanlari yerlestiren o olacak ve ben de ustunu dolduracaktim diyor.

Yani aklini kullanan herkes biliyor yapilacak dogrulari. Ama cogunun umrunda degil, millet kendi isini yapti mi tamam!.
Yonetim bilimle olursa bunlar da medeni sekilde gelisir. Yoksa daha cok cirkinlik yayilir. Ha, bir de aklini isletenler bir araya gelip, ortaya irade koymali.

Yesil Doga diye bir program var TV de, onda da cok ilginc seyler cikiyor.
Döndük hocam, cumartesi pazar ramazan karşılama etkinliği  ::)

Yüzen adaların yüzmesini engelleyen bölüm mü, çok tuhaf ya akıl tutulması resmen
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 06, 2016, 11:29:19 »
Plaj kısmı ise daha acı verici,kamu ortak kullanımına ait ve kumsaldan içeriye doğru 50 metre(yanılıyorsam düzeltin) yapı olmaması gereken yerler nasıl yeniliyor görüyoruz.

Kıyı şeridinden itibaren 100 m. Yani deniz suyunun kıyıya dokunduğu çizgi.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Haziran 09, 2016, 19:40:57 »
hakan sevinirim ninniler ile ilgili,merak ettim cidden.
birde toplu taşımada yolda yürüyen insanlara bakın,cidden müthiş mutsuz bir ülkeyiz,herkes somurtuyor :) adres sorunca bile hafif ürkekçe ilk tepki veriyorlar :)
önce evde eğitim sonra okulda eğitim ve farkındalık çok önemli...

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #15 : Haziran 19, 2016, 20:03:31 »
 Bir örnek;
Dandini dandini dastana, danalar girmiş bostana (bunun çocuk gelişiminde ne yönde etkisi olacağını hep beraber tartişabiliriz, yanlış bakıyorsam bunu da kabul ederim)

İngilizce bir örnek;
Lavender’s blue, dilly dilly,
Lavender’s green
When I am King, dilly dilly,
you shall be Queen

Twinkle, twinkle, little star,
how I wonder what you are.
Up above the world so high,
like a diamond in the sky
Twinkle, twinkle, little star,
how I wonder what you are

Her yabancı ninni de söylemek istediğimi desteklemiyor ama destekleyen de çok örnek var.
Aslında bazı masal kahramanları için de tartışılabilir. Çok sevmeme rağmen, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Aladdin vb masallarda ana karakterlerin yaptıkları işler düşünülmeli, ilginç aslında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Haziran 20, 2016, 09:19:39 »
Turizm başlığı denince yazma gereği hissettim, bu sezon otelciler açısından kötü geçiyor malum Rusya olayı. Türk'ler için uygun bir zaman şu anda bir yandan da ramazanın etkisi var haliyle.

@Hakan Öztürk (3676) Serik deyince aklıma geldi. Köprülü kanyon diye bir bölge var, rafting te yapılabiliyormuş ben daha görmedim ama tavsiye ettiler.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #17 : Temmuz 15, 2016, 19:58:42 »
Olympos çok eskiden nadir bilinen, doğada, teknoloji ve araç olmayan bir yerdi. Şimdi; dere yatağında bile park yeri kalmamış. Deniz ve kumsal komple dolu.

Antalya limanda, Yivli Minare'nin yanında Han var, otantik, değişik ürünler var, esnafı da çok iyi gördüğüm kadarı ile.

Lara sahil tam akşam sporu ve yürüyüşü için.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #18 : Haziran 01, 2019, 20:12:10 »
Maalesef çok üzücü ve bizim gibi gelişmiş ve bazı yönlerden dünyaya örnek olacak tarihi olan ülkeye uymayan bir örnek. Bu konuda hem işletmecileri, ama önce vatandaşın haklarını koruyacak düzenlemeler yapılması gerekmekte.
İşte Milli bir sporcunun yaşadıkları.
https://www.haberler.com/engelli-milli-sporcuya-buyuk-ayip-plajdan-12107402-haberi/

Aşağıdaki görsel ise Çeşme Ilıca plajından. Şezlongların serbest kullanımlı olacğaı ifade edilmiş. Doğru ve adil bir yaklaşım.

Ben kendi yaklaşımıma göre, şezlongları çok hijyenik bulmuyorum, ayrıca turizm şezlong demek değildir. Ayrıca  kum ya a doğanın kendisine temas etmek çok daha anlamlı geliyor bana, kayalık zemin olmadığı sürece.
Şezlong plajı kimse çin cezbedici değildir sanırım, insan doğanın ortaya koyduğu plajı, güzellikleri görmek ister.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Haziran 01, 2019, 20:57:07 »
Malesef o güzelim plajlar para göz otel sahipleri tarafından resmen gasp ediliyor,deniz plaj bir ülkenin ortak kullanım alanıdır kimsenin tapulu malı değildir,acilen bu konuya tam açıklık getirecek kısa ve uzun vadeli eylem planları yasal düzenlemeler getirilmeli insanlar bir plajda veya koyda denize girmek için otele veya kamplara para ödemek zorunda değiller.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.