Gönderen Konu: Stepnelerinizin Havasını Kontrol Edin...  (Okunma sayısı 870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Stepnelerinizin Havasını Kontrol Edin...
« : Mayıs 25, 2016, 14:14:12 »
Araçlarımız da stepnelerimiz var. LPG tankından dolayı bazılarımız stepne taşımıyor ki büyük risk ince stepne dahi olsa temin edip taşınmalı.

Stepne havalarını muhakkak belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor. Uzun süre kullanılmadığından dolayı havaları iniyor. Ya da en garanti yöntem ki ben öyle yapıyorum çakmaklıkla çalışan hava pompasını her zaman bagajımda muhafaza ediyorum. Olmaz olmaz günün birinde lazım olur.

Tecrübeyle sabittir  ;)
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Toyota Club Türkiye

Stepnelerinizin Havasını Kontrol Edin...
« : Mayıs 25, 2016, 14:14:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
Ynt: Stepnelerinizin Havasını Kontrol Edin...
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2016, 14:38:16 »
başımdan geçen olay aklıma geldi.
aracım varken x yetkili servise garantisi devam ettiği için götürüyordum. ikinci bakıma bilerek stepne havasını indirip gittim :)
amacım araç tesliminde forma bir sürü tik atıyorlar ya orasını kontrol ettik burasını kontrol ettik diye onun testi için. ama ne kontrol var ne bişey :)
vesselam aracı teslim alınca teslim eden kişiyle konuyu ilettim böyle böyle yaptım kontrol edelim dedim tamam dedi ama o anki halini görmek istemezdiniz  ;)
amacım servisleri kötülemek değil. kendimizin yapabileceği kontrolleri aksatmayalım hayati konu bence stepne

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '21
  • 25 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 25, 2016, 14:45:35 »
Stepne lastiğim hiç kullanılmamış. 2011 model duruyor hala. Raf ömrü biter mi diye de düşündüm bi ara. Ama dursun bakalım dedim.

Bi tane de ayak basmalı pompam var. Bisiklet için falan kullanıyorum bagajda duruyor. Kendime lazım olmadı da bir arkadaşın gece inen lastiğini şişirmiştik. Pompa da şart arabada.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 25, 2016, 14:52:41 »
Bende stepneyi hiç kullanmadım 2011 yılından beri duruyor,arada kontrol ederim bunun bide önceki geçmişi var ömrü dolmuştur . El pompası vardı çakmaklığa takılan aldım ötekinide arkadaşa verdim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2016, 15:28:15 »
1997 Corolla aracımız vardı . 2012 yılında sattık sattığımız da üzerindeki stepne lastiğini hala hiç kullanılmamıştı . Herhangi bir deformasyonda yoktu . Havasını bile yenilemedik diyebilirim taş gibiydi .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "