Gönderen Konu: corona gli bakım  (Okunma sayısı 1172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 3 kere teşekkür etti
corona gli bakım
« : Mayıs 25, 2016, 12:52:37 »
iyi günler. 1994 model corona gli manual aracıma bakım yaptıracağım. trigel devirdaim fren balatası vs. orjinal parça kullanmak istiyorum. hangi marka parçaları kullanmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim.

Toyota Club Türkiye

corona gli bakım
« : Mayıs 25, 2016, 12:52:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 250000
  • Model Yılı: '97
  • 20 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: corona gli bakım
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2016, 11:16:19 »
Merhaba,

Forumun bu kısmında fazla cevap vermiyorlar(ya da adam seçiyorlar bilemedim :D) gibi geldi bana..

İsterseniz daha genel bir konuda sorunuzu sorun.. Ek olarak  @Ufuk Sönmez (16363) bey var, ona da danışabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2016, 11:39:33 »
"Orijinal" parça ayrı bir konu, "Hangi Marka" denildiği zaman iş değişir.Orijinal denilen parça markanın (Toyota) ambalajı içerisinde olur, geri kalan her ne marka olursa olsun "Orijinal" denilmez.

Soruya yanıt vermek gerekirse Japon malı parça kullanın, kafanız rahat etsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2016, 19:38:53 »
cevaplar için teşekkürler. şimdi carina corona avensis bu araçların motorları aynı olduğu için kullanan ya da bilen arkadaşlardan en güvenilir markaları belirtmelerini istemiştim. triger takımını hiç değiştirmediğim için üzerindeki markayı bilemiyorum. bildiğiniz üzere bazı markalar orjinal ekipman olarak başka markaları kullanabiliyor. bunun için ben marka sordum.  orjinal olması tabiki ilk tercihim. ama eski modeller olduğundan orjinali bulmak zor olacağından orjinal dengi markaları da bilmek istedim. belittiğiniz arkadaşla irtibata geçeceğim. ama sorum hala günceldir.

bir de denizli deyim bilenler varsa denizli de ya da internette kaliteli parçaları bulacağım bir site önerebilir misiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2016, 22:00:06 »
Orijinal triger kayışın üreticisi "Mitsuboshi" firmasıdır, piyasada "Mitsuboshi" olarak bulunması şu an için neredeyse imkansızdır, kaliteli alternatifleri Sun, Bando, Toyo markaları olabilir.Gergi ve Avare rulmanları Japon Koyo yada NSK olarak tercih edilebilir.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2016, 23:51:24 »
ufuk bey teşekkür ederim