Gönderen Konu: 1991 model toyota corolla otomatik vites sorunu  (Okunma sayısı 3871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 13 kere teşekkür edildi
1991 model toyota corolla otomatik vites sorunu
« : Mayıs 14, 2016, 10:57:53 »
sevgili forumcu arkadaslar 1991 model otomatik vites toyota corolla arac   var araba sabahları soguk havalar da calıstırdıkdan sonra ilk kilometrelerde arac devrini almasına ragmen otomatik vites hemen 2. 3.  vitese gecmiyor biraz fazla ses cikarıyor  sonra geciyor   veya gazdan ayagı cekip gaza basınca geciyor bunu ilk kilometrelerde yapıyor sonra nolmala donuyor   daha once boyle bir problem yoktu yeni basla dı  otomatik sanjımancı kalburator den cıkıp sanjıma na giden gaz teline benzer telde somun da ayarlama yaptı sannedersem bu tel roketleme teli  biraz duzeldi sanjımancıya sabahları soguk havalarda motor sogukken oldugunu ilk kilometrelerde oldugunu sonra nolmala dondugunu   havalar iyi iken sabahları bu sorunun olmadıgını arabanın nolmal vites degistirdigini soyledim sanjımancı arkadas bir sey yok dedi  sanjıman yagını da daha once degistirdim sanjıman filtresi daha once  temizlendi cevaplar icin tesekkur ederim

Toyota Club Türkiye

1991 model toyota corolla otomatik vites sorunu
« : Mayıs 14, 2016, 10:57:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: 1991 model toyota corolla otomatik vites sorunu
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2016, 11:39:25 »
Mustafa bey, 2010 yılından beri üyeliğiniz var, profil bilgileriniz eksik olduğu gibi tanışma mesajınızı da göremedim, bu yüzden size yer konusunda öneride bulunamayacağım ancak "şanzımancı" veya "karbüratörcü" sıfatlı yerlerden ziyade aracınızdan anlayan bir Toyota özel servisine göstermenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Bahsettiğiniz tel sanırım gaz kelebek gövdesinden şanzıman konum seçici üzerine giden tel, ve sorununuzun bunun ayarı ile ilgili olduğunu düşünüyorum, teli aşağıdaki figürde görebilirsiniz,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: 1991 model toyota corolla otomatik vites sorunu
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2016, 09:09:19 »
 Ufuk Sönmez bey dediginiz tel de ayar yapıldı fakat bu telinusta sanzıman roketleme teli oldugunu soyledi bu telkjm89de somunun her centigini en bastan en sona kadar denedim olmadı arabanın sabahları soguk havalarda yapmasından dolayı sanzıman yagı ve turbun den supheleniyorum  ıyı bir otomatık sanzımancı bulup baktıracagım hayırlı forumlar