Gönderen Konu: Avensis Servis Bakımı ve Bilgilendirme - Ücretsiz Değişim Var  (Okunma sayısı 1618 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 06 GLC 74
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Merhaba Arkadaşlar

2004 Model Avensis 2.0 Elegant Otomatik Aracımı yeni satın aldım. Ve size bir bilgilendirme yapayım dedim.

Aracım 127000 Km de şu an. 

Aracımı aldığımda şehir içlerinde yavaş hızda ilerlerken arka kısımda tıkırtı lokurtu tarzı ses vardı. Hızlandığımda ses kayboluyordu. Güvendiğim bir alt bakım ustası vardı. Gittim anlattım. Teste çıktık inceleme sonunda arka Z rotlardan kaynaklandığı söyledi. Önce değişim yapalım dedi. Ama sonrasında ustalığını döktürerek ben hallederim bunu dedi ve Z rotları söktük. Pres makinesi ve gres yağ ile Z rotları güzelce yağladı. Sonrasında sıkılıklarını düzenledi. Yerine taktık ve sesten eser yok. Bu seni en az 3 sene götürür yoksa biz bu rot u 1 ay arardk dedi. Bu arada rot orjinal.

Bunun haricinde bu önemli ; Aracın kitapçığında yazan ve özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu olan OTOMATİK şanzıman YAĞI değişimi için TOYOTA AYYILDIZ TRABZON servisinin yolunu tuttum. Aracımın 60.000 de şanzıman yağı serviste değişmiş ve şu an 126000 tekrar değişim lazımdı.

Servis te şanızman yağı değişimi yapıldı. Araca check up yapıldı. Herhangi bir sorun bulunmadı. Ücret : 250 TL

Asistan Hizmeti Alındı. 100 TL

Onun haricinde 2004 Model Avensisler de Toyota Ücretsiz Emniyet Kemeri Airbag Fişeklerini değiştiriyormuş.  Ellerinde olmadığı için sipariş verildi. Gelince ücretsiz değişecek.

Arkadaşlara tavsiyem servise uğrayın ve ücretsiz yapılması gereken değişim varsa öğrenin.

İlgi ve kaliteli Hizmet İçin Teşekkürler TOYOTA Teşşekkürler AYYILDIZ TRABZON

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis Servis Bakımı ve Bilgilendirme - Ücretsiz Değişim Var
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2016, 17:53:11 »
hayırlı olsun aracınız.
bende bu aralar 2,0 kafayı takmış durumdayım şöyle temizinden bulursam Executive Elegant arıyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 06 GLC 74
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis Servis Bakımı ve Bilgilendirme - Ücretsiz Değişim Var
« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2016, 14:45:16 »
Sedat Bey

Alana kadar bende çok aradım temizini.. :)

Genelde temiz dediler gittik bir çok araç için istanbul ankara ama ya deri koltukta yırtık ya tavan sarkması gibi şeylerle karşılaştım.

Sinirlendim geri döndüm. ama en sonunda aramakla buldum..

Sizde bulursunuz inş.