Gönderen Konu: E160 Corolla led far dönüşümü  (Okunma sayısı 6273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
E160 Corolla led far dönüşümü
« : Mart 28, 2016, 01:20:29 »
Arkadaşlar kaan arkadaşın video paylaşım sitesinde paylaştığı led far dönüşüm videolarını izledikten sonra bende bu işr girmeliyim dedim ama tıkandım kaldım kaan arkadaş video altında aldığı ürünlerin linklerini paylaşmış ancak fiyatlar bana biraz yüksek geldi daha uygun fiyatlı bir far buldum ama yeterli olurmu olmazmı bilemiyorum uzunlar ve kısalarda 60w led ampul kullanmayı düşünüyorum ve bu ampuller sağ 4200 lümen sol 4200 lümen yeterli olurmu olmazmı yetersizse kaç lümen olmalı? Yorumlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim...(Bulduğum ampullerin linkini paylaşmanın uygun olup olmayacağını bilemediğimden link paylaşmadım)  :-[
TOYOTA COROLLA 1.6 VALVEMATIC PREMIUM MULTIDRIVE S

Toyota Club Türkiye

E160 Corolla led far dönüşümü
« : Mart 28, 2016, 01:20:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: E160 Corolla led far dönüşümü
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2016, 07:29:00 »
Kısa aydınlatmaya mercek yoksa bence led kullanmayın. Kullanacaksanız 55w lumiled var. Hatta Seçkin Ünlüsoy arkadaşımız daha dün aracına taktı
Fiyat öyle ama kaliteli ürün. O videolar altındaki linklerde sinyal stop hepsi vardı
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 28, 2016, 10:04:06 »
Malesefki farlarda mercek yok. Benimde esas merakım şu ki; ücreti lumiled in yarısı olan ampul yapısı lumiled ile aynı lümen değeri ise 4200 olan bir ampul buldum, lumiled ler 4500 lümen iken 4200 lümen ile arasında çok fark olurmu(ayrıcada cevabın senden gelmiş olması da büyük piyango oldu kardeşim sağolasın ilgin için  :tamam: )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2016, 11:37:59 »
Aslında ampul yapısı pek önem arz etmiyor. Sonuçta Osram NB unlimited ile standart bi ampulünde yapısı aynı
Lümen ve watt değeri önemli. Dış yapısı farklı olup aynı değerlere sahip Lumiled mevcut mesela

Ben kısalarda Philips xenon kullanıyorum. Çok güzel bir aydınlatması var. Eğer far yükseklik ayarını kontrol altında tutarsanız sorun olmaz
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2016, 11:51:08 »
http://s.aliexpress.com/z6Zjue6J
Yeni varış P7 led far Süper parlak LED Far Kitleri H11 12 V/24 V DC 8400lm ayarlanabilir yüksek güç ücretsiz kargo   

Benim dediğim üründe bu ama olurmu olmazmı bilemedim ??? Sen tamam dersen alacağım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 28, 2016, 11:58:45 »
Bence almayın derim çünkü
4200lm 30W LED Headlight
Bizde halojen ampuller 55w. Malesef ki geceleri kör gezebilirsiniz

Ama bu alınabilir
http://s.aliexpress.com/MZnURzqI
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 28, 2016, 12:18:48 »
http://s.aliexpress.com/3y6NvaUV
2X9000Lm 90 W P6 LumiLEDs LED Araba Far Sis Işık Dönüşüm Kiti 9005 HB3 Repl. halojen HID Xenon Ampul Lamba beyaz

Sanırım bu uygun olacak uzunlar için ?
Kısalarada bakacağız artık...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 28, 2016, 12:29:43 »
ısrarla uygun fiyatlı birşey bakıyorsunuz ama yok arkadaşım dün ben de led uygulamasını görünce girip sayfa sayfa aradım kampanyalı 80$ altında kesinlikle yok. alacağınız ürünü aliexpress cep uygulamasından alırsanız bazılarında 10$ gibi bir indirimi de oluyor bilginize. son gösterdiğiniz ürün şaibeli zaten açıklamada :4500LM/ ampuller,9000LM/setin toplamı yazıyor. başlıkta 2x9000lm yazıyor yalan... ki ben dün baktıklarım arasında en pahalısı seti 10400lm den yukarısı yoktu. yani 230tl yi gözden çıkarın. ben de çıkarıcam.
lümenden sonra 4300k diye geçen sıcak beyaz rengi tavsiye ederim. görüntü beyaz gibi zaten aydınlatma gücü olarak da sarımsı renk gün ışığına daha yakın olduğu için daha iyi aydınlatma sağlayacak ve yağmurlu sisli havalarda 5000k gibi görüşünüzü bozmaya sebebiyet vermez.
@Kaan Kara (29002) e160 da mercek yok malum, mercek yoksa led kullanmayın demişsin xenondan farkı ne sen neden merceksiz kullanıyorsun.  ;) |-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 28, 2016, 15:22:57 »
Şöyle söyleyeyim. Orjinal ledli araçların sistemi çok farklı. Led ışık çok farklı bir yayılıma sahip. Mesela yukarıda son önerdiğim ürünü merceğe takınca küçük bir alan hafif karartılı kalıyor. Neden? Ampulün yapısı gereği öyle yansıtıyor

Kısa aydınlatma sürekli kullanılan bir aydınlatma. Işık kontrolsüz dağılırsa gece yolu göremeyiz.
Halojende gece görmek imkansız, aslında kötü aydınlatma. Xenon daha güçlü aydınlatıyor ama ışığı lede göre çok dağılmıyor. Uzunlarda led biraz daha iyi aydınlatma ve şimşek efekti veriyor. Ben daha xenonla 1 kere bile selektör yemedim. 3-4 kişi binince hemen farları 1 konumuna alıyorum. Kimseyi rahatsız etmiyorum
Göz alan aslında 6000k ve üstü. Bütün araçları gözlemleneye çalışıyorum. Hele 8-10-12.000 k kullanılan araçlar önünü görmüyor ama etrafı rahatsız ediyorlar
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mart 28, 2016, 16:52:51 »
@Kaan Kara (29002)  anladım çok teşekkürler..  ;) Led merceksiz kullanılınca yapısı gereği ışığı kontrolsüz dağıtıyor.
ayrıca biraz daha konuyu irdeleyince led teknolojisi gereği dezavantajları çok ısınması motor sıcaklığından da etkilenmesi dolaysıyla kesilmesi vs. gösteriliyor. yani şuan sağlıklı kullanıma uygun değil. keza fiyatları da 80$ aliex fiyatıyla 250tl gibi bir fiyata Türkiyede de Xenon kitler bululnabiliyor.
göz alma olayında evet 6000k maviye çalan parlak beyaz rengiyle beyin köküme şimşek etkisi yapıyor. ondan yukarısı da zaten lümen de aydınlatma da düşmeye başlıyor mora dönüyor renk.
aşağıdaki tablo güzel özetlemiş.
ben yüksek fiyatı ve uzun ömürlü olmadığını düşündüğümden şuan askıya alıyorum led. olayını.  ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 92500
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 26, 2019, 23:31:35 »
Merhabalar, bir tek bizim araçlarda ne var onu konuşmamışız. Değerlendirme için orjinal donanımı bilmek de önemli. Ben de şu an kısa ve sis farı araştırıyorum takıldım kaldım :)