Gönderen Konu: Pasta, Cila, Boya Koruma, İç temizliği ve Merak Ettiğiniz Hakkında Herşey  (Okunma sayısı 104878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
merhabalar, şoför koltuğuna farkında olmadan pantolonumdaki boya bulaşmış (silikonlu badana boyası), nasıl çıkarabilirim? tinerle çıkmaz sanırım, koltuk kaplamasını mı değiştirmek lazım? koltuk deri değil, kumaş. Ayrıca, kaskoda mini onarım kapsamına girer mi?

Tiner kesinlikle kullanmayın . Valet pro carpet clenaer deneyebilirsiniz boya su bazlı ise temizlenecektir .
Ürünü aşağıdaki linkten bendende satın alabilirsiniz .

https://www.detailingdeposu.com/valet-pro-carpet-cleaner-1-lt-bolunmus

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '12
  • 137 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
Tiner kesinlikle kullanmayın . Valet pro carpet clenaer deneyebilirsiniz boya su bazlı ise temizlenecektir .
Ürünü aşağıdaki linkten bendende satın alabilirsiniz .

https://www.detailingdeposu.com/valet-pro-carpet-cleaner-1-lt-bolunmus

Mahmut Bey, daha önce benzer şekilde koltuktan boya çıkarma denemeniz oldu mu? Yani denedikten sonra tüh olmadı demeyelim, bir de koltukta leke veya ton farkı olmayacağına emin misiniz?

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 07, 2018, 20:42:58
fikir vermesi açısından boya bulaşmış döşemenin fotoları ektedir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Mahmut Bey, daha önce benzer şekilde koltuktan boya çıkarma denemeniz oldu mu? Yani denedikten sonra tüh olmadı demeyelim, bir de koltukta leke veya ton farkı olmayacağına emin misiniz?

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 07, 2018, 20:42:58
fikir vermesi açısından boya bulaşmış döşemenin fotoları ektedir

Evren bey bu konuda tecrübem olmadı . Ürünün bu lekeleri çıkaracağının garantisini size vermem .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 137 kere teşekkür etti
koltuk yıkamacılara temizlettim, boya tamamen kayboldu, yeni resimleri ekliyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Hayırlı olsun güle güle oturun
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 137 kere teşekkür etti
Hayırlı olsun güle güle oturun

teşekkürler  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Merhaba, aracıma pasta cila işlemi uygulandı fakat araç yüzeyi cilalı olmasına rağmen, yağmurdan sonra damla damla su kalmakta ve kuruduğunda damla büyüklüğünde lekeler kalmaktadır.
sizlerden yorum alabilir miyim?
2005 Avensis 2.0 Elegant OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
Merhaba, aracıma pasta cila işlemi uygulandı fakat araç yüzeyi cilalı olmasına rağmen, yağmurdan sonra damla damla su kalmakta ve kuruduğunda damla büyüklüğünde lekeler kalmaktadır.

Daha kötü olanı Kayseri gibi soguk bölgelerde o toplanan sular donup aracın boyasina daha cok zarar veriyor.benim de çözümünü merak ettigim bir konu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi

ona yapacak birsey yok. Pasta ciladan sonra veya boya korumadan sonra olan seyler. Yada ıstemıyorsanız bol deterjanlı suyla ıyyıce yıkayın uzerının cılasını aldırın o zaman boncuklanma olmaz...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Arabayı yıkanması için servise bırakmıştım neyle temizledilerse böyle bir sorunla karışlarım yetkili servis de o bölümü komple değiştireceğini 1350₺ gibi bir tutar olduğunu söyledi. Bu sorunu nasıl halledebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Tekrar merhabalar,
Kış geçti malum araçta cila kalmadı, fırça ile temizlemekten kılcal çizikler yine meydanda fakat damlacık sorunu hala devam, bol sabunda çözüm etmedi. Birde ön camda silecek izi kalıp  3 sn sonra kayboluyor. Bu durum ile karşılaşan var mı?
2005 Avensis 2.0 Elegant OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Su damlası kireç izi için sirkeli su deneyebilirsiniz. Kesinlikle etkili oluyor.
Ön camda kimyasal olabilir, ya da silecek lastikleri işini iyi yapmıyordur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Tekrar merhabalar,
Kış geçti malum araçta cila kalmadı, fırça ile temizlemekten kılcal çizikler yine meydanda fakat damlacık sorunu hala devam, bol sabunda çözüm etmedi. Birde ön camda silecek izi kalıp  3 sn sonra kayboluyor. Bu durum ile karşılaşan var mı?
ön cam da aşırı kir birikmiş olabilir,alkol bazlı temizleyicileri deneyin ve kil ilede temizlik yapın derim.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '13
  • 17 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhaba, bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Zamanında ön konsoldan gelen trim sesleri icin panellerin birleşim yerlerine Wurth silikon sprey uygulamıştım. İşe yaramayinca panelleri söküp baska uygulama yapmaya calisicam ancak fark ettimki silikon sprey panellerde epey kalıntı bırakmış, kullananlar bilir yağlı gibi bir yüzey bırakıyor. Bunu nasıl temizleyebilirim? Alkol kullanmak istemiyorum, ne önerirsiniz?
2013 Toyota Auris 1.6 Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhaba, bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Zamanında ön konsoldan gelen trim sesleri icin panellerin birleşim yerlerine Wurth silikon sprey uygulamıştım. İşe yaramayinca panelleri söküp baska uygulama yapmaya calisicam ancak fark ettimki silikon sprey panellerde epey kalıntı bırakmış, kullananlar bilir yağlı gibi bir yüzey bırakıyor. Bunu nasıl temizleyebilirim? Alkol kullanmak istemiyorum, ne önerirsiniz?
Saf su ve mikro fiber bez ile temizleyebilirsiniz eczanelerde satılır saf su trim sesi azaltmak için bez bantlar ile destekleyebilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '13
  • 17 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Teşekkür ederim tavsiyeniz için, saf su çok güzel temizledi. Trim sesi için ben de bez bant kullandım bakalım işe yarayacak mı. Yarın test edicem.
2013 Toyota Auris 1.6 Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Teşekkür ederim tavsiyeniz için, saf su çok güzel temizledi. Trim sesi için ben de bez bant kullandım bakalım işe yarayacak mı. Yarın test edicem.
Ben torpido araç iç aksamı silerken bile saf su kullanıyorum kimyasal kullanmamaya özen gosteriyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
2009 Corolla'nın torpidosuna yıkamacı sprey sıkmış,sprey torpidonun plastiğini bozdu. Konsolda kırılma oldu Değiştirmek zorunda kaldım,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar haklısınız belki ama torpido devamlı güneş alan bir yer saf su ile temizleriz anladım fakat güneşin ve dışarıdan bulaşan  kimyasalların zararlarını ne koruyacaz mesela çocuklar araca biniyor ellerinde her türlü yiyecek yada başka tür oyuncakla biniyorlar yada serviste tamircide elleri hert yere değiyor. Ben  auto finesse spritz diye bir ürün kullanıyorum eski aracımdada kullandım sorun olmadı bundada aldığımdan beri kullanıyorum dışarıda beze püskürtüyorum öyle siliyorum hem temizleyip hem koruyor,  bazıları araç içinde torpidoya püskürtüyorlar ve cama gelen her kimyasal içten mahvediyor aklınızda olsun.  Çok sadebir ürün parlamıyor, bazen arkadaşlar sürdünde ne oldu ne değişti diyorlar. ;) Yada araca binilmezken torpidoya güneşlik koyacaz tamirciye giderkende torpido için bir bez yaptıracaz boydan boya.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
İç plastik vinil aksamlar için wax pro interior protection denemenizi öneririm mat doğal bir görünüm sağlarken yüzeyin daha geç tozlanmasını sağlıyor .