Gönderen Konu: Lpg'ye geçerken ışıkları sönüyor  (Okunma sayısı 3763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '05
  • 33 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Lpg'ye geçerken ışıkları sönüyor
« : Mart 19, 2016, 21:32:12 »
Sirali sistem tartarini lpg sistemi var aracimda. Lpg'den kaynakli oldugunu dusundugum bir sorun icin lpg tamiri yapan bir ustaya gittim. Ayar yapayim derken bu seferde arabayi calistirinca yanan lpg gosterge isiklari lpg ye gececegi sirada benzin gostergesi olan turuncu isikda dahil sonuyor ve gaza gecemeyip benzinde calisiyor. Sorun ne olabilir. Afyon civarindaki illerde bildiginiz tartarini servisi yada guvendiginiz bir lpg ustasi var mi?

Toyota Club Türkiye

Lpg'ye geçerken ışıkları sönüyor
« : Mart 19, 2016, 21:32:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg'ye geçerken ışıkları sönüyor
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2016, 21:53:43 »
Sirali sistem tartarini lpg sistemi var aracimda. Lpg'den kaynakli oldugunu dusundugum bir sorun icin lpg tamiri yapan bir ustaya gittim. Ayar yapayim derken bu seferde arabayi calistirinca yanan lpg gosterge isiklari lpg ye gececegi sirada benzin gostergesi olan turuncu isikda dahil sonuyor ve gaza gecemeyip benzinde calisiyor. Sorun ne olabilir. Afyon civarindaki illerde bildiginiz tartarini servisi yada guvendiginiz bir lpg ustasi var mi?

Kutup başının - tarafındaki lpgnin enerji aldığı kablo bağlantısını kontrol edin.Benim başımada gelmişti bağlantı somunun sıkmamışlar araba lpg.ye geçemiyor ve ışıklarda yanmıyordu. :(
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2016, 22:20:29 »
Kutup başının - tarafındaki lpgnin enerji aldığı kablo bağlantısını kontrol edin.Benim başımada gelmişti bağlantı somunun sıkmamışlar araba lpg.ye geçemiyor ve ışıklarda yanmıyordu. :( [quote

Araci calistirdigimda lpg gosterge isiklari yaniyor. Lpg ye gececegi sirada tum isiklar sonuyor ve lpg ye gecemiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2016, 22:41:41 »
Kutup başının - tarafındaki lpgnin enerji aldığı kablo bağlantısını kontrol edin.Benim başımada gelmişti bağlantı somunun sıkmamışlar araba lpg.ye geçemiyor ve ışıklarda yanmıyordu. :( [quote

Araci calistirdigimda lpg gosterge isiklari yaniyor. Lpg ye gececegi sirada tum isiklar sonuyor ve lpg ye gecemiyor.

Benim söylediğimde bir tür olasılık illada burdandır demiyorum.Bende ilk aracı çalıştırdığımda yanıyor sonra sarsıntıdan temazsızlık edip sönüyordu kontrol etmekte fayda var.  :D :tamam:
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 33 kere teşekkür etti
Ynt: Lpg\'ye geçerken ışıkları sönüyor
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2016, 22:44:33 »
Benim söylediğimde bir tür olasılık illada burdandır demiyorum.Bende ilk aracı çalıştırdığımda yanıyor sonra sarsıntıdan temazsızlık edip sönüyordu kontrol etmekte fayda var.  :D :tamam:
Tesekkur ederim Cavit bey. Denerim insallah elektriksel bir sorundur.

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2016, 18:18:49
Elektrik baglantisinda sorun gorunmuyor. Akuyu soktum 10 dk bekledim taktim yine ayni gaza gecmiyor. Lpg vanasini kapatip gaz kesci filtreye baktim. Filtrenin yapisi bozulmus ve kucuk oring genislemis ve yerine oturmuyor. Yakinlarda tartarini bayisi bulabilirsem gostericem bulamazsam filtre ve oring alip deneyecegim.