Gönderen Konu: Hız Sabitleyici  (Okunma sayısı 29637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: Hız Sabitleyici
« Yanıtla #40 : Mart 19, 2009, 14:56:21 »
merhaba,

acaba, 2007 corolla sol sedan arabamıza hız sabitleyici ekletebilir miyiz, sanırım direksiyonu uyumlu, terra modellerde direksiyon sorun oluyor diye bir yerde okumuştum... İskenderunda servis yok, Antakya ya , yani Hatay merkeze ya da Adana ya gitmemiz gerekiyor...

acaba kaç liraya takarlar ve de bizim aracımız için uyumlu sağlık olur mu?

özellikle uzun yol için aldık arabayı, önerir mi kullanan arkadaşlar, trafik açısından bir tehlike yaşayan oldu mu?

Selam Mustafa bey,

Yeni Nesil Corolla'ların benzinli modelleri bu hız sabitleyicilere uygun şekilde üretilmiş. Yani bi Cruise Control kumandası ve direksiyon simidinin altındaki kapağı değiştirerek bu sistem montaj yapılabiliyor.
 Fakat aslında sistem bu kadar basit değil. Sizin aracınızın en üst donanımında da Cruise Control sistemi var. Fakat bu sistem olanla olmayan aynı model araçlarda çok büyük farklar var.
 Örneğin motor ecu'su denilen Elektronik Kontrol Ünitesi... Bu sistemi çalıştıran Cruise Control Kumandası... Bunlar sizin aracınızda mevcut değil. O yüzden yeni nesillerdeki gibi sadece kontrol kolunu takıp yolunuza devam edemezsiniz...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 19, 2009, 14:56:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #41 : Mart 19, 2009, 15:17:04 »
Böyle bir konunun aktiflenmesi hoş olmuş. Ama müstakbel bir D4D alıcısı olarak hayal kırıklığım halen sürmekte :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #42 : Mart 20, 2009, 00:02:18 »
ergün bey , yani pahalıya mı patlar bize... halbuki terra model olanlara olmuyor, direksiyonu değişmesi gerekiyor, ama sol modellere rahatlıkla takılabiliniyor diye okumuştum bir yerde... hayallerim suya düşecek sanırım... ecu nun ne olduğunu tam bilmesem de tahmin edebiliyorum, pahalıya patlar sanırım hız sabitleyici bize..

teşekkürler...
sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #43 : Mart 20, 2009, 22:51:42 »
arkadaşlar , 2002-07 kasalara , sol donanımlı olanlara, hız sabitleyici taktıran var mı, acaba servis dışında takılması uygun olur mu, geçenlerde bir focus a bindim sabitleyicisi olan, çok güzel bir özellik gibi görünüyor, mutlaka ekletmek istiyorum, bilgisi olanlar yazarsa sevinirim...
sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 54000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mart 22, 2009, 12:11:56 »
dizellerede istiyoruz, çok mu zor acaba tasarlamak da, toyota bununla uğraşmıyor ?
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #45 : Mart 23, 2009, 10:01:30 »
Aracımı bakıma götürdüğümde srvis yetkilileriyle bu konu hakkında görüşme imkanı buldum . Benim gibi dizel kullanıcılarının taleplerinin yüksek olduğu ve Toyota nın bu konu hakkında çalışma yaptığını ancak nezaman piyasaya sürüleceğinin belli olmadığını öğrendim. Umarım Toyota bir an önce bu konuya eğilirde bizi kurtarır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Araç: Corona
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mart 23, 2009, 10:44:49 »
Hiç kullanmadım ama uzun yolda sağ ayağı gaz yerine frenin üzerinde tutmaya imkan verdiği için hem dinlendirici hem de güvenliği arttırıcı bir sistem diye düşünüyorum. OEM olarak satılan sistemler de var. Ne derece sağlıklı olur bilmiyorum taktırmak. Herhangi bir pedala azıcık basıldığı anda devreden çıkması gerekiyor. Çıkmazsa tehlike yaratır.. (Bir de direksiyonda uyuma riski var ama uyuyacak durumda olan her halde gaza basarken de uyur.. :) )
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #47 : Mart 23, 2009, 11:20:54 »
herkese merhaba bende 2008 verso comfort extra var, bildiğim kadarıyla cc için altyapısı hazır (ekranda yeri var, dreksiyonda cc kolu için kapak var, ecu'da yazılımı yüklü) bende taktırabilirmiyim acaba? yoksa sadece corolla ve auris ile sınırlımı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #48 : Mart 23, 2009, 19:20:05 »
verso ya takıldığını bir yerde okumuştum...

ama benim bir önceki kasa corolla sol  uma taktıran var mı, daha rastlayamadım...
sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
« Yanıtla #49 : Mart 24, 2009, 13:51:01 »
2007 Auris model arabama  herşey dahil 315 tl. ye taktırdım.10,02,2009 tarihinde.Corollalarda 265 tl.diye söylenmişti.
[/quote]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Corolla 1.6 advance multidrive S
  • Model Yılı: '13
  • 56 kere teşekkür etti
  • 98 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mart 24, 2009, 22:01:10 »
arkadaşlar bende geçen ay taktırdım corolla comfort arabama hersey dahil 270 tl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 54000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Mart 25, 2009, 17:11:00 »
dizele de çıkarırsalar kesinlikle alırım.270-300 için değer.
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • şaban demirel
    • facebook
« Yanıtla #52 : Mart 26, 2009, 02:11:34 »
arkadaşlar ben 2006 corolla sol 1.6 benzinli kullanıcısıyım.servise bu konu için gittim ve bana bahsettiğinizden çok farklı şeyler söylendi örneğin hız sabitleyicinin öyle 300 500 gibi komik rakamlara bu işi yapmıyorlar.bana verilen fiat 3000 ytl gibi bir fiattı.inanmadım toyotasa ya başvurdum onlarda aynısını söylediler.bilmiyorum ama bazılarımız alınacak sözlerime ama şunu söyleyeyim genel olarak konuşuyorum bazı arkadaşlar kulaktan dolma bişeyler söylüyorlar haliylede yanıltıyorlar.başka bir konu başlığında ise toyota servislerinde araç hareket ettiği zaman kapıları otomatik kilitleyen corollanın orjinal bir modülü olduğunu ve bu modülün servislerce 35 tl gibi bir rakama takıldığını söylediler hatta ben taktırdım diyenlerde var ama ben 4 tane servisi aradım böyle bişey yok ve bu zamana kadarda takmadık diyorlar.(teyiti toyotasa danda alındı)
kısacası arkadaşlar birbirimizi yanlış yönlendirmeyelim.
saygılar.
toyota'sız adam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Mart 26, 2009, 08:38:40 »
başka bir konu başlığında ise toyota servislerinde araç hareket ettiği zaman kapıları otomatik kilitleyen corollanın orjinal bir modülü olduğunu ve bu modülün servislerce 35 tl gibi bir rakama takıldığını söylediler hatta ben taktırdım diyenlerde var ama ben 4 tane servisi aradım böyle bişey yok ve bu zamana kadarda takmadık diyorlar.(teyiti toyotasa danda alındı)
kısacası arkadaşlar birbirimizi yanlış yönlendirmeyelim.
saygılar.

Şaban bey öncelikle bu kırıcı tavrınızdan dolayı sizi kınıyorum. İnsanları yalancılıkla, uydurmacılıkla suçlamaktan daha çirkin bir şey gelemezdi heralde elinizden...
 Hız Sabitleyici'nin Yeni Nesil Corolla'lar için 250-600 TL arası(fiyat aracın donanım seviyesine göre değişiyor Class, Comfort, Elegant)'na takılacağını söyledik siz gidip 2006 Model aracınız için sormuşsunuz şimdide gelip burada uyduruyorsunuz, bilip bilmeden milleti kandırıyorsunuz diyorsunuz!!!
 Kusura bakmayın ama asıl siz milleti farklı yönlendirip kandırıyorsunuz...
Hıza Duyarlı Kapı Kilitleme Sistemi olduğunu ben duyurmuştum bu forumdan arkadaşlara. Ben sizin 4 bayiye ve Toyotasa'ya bu konuyu danıştığınızı düşünmüyorum. Çünkü böyle bir ürün var ve bu Toyotasa'nın orijinal ürünüdür.
 Parça Numarası : 08550-HK600'dür. Daha önce sordum dediğiniz bayiilere bir daha sorun bakalım bana yok dediniz ama bu parça numarası ne demek? Ne işe yarar? Toyotasa'ya da sorun bu ürün orijinal sizin üününüz değil mi diye!!!
 Ürünün çalışma prensibi çok kolay; Öncelikle araçta alarm olması gerekli. Alarm beynine takılan bir nevi modül bu bahsi geçen parça. Araç 20km/sa hıza çıktığında kapıları otomatik kilitliyor, kontağı kapatınca da kapıları açıyor.

Fakat benim anlamadığım hıza sabitleyiciyi şu kadar paraya takdırdım diyen insanları, hıza duyarlı kapı kilitleme modülünü taktırdım diyen insanları bir bu ürünler var diyen bizleri(Utku ve ben) nasıl oluyor da böyle karalayabiliyor, yalancılık uydurmacılıkla suçluyabiliyorsunuz anlamış değilim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Mart 26, 2009, 08:55:37 »
Şaban Bey,

Geçen hafta bu parçayı taktırdığımı ve memnun olduğumu ben yazdım, bu parçanın mevcudiyetini forumda Ergün Bey'in yazdıklarından öğrendim. Ücretsiz check-up için Kartal Derindere'ye gittiğimde istedim ve taktılar. Abuk subuk birşeyler yazmışsınız. Ne yani siz dört servise sordunuz, Toyota'da sizi teyit etti ve ben burada insanları mı yanıltıyorum yalan yere yazdıklarımla?

Sizi inandırmak için faturayı mı tarayıp göndereyim, yoksa gözünüzle görmeniz için arabama mı davet edeyim? Kusura bakmayın ama ben ne sizin Toyota'dan teyit aldığınıza, ne de 4 servise sorduğunuza inanıyorum. Burada yalan söyleyen biri -eğer- var ise o da sizsiniz. Muhtemelen hız sabitleyicinin yeni modeller için olmadığını daha önce yazılanlardan anlamadığınızdan sizden 10 katı fiyatı istenmesinin hışmıyla yukarıdakileri yazdınız.

İnsanların ağzından çıkanı iyi tartması gerekli, hele de bu satırları birçok insanın okuduğu bir yere atıyorsa...
2005 Corolla Sedan Terra A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • şaban demirel
    • facebook
« Yanıtla #55 : Mart 26, 2009, 21:22:27 »
yanlış anlaşıldım galiba.insanları suçlamak değildi amacım sadece ben burada yazılanlarla hemfikir olup servisten bunları benım aracıma uygulamalarını istiyorum servistekiler gözümün içine bön bön bakıyorlar ve yok öyle bişey diyorlar.
ergün bey tamam hız sabitleyicide yanılmış olabilirim 2006 lara takılmıyor diyelim ama kapı kilitleme sisteminde ya istanbuldaki servislerin bundan haberi yok yada toyotasa nın haberi yok.lütfen arayın dolapdere gedizleri ortaköy toyotayı toyota maslak'ı izmit kaya otomotivi.haberleri varmı sorun olmadı toyotasa yı arayın.şimdi ben kime inanayım siz söyleyin...ben kimseyi yalacılıkla suçlamıyorum sadece duyumlar yanlış diyorum.
ergün bey ve savaş bey cümlelerim sizlere diğer arkadaşlar üzerine alınmasınlar.benim mesajımın neresinde YALAN kelimesi yazıyor bana söylermisiniz.ben konudaki düşüncelerimi nazik bir dille yorumladım ama sizler ise sanki ben hakaret etmişim gibi tepki gösteriyorsunuz.iş tepkiyle oluyorsa ben sizi geçerim bunada emin olun.lütfen saygımızı koruyalım tatsızlık istemiyorum.cevap hakkı doğacak mesaj yazmazsanız sevinirim.
toyota'sız adam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Mart 26, 2009, 22:35:52 »
Şaban Bey, beni bu diyaloğun içine siz çektiniz, dolayısıyla da cevap hakkımı kullanıyorum.

Bu olayın iki tarafı var, birisi bu parçadan haberdar olmayan Toyotasa ve Toyota servisleri, diğer tarafı da bilfiil parçayı taktırıp kullanan ve hakkında yorum yapan ben. (Hız sabitleyicisini de taktırdığını yazan arkadaşlar var, ama ben kendi adıma konuşacağım)

Siz bu iki taraftan parçadan haberdar olmayan Toyotasa'yı ve dört servisini referans alıyorsunuz, "ne de olsa doğruyu söylüyorlardır, dört servis ve Toyotosa böyle bir parçayı bilmiyorsa o parça yoktur" varsayımıyla insanları yanlış yönlendirdiğimi yazdığınız bir mesaj atıyorsunuz.  Evet, "yalan" kelimesini kullanmamışsınız, ama nazik üslubunuzla doğruyu söylemediğimi belirtip, beni insanları yanlış yönlendirmemeye davet etmeniz zaten yalan söylediğimi kastetmenizdir, bu son derece basit ve açık, bunu hakaret sayarım ve sonucunda da haklı tepkimi her zaman alırsınız.

Konuyu daha fazla uzatmak gereksiz, hangi tarafın sizi yanlış yönlendirdiğini artık biliyorsunuz. Ergün Bey parçanın orjinal Toyota stok kodunu dahi yazmış. Yerinizde olsam bu kodu Toyotasa'ya da, da bu dört servise de doğrulatır, niye haberdar olmadıklarına dair de hesap sorardım. Sonuçta parçadan haberdar olan ve montajını yapan Toyota servisleri mevcut. Başkalarını da yanlış yönlendirmesinler bari...

Saygılar...
2005 Corolla Sedan Terra A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • şaban demirel
    • facebook
« Yanıtla #57 : Mart 26, 2009, 22:46:51 »
bencede konuyu fazla uzatmayalım savaş bey.birbirimizi yanlış anladık galiba kendi adıma özür diliyorum.ama emin olun yarın hiçç üşenmeden o 4 servisi ve toyotasa yı arayıp günlerinin iyi geçmemesi için elimden geleni yapacağımada emin olun...
ve bahsi geçen parçayı bana hediye etmek zorunda kalacaklar çünki beni ancak o şekilde susturabilirler...
tekrar ergün ve savaş arkadaşımdan özür diliyorum.
toyota'sız adam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Mart 26, 2009, 22:54:03 »
ama emin olun yarın hiçç üşenmeden o 4 servisi ve toyotasa yı arayıp günlerinin iyi geçmemesi için elimden geleni yapacağımada emin olun...

Şaban bey Savaş abinin söylediklerine aynen katılıyorum. Gereksiz polem yada tartışma olmaması için daha fazla bir şey söylemiyorum. Ama sizden ricam yarın bu 4 bayiiden ve Toyotasa'dan aldığınız yanıtları bizimle paylaşmanız olacaktır.
 Eğer hala ısrarla böyle bir parça olmadığını söylerlerse yukarıda verdiğim parça numarasını sorgulatın. Bu parçanın sizin sisteminizdeki adı nedir diye bir sorun. Ne işe yaradığına da Döküman Kütüphane'nizden bakıp bana söyleyin diye diretin lütfen.
 İyi akşamlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • şaban demirel
    • facebook
« Yanıtla #59 : Mart 27, 2009, 21:30:55 »
bugün servisleri aradım ergün beyin verdiği parça kodunu duyanlar kıvır kıvır kıvırdılar e beyefendi siz anlatamadınız yok beyefendi biz yanlış anladık yok şöyle yok böyle dediğim gibi acayip kıvırdılar.neticede bahsi geçen parça varmış.arabamı götürdüm bugün hadi buyrun takın dedim bilin bakalım ne oldu :) beyefendi aracın alarmı toyota orjinal alarm değil o yüzden malüm parça sizin araca olmuyor dediler.bende hade leynn diyesim geldi ve servis geçmişlerine bir bakın size süprizin var dedim servis kayıtlarına bakılar be kabak gibi alarmın servis tarafından takıldı yazısını gördüler ve yine allah allahhh diye mırıldandılar.bende sizden bi cacık olmaz diyerek çıktım geldim.
arkadaşlar tekrar tekrar özür ve teşekkürler...
toyota'sız adam