Gönderen Konu: sürüş esnasında vızırdı, cızırtı gibi sürtmeye benzeyen bir ses geliyor  (Okunma sayısı 2479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Arkadaşlar merhabar
1 haftadır karşılaştığım bir problemim var.  Aracım 15 km civarı gittikten sonra sürüş esnasında vızırdı, cızırtı gibi sürtmeye benzeyen bir ses geliyor. Bu ses frene basınca azalıyor frenden ayagımı çekince tekrar başlıyor, virajlarda direksiyonu cevirince mutlaka geliyor, sürüş esnasında sürekli gelen bir ses, cızt cızt gibi bir ses ve yüksek ve rahatsız edici şekilde ve frene basılınca sesi mutlaka değişiyor veya kesiliyor, direksiyon hareketinde artıyo yani belirginleşiyor.
şimdide kalkıştan hemen sonrada gelmeye başladı. Aracı 80 bin bakımı için servise götürdüm ön balatan azalmış ondan olabilir dediler değiştim, halen devam edince tekrar gittim arka balatadan olabilir deneyelim gitmeyince diskleri tornalat dediler. Acill yardımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler
İletiyi düzenle

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
Tekerlek bilyesi gibi duruyor söylediklerinize göre. Balata olsa frene basınca ses kesilmezdi direksiyon hareketleriylede dahada belirginleşiyorsa aklıma bilye geliyor
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
sarı çizmeli mehmet ağa misali.
ses hıza göre mi geliyor, motor devrine göre mi, önce bunu öğrenmeye çalışın.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '08
  • 11 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhabar
1 haftadır karşılaştığım bir problemim var.  Aracım 15 km civarı gittikten sonra sürüş esnasında vızırdı, cızırtı gibi sürtmeye benzeyen bir ses geliyor. Bu ses frene basınca azalıyor frenden ayagımı çekince tekrar başlıyor, virajlarda direksiyonu cevirince mutlaka geliyor, sürüş esnasında sürekli gelen bir ses, cızt cızt gibi bir ses ve yüksek ve rahatsız edici şekilde ve frene basılınca sesi mutlaka değişiyor veya kesiliyor, direksiyon hareketinde artıyo yani belirginleşiyor.
şimdide kalkıştan hemen sonrada gelmeye başladı. Aracı 80 bin bakımı için servise götürdüm ön balatan azalmış ondan olabilir dediler değiştim, halen devam edince tekrar gittim arka balatadan olabilir deneyelim gitmeyince diskleri tornalat dediler. Acill yardımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler
İletiyi düzenle

Konuyu hortlatiyorum ama benzer sorun bende de var. Sorunu giderdiniz mi acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür edildi
daha once bendede benzer bir sekilde cizirti ciyaklama sesi gibi geliyordu frene basinca geciyordu balatalari seramik balata ile diskleri de degistirdim sorunum duzeldi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyotam var havam var
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '11
  • 31 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
Balatalara pah kırması yapın düzelir nibk balatalarda genelde yapıyor bu ses senin ki ne marka balata bilmiyorum ama ben pah kırması yaptım ses kayboldu bı zaman sonra yine başladı😁