Gönderen Konu: Seramik Kaplama Matrix & Williams Marka  (Okunma sayısı 14526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 151 kere teşekkür etti
  • 92 kere teşekkür edildi
Ynt: Seramik Kaplama Matrix & Williams Marka
« Yanıtla #40 : Şubat 27, 2016, 22:13:48 »
Türkiyedeki sayılı polisajcılardandır salih abi.
tam adı soyadı nedir? kendisiyle bende irtibata geçmek istiyorum.

pardon zaten vermişsin kardeşim dikkatsizliğime ver :D

http://instagram.com/salih_karali53
0534 550 16 90
İrtibat numarasıda bu iletişime geçin isterseniz.
Ümraniyedeymiş şansınıza :)
AURIS 1.4D-4D PREMIUM M/M

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 27, 2016, 22:13:48 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 27, 2016, 22:25:58 »
Seckincim ben de indirim den aldim.Kardeş indirim basladiginda nöbetteydim sabah kalktigimd 12 ye geliyordu s3  plak 1 valer vardi onlaein hiçbiri kalmamisti.
Bende s17 aldim .Ama sorun su ki önce makina ve ped almam lazim.Ben tablayi 125 mm civari alayim diyorum .Forumda skill birtane satilik var cokta para baglamak istemiyorum sonucta garajda duracak.Ama nasil olacak bakalim ikinci el uygun düşerse alacağım.
Birde 200  tl ye lake nin 7 tane pedi var ama onmar 16.5 cm demi ozaman iyi bir makine almak ve tablayida 150 mm civari almak gerekir diye kararsiz kaldim
Seckin bu ipa bizim hastanedeki alkol gibi ucucu demi boyaya zarar vermez herhalde .
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 27, 2016, 22:51:20 »
Seckincim ben de indirim den aldim.Kardeş indirim basladiginda nöbetteydim sabah kalktigimd 12 ye geliyordu s3  plak 1 valer vardi onlaein hiçbiri kalmamisti.
Bende s17 aldim .Ama sorun su ki önce makina ve ped almam lazim.Ben tablayi 125 mm civari alayim diyorum .Forumda skill birtane satilik var cokta para baglamak istemiyorum sonucta garajda duracak.Ama nasil olacak bakalim ikinci el uygun düşerse alacağım.
Birde 200  tl ye lake nin 7 tane pedi var ama onmar 16.5 cm demi ozaman iyi bir makine almak ve tablayida 150 mm civari almak gerekir diye kararsiz kaldim
Seckin bu ipa bizim hastanedeki alkol gibi ucucu demi boyaya zarar vermez herhalde .
Lakenin pedleri kullanmadım ama çok güzel olduğunu duyuyorum. 150 mm ped 125 mm tabla öneriyorum ben 180 mm de makine zorlanabiliyor. Sulandırılmış ipa boyaya değdiği anda uçup gidiyor senelerdir yapıyorum ben daha bişey olmadı :) bu arada artık virüsü kaptın tuncay abi çok para harcayacaksın bu işe demedi deme :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 28, 2016, 10:43:04 »
Seckin bilgileri vermis, Salih iyi bir arkadasimizdir Ersan, tanismani ben de tavsiye ederim.

Fusso indirimdeyken bakmak lazim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Şubat 28, 2016, 11:26:22 »
Seckin bilgileri vermis, Salih iyi bir arkadasimizdir Ersan, tanismani ben de tavsiye ederim.

Fusso indirimdeyken bakmak lazim.
Kimyasaladamlar.com da soft99 ürünlerinde güzel indirimler var 15 marta kadar sürcek. 250ml fussoyu 2 hafta önce 50 lira gibi bir rakama almıştım
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 421000
  • Model Yılı: '05
  • 180 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Şubat 28, 2016, 16:37:29 »
Değerli yorumlarınız ve tavsiyeniz için TSK ederim arkadaslar
2005 corolla 1.6 hb a/t
2002 corolla 2.0 d4d (Dsport)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 13800
  • Model Yılı: '15
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Şubat 28, 2016, 18:36:03 »
Kimyasaladamlar.com da soft99 ürünlerinde güzel indirimler var 15 marta kadar sürcek. 250ml fussoyu 2 hafta önce 50 lira gibi bir rakama almıştım
tabi ki de waxın yeri ayrıdır
Uygulaması daha kolay hemen hemen aynı etkiye sahip C2V3+sonax bsd ürünüde önerebilirim ben beyaz araçta  çok güzel sonuçlar aldım
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 151 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Mart 04, 2016, 22:02:33 »

250ml bence en az 2sene gider. bunun 50gr falan paketi yokmudur? ayrıca 50tl ye bence çok uygun fiyata almışssınız  :tamam:

hakan abi, seçkin kardeşim çok sağolun bugün salih ustayla buluştum arabayı gösterdim. arabamın iç açıcı olmayan halini kendiside teyit etti.

gelelim toyota protect konusuna kesinlikle uzak durun!! kesinlikle ürün kalitesi fusso kadar bile değil ( eğer benim aracıma yapılan protect ise). bugün toyota Türkiye'den arandım şikayetime binaen.
sonuç olarak arabama pasta cila yapılacakmış. ama bu işlem sonucunda aracımı koruduğu!! iddia edilen protectin 5yıllık garantisi bozulacakmı diye sorduğumda net bir şey diyemiyor. servisin bilgilendirildiği bana söylendi. hafta içi servislede görüşeceğim. muallakta olan konu da şu ücretlimi? evet parasınıda ben verecekmişim!!! nasıl ama?  :olu:

şu kadarını söyleyeyim duankaya pendik mekanik servsini çok beğendiğim ve ustalarını çok iyi tanıdığım halde bu konudan sebep kaporta bölümüne kesinlikle güvenim kalmadı. şu nedenden dolayı,
1-ustalar pasta cilayı meguiars kullanıp protect sanıp uygulamadan bihaberler, eğitimsizler.
2-kaporta bölümü sorumlusu kısa boylu tıknaz zaatın çakallık ve kar amaçla ustalara böyle bir uygulama yaptırması veya karaktersizlik peşinde olması.(araçta protect olmayan yerlerinde arabamın koruma altında olduğunu söyleyen şahısta kendisidir!)
3-diğer iki maddede ki kişilerin hakkına girmeyip her şeyi düzgünce yaptıklarını düşünürsek toyotanın ürününün kalitesizliği. bu da en büyük ayıp olsa gerek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Mart 04, 2016, 23:20:47 »
250ml bence en az 2sene gider. bunun 50gr falan paketi yokmudur? ayrıca 50tl ye bence çok uygun fiyata almışssınız  :tamam:

hakan abi, seçkin kardeşim çok sağolun bugün salih ustayla buluştum arabayı gösterdim. arabamın iç açıcı olmayan halini kendiside teyit etti.

gelelim toyota protect konusuna kesinlikle uzak durun!! kesinlikle ürün kalitesi fusso kadar bile değil ( eğer benim aracıma yapılan protect ise). bugün toyota Türkiye'den arandım şikayetime binaen.
sonuç olarak arabama pasta cila yapılacakmış. ama bu işlem sonucunda aracımı koruduğu!! iddia edilen protectin 5yıllık garantisi bozulacakmı diye sorduğumda net bir şey diyemiyor. servisin bilgilendirildiği bana söylendi. hafta içi servislede görüşeceğim. muallakta olan konu da şu ücretlimi? evet parasınıda ben verecekmişim!!! nasıl ama?  :olu:

şu kadarını söyleyeyim duankaya pendik mekanik servsini çok beğendiğim ve ustalarını çok iyi tanıdığım halde bu konudan sebep kaporta bölümüne kesinlikle güvenim kalmadı. şu nedenden dolayı,
1-ustalar pasta cilayı meguiars kullanıp protect sanıp uygulamadan bihaberler, eğitimsizler.
2-kaporta bölümü sorumlusu kısa boylu tıknaz zaatın çakallık ve kar amaçla ustalara böyle bir uygulama yaptırması veya karaktersizlik peşinde olması.(araçta protect olmayan yerlerinde arabamın koruma altında olduğunu söyleyen şahısta kendisidir!)
3-diğer iki maddede ki kişilerin hakkına girmeyip her şeyi düzgünce yaptıklarını düşünürsek toyotanın ürününün kalitesizliği. bu da en büyük ayıp olsa gerek.

Bölünmüş ürünleri ben dahil kimse önermiyor. O ürün bölündükten sonra çok çabuk kuruyor. 250 ml ile 4-5 uygulama yapabilirsiniz ben kendi arabama 3 ayda bir yapmayı ve her ay gtechniq c2v3 uygulamayı düşünüyorum. O yzden bana 1 sene anca dayanır fusso.

Bu arada protect matrix felan duyulmamış markalar. Az bişey araştırıp duyulmuş ve uygulatanların memnun olduğu bir malzeme kullanmayı tercih edin çünkü çok fazla para veriliyor yapılmışken iyisi olsun
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 151 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Mart 04, 2016, 23:32:24 »
Bölünmüş ürünleri ben dahil kimse önermiyor. O ürün bölündükten sonra çok çabuk kuruyor. 250 ml ile 4-5 uygulama yapabilirsiniz ben kendi arabama 3 ayda bir yapmayı ve her ay gtechniq c2v3 uygulamayı düşünüyorum. O yzden bana 1 sene anca dayanır fusso.

Bu arada protect matrix felan duyulmamış markalar. Az bişey araştırıp duyulmuş ve uygulatanların memnun olduğu bir malzeme kullanmayı tercih edin çünkü çok fazla para veriliyor yapılmışken iyisi olsun

aracın en geniş yüzeyinden biri zaten tavan, benim tavanda cam. fussoyu cama uygulayabilir miyiz? yada ben indirimden çok uygun fiyata nasiol glass shield aldım sizce idare edermi? salih ustaya vericem camlara uygulayacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mart 04, 2016, 23:49:59 »
250 ml ile 4-5 uygulama yapabilirsiniz ben kendi arabama 3 ayda bir yapmayı ve her ay gtechniq c2v3 uygulamayı düşünüyorum. O yüzden bana 1 sene anca dayanır fusso.
ne ettin seçkin  !!!  boldan sürsen 10 ml. anca gider ki 25 uygulama yaparsın  ;) ben hızlı cila vs. uygulamıyorum. yıkarken veya yağmurdan sonra bakıyorum boncukların durumuna ona göre waxı yeniliyorum. bazen dayanamayıp yine vuruyorum waxı  :D
c2v3'ü ben beğenemedim. şöyleki bonculanma vs. oluyor ancak aracın üstüne yapışıyorlar su iticilik pek yok. yağmurdan sonra 5 km. yol yapıyordum boncuklar araçla birlikte geliyordu. ayrıca o waxın verdiği ipeksilikte olmuyor. uğraşıcak zaman da bol zaten vuruyorum waxı vuruyorum waxı :asikadam: :asikadam:  :asikadam:

Mesaj Birleştirildi: Mart 04, 2016, 23:53:20
aracın en geniş yüzeyinden biri zaten tavan, benim tavanda cam. fussoyu cama uygulayabilir miyiz? yada ben indirimden çok uygun fiyata nasiol glass shield aldım sizce idare edermi? salih ustaya vericem camlara uygulayacak.
cama cam ürünü kullanın derim. elinizdeki ürünü ziyan etmeyin kullanın, ayrıca gtechnıq g5'i tavsiye ederim.
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Mart 05, 2016, 00:03:11 »
Cama ben fusso uyguladım ama giçbir işe yaramadı cama tutunamadı. Nasiol glass shield güzel bir tercih olmuş.

ne ettin seçkin  !!!  boldan sürsen 10 ml. anca gider ki 25 uygulama yaparsın  ;) ben hızlı cila vs. uygulamıyorum. yıkarken veya yağmurdan sonra bakıyorum boncukların durumuna ona göre waxı yeniliyorum. bazen dayanamayıp yine vuruyorum waxı  :D
c2v3'ü ben beğenemedim. şöyleki bonculanma vs. oluyor ancak aracın üstüne yapışıyorlar su iticilik pek yok. yağmurdan sonra 5 km. yol yapıyordum boncuklar araçla birlikte geliyordu. ayrıca o waxın verdiği ipeksilikte olmuyor. uğraşıcak zaman da bol zaten vuruyorum waxı vuruyorum waxı :asikadam: :asikadam:  :asikadam:

Mesaj Birleştirildi: Mart 04, 2016, 23:53:20
cama cam ürünü kullanın derim. elinizdeki ürünü ziyan etmeyin kullanın, ayrıca gtechnıq g5'i tavsiye ederim.
C2v3 benimde pek hoşuma gitmiyor işin açıkçası ama tam bir fiyat performans ürünü fussoda c2v3 de. Ben soft99 fusso coat mirror shine kullanıyorum maksimum 25 ml den ben 10 uygulama yapabilirim en az da 8 uygulama. 5 uygulamayı acemi birisi için söyledim. Ama katı wax olsaydı max 10 gr kullanılır 250 ml için 25 uygulama çok rahat yapılırdı.
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mart 05, 2016, 00:13:05 »
Ben soft99 fusso coat mirror shine kullanıyorum maksimum 25 ml den ben 10 uygulama yapabilirim en az da 8 uygulama. 5 uygulamayı acemi birisi için söyledim. Ama katı wax olsaydı max 10 gr kullanılır 250 ml için 25 uygulama çok rahat yapılırdı.
ben katı wax sandıydım  :argh:
benimki de iş yani, adam kendine polisaj başlığı açmış biz burdan wax'dı, fusso'ydu üfürüyoz  :D
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 33000
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Haziran 19, 2016, 01:14:43 »
Ziebart nasıl 150 mikron mu 4 kat koruma da seramik olan...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Haziran 27, 2016, 10:04:04 »
Ben corolla yeni kasa aldığımda çok araştırdım seramik kaplamayi...
Galerici ve Dod da olan abimiz seramik kaplamanin ikinci elde riskli olduğunu söyledi
Sebebi
Seramik kaplama aracın heryerinde aynı kalınlıkta olmuyor ve zamanla eriyor
Siz aracı satarken ekspertize girdiğinde cihazla olculurken cihaz farklı kalınlık ölçtugunden aracınız boyanmış muamelesi görüyor.
Siz ne kadar anlatsaniz da alıcı inanmiyor
Bu sebeple ben aracın tamamini tavandan tampona film kaplattim ayni fiyata
Bilginiz olsun.

Hocam bilgi için çok teşekkürler. Bu cuma/cumartesi bayiden aracımı teslim alacağım. İlk iş olarak seramik kaplama yaptırmak istiyordum ama bu yazdıklarınızdan sonra vazgeçtim. Film kaplatmak en güzeli sanırım.
2016 Makyajlı Kasa Corolla Premium 1,6 Valvematic Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Haziran 27, 2016, 13:16:21 »
Ben corolla yeni kasa aldığımda çok araştırdım seramik kaplamayi...
Galerici ve Dod da olan abimiz seramik kaplamanin ikinci elde riskli olduğunu söyledi
Sebebi
Seramik kaplama aracın heryerinde aynı kalınlıkta olmuyor ve zamanla eriyor
Siz aracı satarken ekspertize girdiğinde cihazla olculurken cihaz farklı kalınlık ölçtugunden aracınız boyanmış muamelesi görüyor.
Siz ne kadar anlatsaniz da alıcı inanmiyor
Bu sebeple ben aracın tamamini tavandan tampona film kaplattim ayni fiyata
Bilginiz olsun.

Cidden son dönemde aracımın ihtiyacı olduğuna karar verdiğim sırada aklıma düşen bir konu olmuştu acaba araba boya yemiş kazalı gibi düşünülürse kime nasıl anlatırım diye sonra izmir ziebart ı aradım tabi bunlar nispeten kurumsal oldukları için yapılan uygulama ilgili garantisi olacağı için bunu satacak olursanız gösterirsiniz yani kazalı değil seramik kaplamalının açıklaması olur demişti...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kaptan...
  • Kilometre: 36640
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Haziran 28, 2016, 18:18:16 »
Bu konuda bir şey söyleyemem ama ben risk almak istemedim. Zira film yanlış uygulansa bile sokebiliriz. Seramik yanlış uygulansa ne yapacağız veya dalgalı eşit kalınlıkta uygulandığına emin olabilecekmiyim risk almadım.
Takdir sizin.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Avustralya'da bir söz vardır,
Yola gideceksen istediğin araçla gidebilirsin,

Gidip geri dönmek istiyorsan TOYOTA kullanmalısın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Haziran 28, 2016, 20:31:37 »
Hasan bey valla kusura bakmayinda kafanizi iyi bulandirmislar.Ayrica sallamışlar.
Seramik kaplamalarda en fazla 5-10 mikron arasi bir kalinlik sağlar.buda  aracinizi boyali durumuna düşürmez.
Ama şu var piyasada milletin cebine göz diken kendini uyanik sanan üç kağıtçılar seramik korumasi altinda  sacma sapan işler yapip milletin parasini aliyorlsr.Neyse efendim umarim anlatabilmisimdir.Iyi bir elde yapilan boya koruma seramik koltuk koruma gibi uygulamalar arac icin faydalıdır.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Haziran 28, 2016, 20:41:04 »
Bende dün toyotayı aradım 1.000 TL dediler ayrıca 100 liralık motor koruma hediyesi varmış toyota proptect in ve sabah verirseniz akşama bitecek dendi burada sırasıyla araç yıkanıyor pasta cila atılıyor sonra seramik kaplaması ve sonunda seramik kaplamanın koruması dendi bana 5 yıl boya koruma diyor ve her yıl mutlaka inceleme kontrol ve gerekli ise uygulama dedi ama tam anlatılanlardan tatmin olamadım bu yüzden önümüzdeki günlerde bir başka toyota bayiini arayıp bilgi alacağım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Haziran 28, 2016, 21:45:52 »
Sarper bey inanmayın. Seramik kaplamanın kürleşmesi bile o verilen ulama saatinden daha uzun sürüyor nasıl yetiştiriyorlarmış
yalan yere para kazanıyorlar
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara