Gönderen Konu: Seramik Kaplama Matrix & Williams Marka  (Okunma sayısı 14542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 300
  • Model Yılı: '15
  • 14 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Seramik Kaplama Matrix & Williams Marka
« Yanıtla #20 : Şubat 26, 2016, 00:52:29 »
Ben corolla yeni kasa aldığımda çok araştırdım seramik kaplamayi...
Galerici ve Dod da olan abimiz seramik kaplamanin ikinci elde riskli olduğunu söyledi
Sebebi
Seramik kaplama aracın heryerinde aynı kalınlıkta olmuyor ve zamanla eriyor
Siz aracı satarken ekspertize girdiğinde cihazla olculurken cihaz farklı kalınlık ölçtugunden aracınız boyanmış muamelesi görüyor.
Siz ne kadar anlatsaniz da alıcı inanmiyor
Bu sebeple ben aracın tamamini tavandan tampona film kaplattim ayni fiyata
Bilginiz olsun.

Hasan hocam nerede yaptırdınız? Kaça maal oldu bu olay ? Sanırım siz de epey bir araştırdınız.Film ile kaplama arasındaki fark nedir ? İyi yönleri ve eksileri ?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 26, 2016, 00:52:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kaptan...
  • Kilometre: 36640
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 26, 2016, 01:00:01 »
Kocaeli'de autowax
Ön cam şeffaf film
4 cam siyah film
İç detayli temizlik ve koruma
Bagaj ve motor koruma
Medya ekrani ve marsipiyeler aracın tamami cila koruma ve üzerine film
2000 tl
Fakat maalisef geçen hafta arkadaş için fiyat sordum sadece film kaplamaya 1750 dedi zam gelmiş .

Kaplama
aracı farklı renk yapmak isterseniz
Folyo
Parlak janjanli Apaçi arabasi yapmak isterseniz
Film
Bizim istedigimiz koruma
Film araci hertürlü cizikten korur
Basima gelen iki olayda kendini amorti etti iki kere biri ağaca surtme biri araca
Ikisindede gram hasar yok film olmasaydı boya gerekirdi

Önemli olan yazın hava sıcakken yaptirmaniz iyi tutması için
Egerki begenmediniz
Yapan kişiye sokturuyorsunuz boyaya hic zarar gelmeden alttan sıfır boya çıkıyor
Uv korumalı film alırsanız güneş boyanizi hic soldurmuyor
Film uzerine pasta cila yapabiliyorsunuz
Ben her yikamadan sonra hızlı cila yapiyorum hic sararmadi.
Olaki sarardi pasta cila yaptiriyorsunuz.

Eğer ki uzun yıllar araci satmayacaksaniz kesinlikle film derim

Çünkü film istediginizde sokuyorsunuz ve boyaya hiç zarari yok
Seramikte böyle bir şansınız yok.

Film parcali oldugu için
Mesela çamurlu çizildi soyuldu sadece o kısmı tekrar film yapabilirsiniz
Seramikte böyle bir şans yok

Seramik hakikaten ustalık ister
Değişik kalınlıkta uygulanma riski var
Filmde öyle sıradışı bir ustalık gerekmiyor.
Adam filmi düzgün yapamadiysa cok çok sokersiniz araca hic bir zarari olmadan

Bu arada sakın film kendiniz ucundan çekip sokmeye çalışmayın
Film isiyla ve kimyasalla sokuluyor.

Unuttuğum bir şey kaldiysa sorunuz.
Avustralya'da bir söz vardır,
Yola gideceksen istediğin araçla gidebilirsin,

Gidip geri dönmek istiyorsan TOYOTA kullanmalısın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kaptan...
  • Kilometre: 36640
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 26, 2016, 01:32:07 »
Arabaya çok iyi bakarım
Gerci arabaya baktığım kadar kendime baksam 50 kere evlenmistim neyse.

Balkondan bakar her kuş pislediginde iner silerdim
Düzenli olarak cila atardim

Film artıları
Kuş değil gergedan pislese önemi yok boyaya degmiyor
Taş sicramasi
Kışın buzun ve karın boyayi çizme derdi olmaması
Piknikte çalı cirpi sürtmesi
Güneşin zararları boya soldurmasi
Toz toprak sık sık araba yıkama
Pasta cila ihtiyacı
Gereksizlerin arabanin yanından geçerken arabayı cizmesi
Çocukların bisikletle surtmesi vs
İstediğiniz zaman sokulebilmesi
Arabanın orjinal boyasina zararı olmaması
Satarken boya ölçüm cihazında sorun cikarmamasi sorun cikarsa bile sökülebilir olmasi

Eksileri
Kalitesiz olmasi durumunda erken sararma
Iyi uygulanmadiginda ve soguk havada uygulandiginda erken kalkması
Kendiniz sokmeye kalktiginizda boyaya zarar vermesi.
İsiyla uygulandığından uygulayan ustanın ehil olmaması durumunda boyayi yakmasi çok zor gerçi

Avustralya'da bir söz vardır,
Yola gideceksen istediğin araçla gidebilirsin,

Gidip geri dönmek istiyorsan TOYOTA kullanmalısın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 26, 2016, 12:38:16 »
Dün akşam saat 21:30 civarında Berkay bey ile tanışma fırsatım oldu.Aracım için seramik kaplama olarak profesional bir şey istediğimi söyledim. Crystal Serum + EXO V2 'yi önerdi.Crystal Serum'un youtube'da bir çok videosu mevcut fakat çizilme testi v.b gibi sağlamlık testi mevcut değil.Kaan bey ZR53 ile bu ürün mukayese edilebilir mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 26, 2016, 19:45:50 »
İlk defa matrix diye seramik markası duydum. İsterseniz gtechniq marka seramik kaplamayı 850 tl ye yapabilirim 5 yıl ömür biçiyor gyeon.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 26, 2016, 19:46:57
Dün akşam saat 21:30 civarında Berkay bey ile tanışma fırsatım oldu.Aracım için seramik kaplama olarak profesional bir şey istediğimi söyledim. Crystal Serum + EXO V2 'yi önerdi.Crystal Serum'un youtube'da bir çok videosu mevcut fakat çizilme testi v.b gibi sağlamlık testi mevcut değil.Kaan bey ZR53 ile bu ürün mukayese edilebilir mi?
Kesinlikle iki ürün mukayese edilmez. Gtechniq crystal ile nasiol arasında dağlar kadar fark var. Gtechniq 5 yıl nasiol 1 yıl ömür biçiyor.
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 151 kere teşekkür etti
  • 92 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2016, 00:23:48 »
bende yeni konu açmadan sizle bugünkü Toyota ile telefon görüşmemi anlatayım. özet geçerek tabi  :D

sene km 0da auris almışız. pimpirikli olduğum içinde koruma yaptırmışım Protect toytadan. neyse tabi içimiz rahat 5sene garanti ohhh kuşmu mıçmış  :islik: bişey olmaz ıslak mendille sil gitsin. yağmur yağıyor bak bak silecekleri aç aç aç  :rofl: hani protect koruyorya damlayıda kaydırıyor!muş!! amanın oda ne? arabayı fırçayla yıkacaklar öylemi gırtlağına yapış ver eline süngeri devam. öyleki yıkamacı artık beni görünce daha sü... demeden tamam abi süngerle yıkanacak, leke çıkarıcı kullanılmayacak, kapı menteşeleri ve kilitlere kevle su tutulmayacak diyordu.  :rofl: neyse böyle bir sene geçti arabada protecte dair belirti kalmadı o kadar da dikkatli temizlendiği yıkamacının azımı açmadan tamam abi deyip talimatlarıma uyduğu halde. servise geri gidip durumu izah ettim km 10000 lerde. aracınız korunuyor denip. beni postaladılar. bir sene daha geçti araçta Protect in Prosu gitti Tect i kaldı. boya koruma mı? nanomu? nasamııı? hadii lennn! bir kere yedim. deyip bu sefer km 20000de Toyota Türkiyeyi aradım sonra da maille iki ye katlanan sıkıntılarımı yazdım. Cevap olarak hani biz bişey yapamıyoruz bu tarz ürünler bayilerce temin edilip uygulanır vs vs. deyip uygulama yapan bayiye tekrar gidip aracı gösterin dendi.neyse böyle bi süre geçti malum gemide çalıştığım için aracı 5-6 ayda anca görüyorduk. km 30000de bayiye tekrar gittik yakın tarih bu ay içi. tamam bakalım dendi benimde sol ön far değişti bu arada garantiden corollalardaki dertten. hangi ara ne ettiler gösterdiler bilmiyorum. araç hazır dendi gittim ve cevap aynı kaportaya gösterildi aracınız korunuyor!! çok ilginç çünkü arabada artık protect denen bişey yok Protect in son t si bile kalmadı.artık saldım çayıra mevlam kayıra. birde dün 2011 model auristeki boya korumayı gözümle görünce fıttırdım. bu günde yine servisle konuşup dedim böyleyken böyle siz geçen gün bana böyle dediniz ben eski kasasındaki korumayı gördüm ne iş? derken çözüm bulamadık. Aloo Toyota Türkiyemi? evet efenim büyrooon!  :alkis: bir başladım ki telefonu açan kız pişman oldu. tamam dedi şikayet dosyası açıyorum ama tahminim herzamanki gibi zeytinyağlı kekikli sarımsaklı naneli bir cacık olmaz. yine pası servise atacaklar  :argh: zaten bu sefer sonuç çıkmazsa ki arkadaşlar yanlış anlamasın amacım toyotaya kötülemek değildir. sadece ürünün veya hizmetin arkasında durulması. ama bana geçiştirme cevaplar verip olmayan pardon kalmamış bir uygulamanın hala aracımı koruduğunu söylemeri beni deli etti. bir olay daha oda bugün, arabayı kartal e5 te wash&wax var meguiars belki bileniniz vardır. yıkatıyordum ki ustası geldi dedim bu arabada protect var adam elini sürdü şöyle bi baktı gülecektide heralde yanlış anlarım diye toparladı suratını beni çağırdı dediki ne seramik kaplamanın s si nede protectin P si var dedi acilen boya koruma yaptır bizde yada başkasında!

ben ne edeyim nerelere gideyim dostlar  :rofl:
AURIS 1.4D-4D PREMIUM M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Şubat 27, 2016, 10:30:24 »
Ersan, Fusso al, baharda uygula. Hatta fusso uygulama gunu yapalim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Şubat 27, 2016, 10:53:01 »
Ersan, Fusso al, baharda uygula. Hatta fusso uygulama gunu yapalim.
Fussoyu tavsiye ederim ben kendi aracımda da fusso kullanıyorum
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 151 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Şubat 27, 2016, 17:37:17 »
aynen abi bundan sonra kendim yapıcam. ama işlek bir yerde olduğumdan araç çabuk tozlanıyor kapalı mekan bulmalıyım. kaan kardeşim dedi benzincide yap diye ama dediğim gibi işlek yerdeyim benzincilerde hep yol kenarı malum. ama bulcam bir hal çare  :tamam: ilkin arabaya boya koruma yaptırcam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 27, 2016, 20:35:22 »
bende yeni konu açmadan sizle bugünkü Toyota ile telefon görüşmemi anlatayım. özet geçerek tabi  :D

sene km 0da auris almışız. pimpirikli olduğum içinde koruma yaptırmışım Protect toytadan. neyse tabi içimiz rahat 5sene garanti ohhh kuşmu mıçmış  :islik: bişey olmaz ıslak mendille sil gitsin. yağmur yağıyor bak bak silecekleri aç aç aç  :rofl: hani protect koruyorya damlayıda kaydırıyor!muş!! amanın oda ne? arabayı fırçayla yıkacaklar öylemi gırtlağına yapış ver eline süngeri devam. öyleki yıkamacı artık beni görünce daha sü... demeden tamam abi süngerle yıkanacak, leke çıkarıcı kullanılmayacak, kapı menteşeleri ve kilitlere kevle su tutulmayacak diyordu.  :rofl: neyse böyle bir sene geçti arabada protecte dair belirti kalmadı o kadar da dikkatli temizlendiği yıkamacının azımı açmadan tamam abi deyip talimatlarıma uyduğu halde. servise geri gidip durumu izah ettim km 10000 lerde. aracınız korunuyor denip. beni postaladılar. bir sene daha geçti araçta Protect in Prosu gitti Tect i kaldı. boya koruma mı? nanomu? nasamııı? hadii lennn! bir kere yedim. deyip bu sefer km 20000de Toyota Türkiyeyi aradım sonra da maille iki ye katlanan sıkıntılarımı yazdım. Cevap olarak hani biz bişey yapamıyoruz bu tarz ürünler bayilerce temin edilip uygulanır vs vs. deyip uygulama yapan bayiye tekrar gidip aracı gösterin dendi.neyse böyle bi süre geçti malum gemide çalıştığım için aracı 5-6 ayda anca görüyorduk. km 30000de bayiye tekrar gittik yakın tarih bu ay içi. tamam bakalım dendi benimde sol ön far değişti bu arada garantiden corollalardaki dertten. hangi ara ne ettiler gösterdiler bilmiyorum. araç hazır dendi gittim ve cevap aynı kaportaya gösterildi aracınız korunuyor!! çok ilginç çünkü arabada artık protect denen bişey yok Protect in son t si bile kalmadı.artık saldım çayıra mevlam kayıra. birde dün 2011 model auristeki boya korumayı gözümle görünce fıttırdım. bu günde yine servisle konuşup dedim böyleyken böyle siz geçen gün bana böyle dediniz ben eski kasasındaki korumayı gördüm ne iş? derken çözüm bulamadık. Aloo Toyota Türkiyemi? evet efenim büyrooon!  :alkis: bir başladım ki telefonu açan kız pişman oldu. tamam dedi şikayet dosyası açıyorum ama tahminim herzamanki gibi zeytinyağlı kekikli sarımsaklı naneli bir cacık olmaz. yine pası servise atacaklar  :argh: zaten bu sefer sonuç çıkmazsa ki arkadaşlar yanlış anlamasın amacım toyotaya kötülemek değildir. sadece ürünün veya hizmetin arkasında durulması. ama bana geçiştirme cevaplar verip olmayan pardon kalmamış bir uygulamanın hala aracımı koruduğunu söylemeri beni deli etti. bir olay daha oda bugün, arabayı kartal e5 te wash&wax var meguiars belki bileniniz vardır. yıkatıyordum ki ustası geldi dedim bu arabada protect var adam elini sürdü şöyle bi baktı gülecektide heralde yanlış anlarım diye toparladı suratını beni çağırdı dediki ne seramik kaplamanın s si nede protectin P si var dedi acilen boya koruma yaptır bizde yada başkasında!

ben ne edeyim nerelere gideyim dostlar  :rofl:

Ersan bey çok çok geçmiş olsun.Servis anlayışı. Çalışan bizim milleten biri ise aynı kafa, aynı tas, aynı hamam.Geçen pazar aracımı teslim aldım.Ön tamponda sanki çivi ile boyayı kaldırmışlar.Adama buraya ne olmuş diyorum.Bizde bilmiyoruz nazarlık olsun diye bana pişkin pişkin cevap veriyor.Bu aracı böyle kabul etmem dedim.Oje mi ne sürmüşler.Böylede kabul etmiyorum dedim.1000 km bakımında gelin tamponu boyatalım diyorlar.Sıfır aracın tamponunu boyayacaklarmış!!!! Hangi birini adam edeceksin? Al birini, vur ötekini ? Aracı bir aldım sağı, solu kılcal çiziklerle dolu.Sanırsın araç 2. elden çıkma.Yahu arkadaş elindeki sıfır araba.Nasıl bir yıkama metodu kullandın be adam.Tel fırçaylamı girdin arabaya.Adamların yaptığı işe saygısı yok.Şimdi adam gibi bir kaplama yaptırıp yedikleri .oku temizleteceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Şubat 27, 2016, 21:05:01 »
Aracınızın boyasını ölçtürdünüz mü? Ya boyalı veya kazalıysa? Sıfır diye güveniyorsunuz ama belli olmuyor ülkemizde
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 27, 2016, 21:27:59 »
Aracınızın boyasını ölçtürdünüz mü? Ya boyalı veya kazalıysa? Sıfır diye güveniyorsunuz ama belli olmuyor ülkemizde

Kaan hocam perşembe günü DBY Detailing'den Berkay beye aracı teslim edeceğim.Bunun kontrolünüde sağlayacağım.Bu saatten sonra ben herşeyi bekliyorum açıkçası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 151 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Şubat 27, 2016, 21:45:20 »
yokmu istabulda böyle kaliteli detailing yapan yer?  :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Şubat 27, 2016, 21:46:47 »
yokmu istabulda böyle kaliteli detailing yapan yer?  :huh:
Tokyo garaj var @Salih Karali (17) instagram üzerinden uygulama fotoğraflarını görebilirsiniz.
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 151 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Şubat 27, 2016, 21:47:27 »
Tokyo garaj var @Salih Karali (17) instagram üzerinden uygulama fotoğraflarını görebilirsiniz.
inşallah avrupa yakası değildir  :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Şubat 27, 2016, 21:52:46 »
inşallah avrupa yakası değildir  :lol:
http://instagram.com/salih_karali53
0534 550 16 90
İrtibat numarasıda bu iletişime geçin isterseniz.
Ümraniyedeymiş şansınıza :)
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Şubat 27, 2016, 21:59:11 »
kaan detailing dukkanindan bayagi birseyler aldim.Ipa da aldim.bu ipa bizim hastanede kullandigimiz alkol ile ayni mi
Ikincisi ipayi pasta yapıldıktan sonra wax tan once veya kil den sonra pasta öncesi yapin diyorlar.
Simdi 1/2 sulandirarak yapıyorlarmış.Simdi bu ipa boyaya zarar verirmi.Gerci ucucudur hemen ucar.
Yakinda polisaj makinesi ve ped de alip bakalim acemice deneyecegim.
elimde scholl s 0 s17 s30  megiuars nxt kati wax var.
ayrica 5 ltre scholl spam genel temizleyici aldim.
bu genel temizleyici kokpitte krom aksesuar da deri de kullanilir diyor ama nasil olur bilemem.
toplamda 250 tlyi bulmus ürünler
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Şubat 27, 2016, 22:10:25 »
kaan detailing dukkanindan bayagi birseyler aldim.Ipa da aldim.bu ipa bizim hastanede kullandigimiz alkol ile ayni mi
Ikincisi ipayi pasta yapıldıktan sonra wax tan once veya kil den sonra pasta öncesi yapin diyorlar.
Simdi 1/2 sulandirarak yapıyorlarmış.Simdi bu ipa boyaya zarar verirmi.Gerci ucucudur hemen ucar.
Yakinda polisaj makinesi ve ped de alip bakalim acemice deneyecegim.
elimde scholl s 0 s17 s30  megiuars nxt kati wax var.
ayrica 5 ltre scholl spam genel temizleyici aldim.
bu genel temizleyici kokpitte krom aksesuar da deri de kullanilir diyor ama nasil olur bilemem.
toplamda 250 tlyi bulmus ürünler
Sizin hastanede kullandığınız ipa ile aynı değil onlar tuncay abi. Bu endüstriyel ipa. İpayı ben kilden sonra ve waxtan önce olmak üzere 2 defa kullanıyorum. 1 birim ipa ile 1 birim auyu karıştırarak kullanman lazım. Detailing dükkanının %50 indirim zamanı menzerna ve befarın pedlerini aldım menzerna çok hoşuma gitti tavsiye ederim. Pasta olarak scholl s3 hare giderici olarak scholl s30. Sonrasında ipa ile 2 kere arabayı silip wax at tuncay abi
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 151 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Şubat 27, 2016, 22:10:38 »
faceden baktım resimlere resmen arabaya botox yapmış eleaman çok beğendim  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Şubat 27, 2016, 22:11:48 »
faceden baktım resimlere resmen arabaya botox yapmış eleaman çok beğendim  :alkis:
Türkiyedeki sayılı polisajcılardandır salih abi.
2011 Auris Sport