Gönderen Konu: 1.33 life pakete hız sabitleyici takılmama saçmalığı.  (Okunma sayısı 5171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhaba,bugün aracıma hız sabitleyici takmak istedim ve servisle görüştüm,aldığım yanıt şu,bu parçayı takamazsanız,takarsanız bu parçadan kaynaklanan bir sorun oluşursa garantiden yararlanamazsınız.Şimdi aklımda bir kaç soru var.
1-ben çin malı yada kore malı değil,orjinal toyota üretimi kol takmak istiyorum,orjinal parça sorun yaratırsa neden garanti karşılamıyor.
2-Sonradan bu kol takılamayacaksa aracın üzerinde neden hazır hız sabitleyici tesisası mevcut.
3-araca sonradan takılan parcalar sorun yaparsa bununla ilgi kısım garanti dışı kalabiliyorsa,servislerde park sensörü,sis farı,niye takılır.bunlarda sonradan takılan parça sınıfına girmezmi,Taktıranlar,toyota türkiye ile görüşüp başka bir bilgi  alanlarikonu ile ilgili fikri olanları yardımcı olursa sevinirim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.33 life pakete hız sabitleyici takılmama saçmalığı.
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2016, 15:09:06 »
Kullanıcı çıkarmasın etmesin vs diyedir. Yetkili serviste montaj yaptırırsanız sıkıntı olacağını düşünmem. Sıkıntı olacağını söyleyen servisler yerine başka servisleri de arayın konuşun.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '11
  • 27 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2016, 15:13:12 »
Anladığım kadarıyla servis size biz orijinal takamayız. Siz yetkili servis dışında bir yere çin malı ürürn taktırırsanız bu parçadan kaynaklı sıkıntı olursa o kısım garanti dışı kalır demek istemiştir. Başka servisler ile görüşüp orjinal CC kolu taktırabilirsniz.
2011 Corolla D4D MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2016, 17:14:00 »
Parça kodu ile sipariş edin. Parçaları getirtin taktırın. Baka yere gidin ama. Servisler sorumluluk almak istemiyorlar. Bilmiyorlar takıldığını zaten.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.33 Life / İnci beyazı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 22460
  • Model Yılı: '14
  • 1151 kere teşekkür etti
  • 735 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2016, 18:00:47 »
CC servis de 300 - 400 TL civarında. Bence alma. Bak ben aldım, 50 TL'ye geldi bana. 8 - 9 TL'de yuva için kapak aldım ve 60 TL'ye işi hallettim. Sadece gösterge de ışık yanmıyor aktif edince. Ve 10 bin bakımına gittiğimde kolu gösterdim Nataş'a ve dedim ki bu kol arabayı garanti dışı bırakır mı ya da zarar verir mi dedim. Hiç bir sorun yaratmaz ve garanti dışı da kalmaz araban servis danışmanı. Nereden aldın dedi ve bende Aliexpres dedim, 50 liraya aldım dedim. Ohooo dedi bizde 400 Lira dedi iyi yapmışsın ve zaten bizdeki ile aynı fonksiyon dedi.

Senin orada bir servis var o da Ya-Tu. Bu yüzden sana böyle demiş olabilir.
Daima Rock ve daima Erkin baba..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kaliteli insan işiyle, boş insan kişiyle uğraşır!
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2018, 18:25:43 »
az önce cc taktım. toplam 5dk sürdü işlem. püf noktası yay görevi gören telleri 2.5-3mm düz tornavida ile tele dik olarak ittirmek ve sol taraftaki delikten başlayıp, sonra alt, en son sağ taraftan açmak. akü kutup başını sökmeye, airbag soketini falan çıkarmaya da gerek yok. sonrası kolay zaten, kapağı içeriden düz tornavida ile itip açıyorsunuz. kolu direksiyonun içerisindeki tırnağa geçirip 2 adet civatayı yıldız tornavida ile sıkıyorsunuz. kolun kapağını dışarıdan takıp, airbag yerine oturduğunuz zaman işlem tamam. zaten konuyla ilgili de bir sürü video var. o yüzden çekme ihtiyacı hissetmedim. işlem tamam ancak henüz test etme imkanım olmadı. inşallah çalışır. ölçü aletiyle baktığımda on/off butonu kısa devre, yukarı 310 Ohm, aşağıda 1 kOhm gösteriyordu. ya da tam tersi  :D
Forumda gördüğüm kadarıyla kol olayını sevmeyenler var. bu omaj değerlerini sağlamak kaydıyla cc buton ile de yapabilir. Ancak Toyota da cc butonlu direksiyon var mı araştırmak lazım.
bir de her yerde cc ışığının yanmadığı yazılıyor. bu benim mantığıma pek yatmadı. Bu ışığı yakmanın mutlaka bir yolu vardır. Fiat Linea da da yanmıyor diyorlardı, modifiyeli elm327 ve multiecuscan programıyla aktif etmiştim...

Mesaj Birleştirildi: Şubat 20, 2018, 22:03:52
40km/h üstünde sorunsuz çalışıyor  :tamam:
sadece göstergede lambası yanmıyor  >:(
Atara atar, gidere gider, desidero bu sonuna kadar gider...