Gönderen Konu: 2003 avensis hararet ve su eksiltme  (Okunma sayısı 1962 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
2003 avensis hararet ve su eksiltme
« : Ocak 10, 2016, 02:26:07 »
izmirde yaşıyorum. 2003 2.0 lpgli avensis otomatik bir araç kullanıyorum. aracı 123.000 km de aldım. araca 10bin km önce tüp takılmıştı. aracta aldıktan 3 ay kadar titreme ve stop etme problemleri başladı ve buji değişimi ve boğaz kelebeğini temizlettirerek sorunu hallettik..ta ki gecenlerde araç hararet yapıp radyatörü patlatana kadar. radyatörü yan sanayi bir radyatörle değiştirdim fakat sorun bitmedi. araç sürekli su eksitmeye devam etti.. toyota borovalı, tokullar, toyon toyota ve 2. sanayide bir ustaya götürdüm. borovalı 10000tlnin üstünde masraf oldugunu motorun bitmiş olduğunu söyledi.tokullar ve toyondaki ustalar araca bulaşmak bile istemediler. 2. sanayideki usta 1500 tl civarında masrafı var dedi. bu kafa karışıklığının içinde kalktım manisaya gittim. akdemirlerden ayrılma ustalar test yapıp silindir kapak contasının yanmış olduğunu söylediler. masrafı sorduğumda contayı sökerken enjektörler de kırılacagından dolayı en az 2 adet enjektör+conta+işçilik+ıvır zıvır=5000 tl masraf çıkardılar. maksimum 8000 tl olurmuş. bu paranoyaklığın içinde bugun bi arkadaşımın ustasına götürdüm aracı ve sadece conta yapılacak kapak taşlanacak enjektörle ne alakası var dedi..gittiğim herkes aracı kötülüyo. 1 senedir arabama zevkle binmeme rağmen araçtan soğudum. bu araçlar lpg de  gercekten bu kadar sorunlumudur..gerçek masraf maksimum ne civardadır...izmirde kime güvenilir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Toyota Club Türkiye

2003 avensis hararet ve su eksiltme
« : Ocak 10, 2016, 02:26:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
Ynt: 2003 avensis hararet ve su eksiltme
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2016, 02:41:25 »
silindir kapak contasini taslatirsaniz saglikli olmaz bi yerde yine koy verebilir conta yakabilir hararet yapabilir 
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2016, 02:56:08 »
yani conta değişcek ve üst kapak taşlanacakmış..hızlı yazdığım için öyle anlaşıldı galiba..ama enjektörlerin zarar görmesi ihtimali var mı bu işlem esnasında

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2016, 08:56:09 »
Geçmiş olsun. Avensis valvematic ve 1.8 harici lpg uyumu sıkıntılı diye biliyorum. Aracın önceki sahibi hor kullanmış olabilir km düşük olsada. Toyota az arıza yapar ustalar yapamadımı bişeyler kurgularlar. Enjektör ve kapak arasında bi bağ kuramadım. Öyle bi sistem olacağını zannetmiyorum  Onu diyen usta kaç kez Avensis sökmüş acaba. Kapak çürümediyse taşlanır bitikse çıkma bakacaksınız. Bilen arkadşlar yardımcı olurlar. Forumda firmalar bölümünde servislerde mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2016, 09:30:30 »
Bu 2.0 larda enjektörler yanma odasinin icinde oldugu icin mi  yada baska sebepten bunlara lpg takilamiyordu.kimse takmiyordu ve önerilmiyordu.izmirde bir usta eski sistem mikser takarak bu motorlara belirli km sonra büyük sorunlar cikardi.
Simdi manisada ki ustanizin dedigi dogru olabilir.Bunlarda enjektorlerin konumu diger 1.6 1.8 motora göre farkli.
Diger ustaniz sökerken enjektör kirmayacagini veya kirilmayacagini garanti ediyorsa  ona yaptirij.Forumda ufuk sonmez kardesimiz var kendisininde istanbulda ozel servisi var o sizi net aydinlatir.Belki görürse cevaplar.cok fazla kurcalatmayin.
o motora lpg takipta uzun süre agiz tadıyla binen yok.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2016, 10:46:40 »
Bu enjektör değiştirme işine daha açmadan garanti demeleri beni şüphelenildiriyor esasinda..fiyati da cok uçuk.küçük bi parca icin 1300 lira diyolar..

Mesaj Birleştirildi: Ocak 10, 2016, 14:35:52
peki daha önce hiç enjektör değiştiren var mı uyeler arasında fiyatlar gercekten bu seviyede abartılı mı