Gönderen Konu: 1991 toyota corolla kapı fitili degisimi  (Okunma sayısı 6451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 13 kere teşekkür edildi
1991 toyota corolla kapı fitili degisimi
« : Aralık 13, 2015, 10:10:17 »
arkadaslar 1991 toyota corolla kapı fitillerinin  bagaj fitilinin degismesi lazım orjinalleri pahalı bu fitili metre ile satan yerler varmıs ankara da oturuyorum yan sanayi uygun fiyata satan yer de olur adres verirseniz sevinirim cevaplar icin tesekkur ederim

Toyota Club Türkiye

1991 toyota corolla kapı fitili degisimi
« : Aralık 13, 2015, 10:10:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
Ynt: 1991 toyota corolla kapı fitili degisimi
« Yanıtla #1 : Aralık 13, 2015, 10:22:00 »
Bu konu cevaplar icin yeterli olacaktir, baska bolumde acmaniza gerek yok.
Bilgisi olan arkadaslar yardimci olacaktir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 13, 2015, 10:33:56 »
arkadaslar 1991 toyota corolla kapı fitillerinin  bagaj fitilinin degismesi lazım orjinalleri pahalı bu fitili metre ile satan yerler varmıs ankara da oturuyorum yan sanayi uygun fiyata satan yer de olur adres verirseniz sevinirim cevaplar icin tesekkur ederim
Araç sedanmı hb'mi. Fitiller büyük ihtimal kapı üzerindedir metre ile satılanlar uymaz. Bagaj metrelik olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '08
  • 57 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 13, 2015, 10:38:49 »
Metre ile satılanlar keşke uysa  benimde değişmem gerek iki kapıdan da su alıyor:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • JapaNeSe MoNsTeR
  • Kilometre: 330000
  • Model Yılı: '91
  • 53 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2016, 16:39:40 »
Japon cikmacilara bakman gerek.
ÇILGINPİSLİK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • flying white legend
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '98
  • 9 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2016, 16:42:21 »
Orijinal 4 kapı set fiyatı 1000 TL yan sanayi kullanma eskisi dursun daha iyi bir yol daha var yurt dışı tanıdık varsa orda orjinali bulmak kolay ve daha uygun
flying white legend

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 11, 2016, 18:03:48 »
bagaj fitillerinin içine sert serum sokmayı deneyin. eğer yırtılma falan yoksa. biz mondeo da yapmıştık. su almayı kesti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • flying white legend
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 11, 2016, 23:21:46 »
Tam komedi türk işi dedikleri bu işte kardeşim git servisten orjinalini al 190 lira ben aldım su alma işi fitil yırtık değil ise silikon çatlaklarından olur ezbere iş yapmayın işte bu nedenle temiz ikinci el araç bulmak zor herkes kocakarı yaması yaparsa araçların içine ediliyo...
flying white legend

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 13, 2016, 17:42:44 »
lastik sertleştiği için görevini yapmıyor. içerden baskı uygularsan olur. çözüm odaklı olmak gerekir. üretici olamadığımız için sürekli ithal ediyoruz. dandik bir lastik altı üstü. isteyen uygular istemeyen uygulamaz biz sadece yaptığımız işi söyledik.işini görecek kişiler vardır. yaptığımız iş yama da değil ayrıca. sen slikon işini camcıya çektir. onlar güzel yapar. 10 liralık lastiğe 190 lira vererek övünmekte ayrı bişey tabi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • flying white legend
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Nisan 13, 2016, 18:19:12 »
10 liralık fitil al tak gör takanlar bin pişman bu araçlar kıymetlidir ucuz parça takarak kıymetini düşürüyorsunuz sonrada aracım çok bakımlı çok temiz deyip yüksek fiyatlar istiyosunuz o zaman nasıl oluyorda benim aracım sizin aracınızla eşdeğer oluyor herşeyin bir hakkı vardır hakkını veremiyosanız gidin şahin renoya binin derim. Bir millet ulusal zevkinden uzak düşmüş ise yaptıkları basit ve ucuz taklitten ibarettir...
flying white legend

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 13, 2016, 18:36:01 »
Şaşmazda yağ parekendecisi olan Şah makina var, onun yanında bir fitilci var, ona sorabilirsiniz. Ben de Alfa için kapı fitili alıp deneyeceğim oradan.

adres şuranın yanı:

http://www.sahmakina.net/iletisim.asp

yağ konusunda da bu arkadaşları kullanabilirsiniz bu arada.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 13, 2016, 19:44:55 »
tamam senin araban 10 numara bravo. süper bir aracın var. fabrika çıkışında ki gibi araban var. görende arabanı sanayide yaptırmıyo japonyaya gönderiyo sanacak. bu kadar büyütmeye gerek yok. basit parçalar bunlar olursa takar geçersin. toyota toyota diye ölüp bitmelik bi durum yok. burda herkes senin kullandığından kullanıyo. 4 tekeri var yani hepsinin. yapılan işlere çamur atmayı bırakın. ben burda işine yarayana öneri söyledim. baltalamaya gerek yok. sen git japonyada yaptır arabanı. ordan al bütün parçalarını. satarken falan dersin en iyisi benim arabam dersin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '06
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Nisan 13, 2016, 21:28:09 »
lastik sertleştiği için görevini yapmıyor. içerden baskı uygularsan olur. çözüm odaklı olmak gerekir. üretici olamadığımız için sürekli ithal ediyoruz. dandik bir lastik altı üstü. isteyen uygular istemeyen uygulamaz biz sadece yaptığımız işi söyledik.işini görecek kişiler vardır. yaptığımız iş yama da değil ayrıca. sen slikon işini camcıya çektir. onlar güzel yapar. 10 liralık lastiğe 190 lira vererek övünmekte ayrı bişey tabi.
bilmeden ,arastirmadan sallamayin.
21 yildir bilindik yerli ve yabanci markalara fitil ureten bir firmada calisiyorum.Turk firmasi.2si turkiye,de,bulgaristan,cin,meksika,ispanya ve g.afrika da fabrikalar var.
10 liralik dandik dediginiz sadece tubing seklinde olan bir fitil bile en az 6 asamada uretiliyor.buna harcanan proje,tasarim,kalip,hammadde vs.bir suru maliyet var.sadece hamuru uretmek icin 50,60 milyon liralik yatirim gerekiyor.

mustfa bey sizin aracin fitilleri artik uretilmiyordur.yan sanayisi olmaz.anca cikmasini bulabilirsiniz.
Size tavsiyem yenisini almaniz.sanayide yaptiracaginiz her 10 liralik is,size yada sizden sonra aracin sahibi olacak kisilere baska sorunlar cikartir.
Metal aksamlara sikilacak silikon turevi maddeler bir sure sonra catlamakta ve su alip pasa neden olmakta,fakat orijinal fitillerde mastik,hot melt turevi sizdirmazlik ve
yapiskanlar kullanilmakta ve omurleri cok uzundur.
Syg,
Otomobilleri iyi,kötü diye ayırmayın. Herbiri farklı bir amaç için üretilmiştir. Onları iyi ve kötü kullananlar vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 13, 2016, 23:45:32 »
fabrika şartlarını güzel anlatmışsınız. fabrikalar zaten böyle parçaları 150 liraya imal edip 200 liraya satmaya çalışıyor değil mi ? hatta gel abim senin hatrına 190 yapalım diyen fabrika sahibi biliyorum ben ya. olayı büyüte büyüte bi hal oldunuz. tabi malzemeler karışımla yapılacak. adamlar kapı lastiklerini pet şişeleri eritip yapacak değil ya. cahil gibi muamele yapmayın insanlara. böyle parçaların tek pahalı satılma sebebi az bulunabilmesi. yan sanayi firmalarının az olması. ha bide tebrik ediyorum konuyu bu kadar sündürme yeteneğinize hayran kaldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '06
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Nisan 14, 2016, 06:37:49 »
fabrika şartlarını güzel anlatmışsınız. fabrikalar zaten böyle parçaları 150 liraya imal edip 200 liraya satmaya çalışıyor değil mi ? hatta gel abim senin hatrına 190 yapalım diyen fabrika sahibi biliyorum ben ya. olayı büyüte büyüte bi hal oldunuz. tabi malzemeler karışımla yapılacak. adamlar kapı lastiklerini pet şişeleri eritip yapacak değil ya. cahil gibi muamele yapmayın insanlara. böyle parçaların tek pahalı satılma sebebi az bulunabilmesi. yan sanayi firmalarının az olması. ha bide tebrik ediyorum konuyu bu kadar sündürme yeteneğinize hayran kaldım.
Evet az bulunur,cunki yan sanayi uretmek isteyenler bu maliyetleri karsilayamazlar.cok  pahali ve zaman isteyen surecleri var,
Ustelik artik bu kadar kucumsediginiz sektor pet sisedende fitil yapiyor..
TPV  denen plastikten imal edilen fitiller bozuldugunda tekrar parcalanarak yeni fitil uretiliyor.
Audi,Bmw bu tur fitilleri zorunlu kiliyor.
Syg.
Otomobilleri iyi,kötü diye ayırmayın. Herbiri farklı bir amaç için üretilmiştir. Onları iyi ve kötü kullananlar vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Nisan 17, 2016, 00:50:44 »
Benim kucumsedigim olay olaylari abartmaniz. Tofasa 10 liraya aldigin malzemeyi 200 lira almak cok sacma. Ha simdi toyota bu arac diyeceksiniz. Ayni hamurdan toyota ya uretseler ayni maliyetle uretseler yine 200 lira fiyat cekerler. Bu satis politikasidir. Ayni kalibi tofasa yapiyolar baska arabayada. Simdi kalip maliyeti falan diyeceksiniz. Kalip maliyeti iscilik kurulum bi vida bile uretsen ayni islemleri yaparsin. Ben burda bi yontem bi cozum sunuyorum. Hem muhendisim hemde teknik elemanim ben. Muhendislik biseyi uretirken en uygun en kaliteli olmasini ister. Ama teknisyenlikte elinde olan malzemeyi en iyi sekilde degerlendirmeyi ister. Sen komuru bitti diye motor attin mi hic. Komur degistirdin degil mi. Oncelik her zaman cozumdur. Degistirmek son cozum olmali. Bu ne olursa olsun. Eger bir isi kolay yoldan cozebiliyosam bunu hallederim. Bunu herkes yapmali bence. Arastirmak iyidir insani yeniler. Forumlarin amaclari da budur aslinda sıkıntısı olan yazar. Cozum bulan arkadas diger arkadasa yardimci olur. Bu bile ekonomiye katki saglar. Benim arabam bozuldu. Sat yenisi al demek degil. Bunu herkes der. Parca bozuldu bosver yenisi al. Olay bu olmamali. Neyse kalbinizi kirdiysam affola. Saygilar