Gönderen Konu: corolla 1.6 xli 97 enjeksiyonlu stop etme sorununu  (Okunma sayısı 1316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '97
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
corolla 1.6 xli 97 enjeksiyonlu stop etme sorununu
« : Kasım 21, 2015, 17:27:15 »
corolla 1.6 xli 97 enjeksiyonlu aracımın stop etme sorununu yaklaşık 2 3 aydır yaşıyorum daha önce hiç teklemeyen arabamı enson sanayiye götürdüğümde baskı balatası değişti ve arabada değişik sorunlar meydana gelmeye başladı . en çok canımı sıkan konu ise stop etme sorunu . belirttiğim gibi araç enjeksiyonlu aracın motoru sıcakken hiç bi sorunu yok sadece sabahları akşamları yani motor soğukken ilk çalışma sürecinde marş tek seferde alıyor rolanti bin devirin altında başlıyor gaz vermezsem 2 3 sn içinde rolanti aniden düşüp araç stop ediyor . gazı sabitleyip stop etmeyecek şekilde gaz verip araç ısınana kadar yaklaşık hararet göstergesi ortalayana kadar düzene binmiyor gazdan ayağımı çekemiyorum . araç ısındıktan sonra sorun kalmıyor . ustaya götürdüğümde sibop başlıkları tıkanmış dedi tel gibi bişeler sokmaya çalıştı birine giriyor birine girmiyor dedi 1500 tl ye hallederiz dedi deliğe girmeyen teli sana .. dedi yani. forumdan araştırdığım kadarıyla bu sorun bi çok kişinin başına gelmiş ve sorunun boğaz temizliği ve rolanti valfi temizliği gibi çözümlerle sorunu hallettiklerini okudum açıkcası sanayiye götürmeye korkuyorum sanki herkez elinde telle beni bekliyor gibi  :( :( :wacko:   yardımlarınızı rica ediyorum  :saygi:

Toyota Club Türkiye

corolla 1.6 xli 97 enjeksiyonlu stop etme sorununu
« : Kasım 21, 2015, 17:27:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla 1.6 xli 97 enjeksiyonlu stop etme sorununu
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2015, 09:47:52 »
@Mehmet Alp (36143) Öncelikle boğaz kelebeğini kontrol ettirin, aracınızda lpg varsa ayarlarına baktırın, km'nize göre başka sorunlarda olabilir. Bunları yaptırırken bildik-tanıdık ve tavsiye edilebilecek ustalara göstermenizde yarar var, gözünüzün tutmadığı ustalara aracınızı kurcalatmayın.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.