Gönderen Konu: Lassa Snoways görüşleri.  (Okunma sayısı 32710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
Lassa Snoways görüşleri.
« : Ocak 05, 2009, 21:23:56 »
Herkese merhaba,
2 gün önce lassa snoways 2 plus  aldım, lastik hakkındaki fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle kar üzerindeki performansı tek kelime ile mükemmel, özellikle fren mesafesi. Lastiği almadan önce bu denli etki edeceğini hiç düşünmemiştim. Makul hızlarda da keskin virajlara girdiğinizde altınızda kar olduğunu hiç hissetmiyorsunuz. Şayet lastiği taktırmaya giderken 4 mevsim bridgestone lastikler ile nerdeyse spin attığım virajda snowasyleri taktıktan sonra  2 katı hızla hiçbirşekilde sorun yaşamadan virajı aldım. Kesinlikle kar üstünde mükemmel iş çıkarıyor snoways. Islak zeminde de yine aynı şekilde iyi performans sergiliyor. Kayseri Niğde arasını sağanak yağmur altında yüksek sayılabilecek bir hızda geldim ve en ufak bir tedirginlik hissetmedim. Su birikintilerine girince 4 mevsimlere göre çok  daha az çekme oluyor ( tabi hiç girmemek yine de en iisi :) ). Kuru zeminde açıkçası çok test edemedim çünkü heryer kar ya da  buz. Ama hafif ıslak asfaltta çok uğulduyor ama o kadarda olacak sonuçta kar lastiği :)
Özellikle belirtmek istediğim bi konu var. Lastikler snoways era değil. Snoways 2 plus. Duyduğum kadarıyla kuru zemindeki aşırı uğuldamayı kesmek için era modeli çıkarıldı. Deseni 2 plus a göre ztn gözle görülür şekilde farklı ama kar üzerindeki performansı çok iyi değilmiş. Eğer ağır kış şartları olan biryerde yaşıyorsanız ve özellikle uzun yola gidiyorsanız kesinlikle 2 plus işinizi tam anlamıyla görecektir.
Aynı lastiği kullanan diğer arkadaşlar da konu ile ilgili fikirlerini aktarırlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Lassa Snoways görüşleri.
« : Ocak 05, 2009, 21:23:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Lassa Snoways görüşleri.
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2009, 23:04:40 »
Bende geçen yıl almıştım, kış / kar sezonu bitince çıkarmıştım, tekrar taktırdım 2 hafta önce. Sizin fikirlere ek olarak kuru zemindede çok başarılı, asfalt uğuldaması dışında. Zeminde buz olmasa dahi. Asfalt çok soğuk olduğunda da fren mesafesi 4 mevsimlerde artar ya. Bunlarda hiç öyle bir şey yok. - 15 te bile ani frende lastiklerden ses geliyor. Bizzat yaşadım. Allah lazım etmesin ani frenlemede çok başarılı. Geçen hafta caddenin birinde refüjden sokak köpeği bi çıktı, görmemle frene basmam bir oldu. Çok şükür araba hemen basıldı yere. Ama tavsiyem sadece önlere yada sadece arkalara takmayın. 4 lastiğide değiştirin, aksi halde faydadan çok zararı olur. kazasız iyi sürüşler...
İnsanın en büyük hatası sevmek değil, Sevmeye layık olmayan birinden sevilmeyi beklemektir !
[paul auster]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2009, 23:28:32 »
Ama tavsiyem sadece önlere yada sadece arkalara takmayın. 4 lastiğide değiştirin, aksi halde faydadan çok zararı olur. kazasız iyi sürüşler...
Aynen katılıyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2009, 08:31:06 »

Aynen katılıyorum...

Buna bende tamamen katılıyorum. Detaylı bilgiler içinde sizlere teşekkür ediyorum.
 Eyüp, ''Zeminde buz olmasa dahi'' demişsin. Acaba zemin de buz olsada iyi tutuyor mu demek istemiştin?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 07, 2009, 08:41:15 »
Valla benim 3 önceki şirket arabam Ford Fusion 1.4 Tdci idi...Bunda 4 adet Bridgestone vakumlu tabir edilen kış lastikleri vardı...Bridgestone'dan sebepsiz nefret etmeme rağmen mükemmel bir peformansı vardı. Deli kar yağarken Ordu Ulubey'e bile çıktık zincirsiz...Daha sonra bundan 2 önceki şirket aracım olan Megane II 1.5 Dci'a geçtim ve kiralık olduğundan çat diye sormadan etmeden Lassa Snoways'ler geldi 4 adet tabi ki...Soranlar bilenler mükemmel lastik vs vs dediler ama kesinlikle kalkışlarda falan çok başarısız geldi bana. Aklıma Fusion-Megane arasındaki ön-arka ağırlık dağılımı, iki motor arasındaki güç farkı gibi şeyler vs geldi bunu açıklamak için ama bilemiyorum halen...Şu an Honda Civic 1.6 Vtec var ve yine Bridgestonelar var, fena değil yine peformans...

Bunu da muhalif yorum olarak ekleyeyim dedim :lol:
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 07, 2009, 21:36:26 »

Buna bende tamamen katılıyorum. Detaylı bilgiler içinde sizlere teşekkür ediyorum.
 Eyüp, ''Zeminde buz olmasa dahi'' demişsin. Acaba zemin de buz olsada iyi tutuyor mu demek istemiştin?
Buzdada fena sayılmaz ama bir yere kadar tabi ;). Ben Elazığın kış koşullarında kullanmama rağmen memnunum. Çok aşırı kar yağmasada en az 3 / 4 ay yerler ıslak,buzlu yada karlı yani. Bilenler yada duyanlar Hazarbaba kayak tesislerine çıkmanın kışın ne derece zahmetli olduğunu duymuş yada görmüştür. Çoğu araba zirveye zincirle zor çıkarken ben kar lastiklerimle hoplaya zıplaya:) . Özellikle yeni yağmış yada hiç araba geçmemiş yol üzerinde harikaaa...
İnsanın en büyük hatası sevmek değil, Sevmeye layık olmayan birinden sevilmeyi beklemektir !
[paul auster]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2009, 01:44:26 »
İki defa Passat taki Lassalar parçalandı ya Tövbe billah bir daha takmam aracıma..Olan jantlarıma oldu yazık.Dünya para ödenmişti onlara...(4,500€).(350 ytl jantların tamir-bakım-balans-boyasına,hiç yoktan da bir takım lastik alındı)

Paran varsa Micheline (klasik olacak ama) yada Continental alcaksın.Ben bunu bilir bunu söylerim..
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2009, 08:09:57 »
Orada 235-40/18 mi yazıyor bana mı öyle geldi??? ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2009, 08:54:41 »
  Aynı yarılma bizim komşunun başına gelmiş yeni aldığı Lassa ile bundan birkaç sene önce. Ayrıca lastik henüz 2000Km. civarlarında imiş ve aynadan, arkadan siyah bir halkanın seke seke geldiğini görmüş. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ocak 09, 2009, 16:55:01 »
Orada 235-40/18 mi yazıyor bana mı öyle geldi??? ;)

Aynen öyle yazıyor.Doğru okumuşsunuz...
  Ayrıca lastik henüz 2000Km. civarlarında imiş ve aynadan, arkadan siyah bir halkanın seke seke geldiğini görmüş. :)
Aracı ilk aldığımızda takılı olan lastik Kastamonu/Ilgaza giderken yarılıyor.Ankarada lastiğin yenisi takılırken jantta oluşan 1,5 cm uzunluğundaki çatlak fark edilmemiş.Çatlak olan janta takılan lastik ertesi gün İst dan gelirken Kızılcahamam'a kadar ancak dayanıyor...Janttaki hasar giderildikten sonra Nexen takıldı.Yukarda fotosu olan da aracın üstünde son kalan Lassalardı.Onlarda gördüğünüz gibi oldu...Bu jant tamirden çıkmadan diğer lastiğimiz de iç yanaktan parçalandı.Araç iki hafta önde BBS jant,arka solda orjinal stepne,arka sağda E 200 jantıyla dolaştı...E ben şimdi bu markaya ve bunun diğer markalarına nasıl güveneyim..İlk lastik parçalandığında 60 km ile gidiyordum.İkincisinde de evden 300 metre uzaklaşmadan oldu.Ya yüksek hızlardayken bunlar (Allah'tan ev halkında hız tutkusu yok) başımıza gelseydi.Kim hesabını verecekti..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 09, 2009, 17:27:17 »
Bence 40 yanak ve 17-18 inç jant gibi kombinasyonlar Türkiyenin otoyolları dahil hiç bir yeri için uygun değil...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 09, 2009, 17:29:54 »
Corollaland sitesinde Yokohama Avid serisi lastikler oneriliyor. Yokohama kullanan arkadaslar var mi aramizda?
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ocak 10, 2009, 13:55:56 »
Bence 40 yanak ve 17-18 inç jant gibi kombinasyonlar Türkiyenin otoyolları dahil hiç bir yeri için uygun değil...
Umut bey,yerinde bir tespit.Hele de basınç ayarını kontorl etmeyi ihmal edersiniz...O lastikten bir daha da hayır gelmez....