Gönderen Konu: Model motorsiklet koleksiyonum :)  (Okunma sayısı 4175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
Model motorsiklet koleksiyonum :)
« : Ekim 11, 2015, 19:45:14 »
Merhaba abilerim :) koleksiyonum yazdım ama henüz bi koleksiyon yok ortada zamanla olucak inşAllah şimdilik sadece 1tane motorsiklet mevcut onun hakkında biraz bilgi vermek istiyorum Honda NSR 250 yarış motorsikletinin 1/18 oranında küçültülmüş modeli motorsikletin gerçeği hakkında bilgi bulamadım Türkiyede bulunmayan bir model sanırım 250cc lik motora sahip yıl olarak emin değilim ama 200-2003 arası üretimdeymiş İngilizce kaynaklardan anladığım kadarıyla.Birazdan model motorsikletimden bahsediyim:Ön tekerleği sağa sola hareket ediyor arkasında yayıda var arkaya bastımda ön tekerlek havaya kalkıyor :D çok kaliteli değil bazı yerleri plastik bazı yerleri metal olarak üretilmiş plakete bağlı plakette ismi yazıyor.Yine fazla kaptırdım kendimi :D ilk motorsikletim budur zamanla Honda'nın cross tip modelini görmüştüm bunu alırken ama yeterli nakit yoktu üstümde ikisi arasından bunu aldım keşan kipadan aldım tekirdağ'da yaşadığım için birdaha ne zaman keşana gidersem o modelide alıcam sonrasında birde cbr 600rr veya 1000rr modellerinden birini internetten sipariş etmek istiyorum konumu başka model aldığım zaman güncelleyeceğim yorumları açığım başka almamı önerdiğiniz motorsikletler olursa onlarıda alabilirim Japon hastasıyım japon olmayan motorsiklet modeli almam yalnız :D daha fazla sıkmadan çekmiş olduğum resimlere geçelim motorsiklet üstündeki plaketten zor çıkıyo narin olduğu için zorlamak istemedim uğraştırdı :)

3motorsikletide aldığımda lafımı camla kapatıp küçük çocukların ulaşmasını engelleyeceğim ayaklığıda var ama çok kaliteli değil ayaklık yok denmesin diye konulmuş gibi duruyor hertürlü fikirede açığım teşekürler :)

Toyota Club Türkiye

Model motorsiklet koleksiyonum :)
« : Ekim 11, 2015, 19:45:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
Ynt: Model motorsiklet koleksiyonum :)
« Yanıtla #1 : Ekim 12, 2015, 08:00:12 »
motosiklet eyvallah da sen sanki fotoğraf çekmekten daha çok hoşlanıyormuşsun gibime geldi burak. ayrıca var mı böyle bir hobin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2015, 00:02:48 »
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351)
Evet dolu dolu 3senedir fotoğrafçılık hobim var hobimi profesyonelliğe taşımayı çok ciddi olarak düşünüyorum üniversitede fotoğraf eğitimi alabilceğim bi üniversite tercih edeceğim eğitimde gördüm 1sene makale vs vs okuyorum üniversitede eğitim almadan önce kendimi olabildiğince geliştirmeye çalışıyorum aslında fotoğrafçılık çok farklı bişey insanlar fotoğrafçılığı meslek olarak veya sanat olarak görmüyor bana göre mesela şuan piyasada 900liraya halk arasında profesyönel denilen fotoğrafçıların dslr dediği fotoğraf makineleri var bi fotoğrafçı 500liraya bi gün gelin damadın yanında yer alıyor ama insanlara bu 500lira fazla geliyor bu adamın iyi fotoğraf vermesi için minimum 5000tl lik bi ekipmanı vardır saatlerce makale konu photoshop bilgisi videolar vs vs herşeyi izlemiştir okumuştur daha iyi hizmet vermek için sonrasında bi 100adet fotoğrafla bilgisayar ortamında oynar ve 500lirayı haketmeye çalışır.Mesleğini seven fotoğrafçı böyle yapar çünkü tutku bu bana göre insanlar ise 500lira vermek yerine 900liraya alınan bi dslr ile işi çözmeye çalışıyor sonrasında birsürü makine talaf oluyor yederli fluluk salanamadı falan filan konular çöp oluyo yine çok yazdım neden yazdım bilmiyorum fotoğrafçılıktan girdim birsürü şey söyledim vaktinizi aldıysam çok özür dilerim sorunuzun en kısa haliyle:Evet fotoğrafçılık hobim var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2015, 12:13:03 »
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351)
Evet dolu dolu 3senedir fotoğrafçılık hobim var hobimi profesyonelliğe taşımayı çok ciddi olarak düşünüyorum üniversitede fotoğraf eğitimi alabilceğim bi üniversite tercih edeceğim eğitimde gördüm 1sene makale vs vs okuyorum üniversitede eğitim almadan önce kendimi olabildiğince geliştirmeye çalışıyorum aslında fotoğrafçılık çok farklı bişey insanlar fotoğrafçılığı meslek olarak veya sanat olarak görmüyor bana göre mesela şuan piyasada 900liraya halk arasında profesyönel denilen fotoğrafçıların dslr dediği fotoğraf makineleri var bi fotoğrafçı 500liraya bi gün gelin damadın yanında yer alıyor ama insanlara bu 500lira fazla geliyor bu adamın iyi fotoğraf vermesi için minimum 5000tl lik bi ekipmanı vardır saatlerce makale konu photoshop bilgisi videolar vs vs herşeyi izlemiştir okumuştur daha iyi hizmet vermek için sonrasında bi 100adet fotoğrafla bilgisayar ortamında oynar ve 500lirayı haketmeye çalışır.Mesleğini seven fotoğrafçı böyle yapar çünkü tutku bu bana göre insanlar ise 500lira vermek yerine 900liraya alınan bi dslr ile işi çözmeye çalışıyor sonrasında birsürü makine talaf oluyor yederli fluluk salanamadı falan filan konular çöp oluyo yine çok yazdım neden yazdım bilmiyorum fotoğrafçılıktan girdim birsürü şey söyledim vaktinizi aldıysam çok özür dilerim sorunuzun en kısa haliyle:Evet fotoğrafçılık hobim var :)

eyvallah. sıkıntı yok kardeşim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2016, 19:43:03 »
Merhaba abilerim konuyu 1yıldır güncellemediğimi farkettim ve dün akşam koleksiyonumun son halinin resimlerini çektim koleksiyonuma 2yeni motorsiklet ekledim ve 1tanede araba koydum araba oyuncak uzaktan kumandalı lamborghini murcielago modeli küçükken oyuncağımdı motorsikletlerimin yanına koydum 2 motorsikletide elimden geldiğinde incelemeye çalışacağım.

Honda XR400R

Bu motorsikleti ilk mesajımdaki motorsikletimden sonra aldım ve ilk mesajımdaki motorsikletinde üreticisi olan Die Cast markasına ait.Üretiminde bazı yerlerde pilastik bazı yerlerde ise metal kullanmışlar gövde metalden ama motor bloğu tekerlekler gidon gibi parçalar plastikten üretilmiş cross motorsiklet olmasına rahmen ön amartisör olarak iki ufak yay koymamışlar malesef.Gerçek motorsikleti araştırdığımda ise ülkemize gelmediğini gördüm teknik özellikleri yabancı sitelerden aldığım kadarıyla 1998 yapımı,400cc motoru bulunuyor ve bu motor 34hp güç üretirken 137km hıza ulaşabiliyor

Honda CBR1000RR

Bu motorsikletimi yeni aldım henüz 1hafta oldu olmadı ama favori motorsikletim bu oldu tasarım olarak zaten 1000rr'a bayılıyordum baktıkça ne güzel makine yapmış Honda diyorum.Bu motorsikletimin markası Welly,aslında plaketler aynı olsun diye bunuda Die Cast alıcaktım ama Die Cast markasının 1000rr modeli yokmuş bende Welly'den aldım ama memnun kaldım çünkü diğer motorsikletlerde dikkat edilmemiş ayrıntılar mevcut mesela 1000rr'da ayna varken diğer 2motorsikletimdede yok veya 1000rr'da motor bloğunda honda yazıyor ama diğer motorsikletlerde bu bulunmuyor başka farkettiğim bi ayrıntıda 1000rr'da arka plakalıkta honda yazarken diğerlerinde bu yok.Welly markasının Die cast'a göre ayrıntıya biraz daha önem verdiğini farkettim belki ilerde birgün gerçek 1000rr sahibi olurum kim bilir  :)

Sonuç
Sonuç olarak almak istediğim 3 motorsikleti aldım aklımda başka model bulunmuyor ama hertürlü öneriye açığım resimler:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2017, 15:55:29 »
Merhabalar konuyu güncellemeyeli bayağı olmuş biraz gelişme var koleksiyonumda bunları paylaşmak istiyorum üst resimlerde gözüken sarı turuncu karışımı lamborghini murcialago aracım eskiden oyuncak olarak kullanıldığı için boya olarak çok yıpranmıştı çizikleri vardı bi karar verdim ve sprey boyayla boyuycaktım renk olarak yine aynı renk olmasını istemedim daha asil bi renk olan siyaha boyamaya karar verdim 2tane siyah renk sprey boyayla işe başladım ve sonuç:

Siyah lamborghiniyi aldıktan kısa bi süre sonrada çok istediğim chevrolet camaro satın aldım ölçek olarak camaronun yanında akülü araba gibi kalıyor ama Öğrenci olarak maddi durumum buna yetti malesef onunda resimleri:

Koleksiyonumun güncel hali son resimdeki gibidir şimdi dioroma garaj yapımına başlamayı düşünüyorum birkaç ay sonra kısmetse bitirdiğim zaman konuyu garajım için hortlatıcağım bi aksilik olmazsa teşekkürler  :)