Gönderen Konu: T27 - 2009/2014- Avensise forum olarak uyguladığımız aksesuar ve modifikasyonlar  (Okunma sayısı 140521 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
Köpüklü yıkama ile yıkatmaykn çünkü bu kromajlarda bir süre iyi kurulanmadığı zaman kireç ve kalıcı lekeler kalabiliyor.
Güle güle kullanın güzel duruyor.
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Atmosferik candır...
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 25 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
Köpüklü yıkama ile yıkatmaykn çünkü bu kromajlarda bir süre iyi kurulanmadığı zaman kireç ve kalıcı lekeler kalabiliyor.
Teşekkür ederim. Üzerine folyo kaplatmayı düşündüm bende ama kararsız kaldım. Kapı altı kromlarınıda almak istiyorum belki onları da alırsam topluca şeffaf kaplama yaptırırım. Ya da her yıkama sonrası dikkatlice kurulanacak  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi

bende de vardı aldığımda.Yıkadıkça geçer dedim neredeyse hiç köpükle yıkamadım.2 yıl bekledim ama nafile .Daha sonra ucuz pasta ile temizledim bir daha olmadı. benzinlik köpüğüyle yıkamadığım için olmuyor.Bildiğin yakıyor kromu
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Arabasi degil , toyotasi.....
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '14
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Cavit abi ayrıntılı yazmış birkaç eklemede ben yapayım t27 için uzunlara h9 bulamazsanız h11 de kullanabilirsiniz tırnak ve soketleri uyumlu ben kullanıyorum arka sinyaller için p21 w doğrudur ama ampulün yan tırnakları 180 derece açılı değil AliExpress te genellikle bau15s diye geçer böyle aratırsanız daha doğru olur. Kolay gelsin
hangi marka led kullandınız , aydınlatma ve ömür olarak kullanım tecrubelerinizi payalaşabilir misiniz? gündüz farlarını led yaptıktan sonra kısa ve uzunlar gözüme çok demode görünmeye başladı.
şimdiden teşekkurler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
Merhaba,
Kendi aracımda kısalarda 6000k xenon uzunlarda photon/milestone 6000k LED  kullandım.
Uzunlarda kullandığım LED ler bilhassa selektörde çok başarılı ancak uzun mesafe görünümde o kadar iyi değil.
Öncelikle sinyal ampullerini LED ile değiştirin derim araca çok şey katıyor.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
hangi marka led kullandınız , aydınlatma ve ömür olarak kullanım tecrubelerinizi payalaşabilir misiniz? gündüz farlarını led yaptıktan sonra kısa ve uzunlar gözüme çok demode görünmeye başladı.
şimdiden teşekkurler.

Farlar için Photon supreme led kullanmıştım ancak artık üretilmiyorlar ama diğer modellerine bakılabilir. halen kullanıyorum. şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadım. sinyalleri çinden aldım onlarıda neredeyse 1.5 senedir kullanıyorum. onlarında markası vanssi idi yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '12
  • 11 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Toyota t27 2012 aracı yeni aldık sayılır. Üzerinde nevrox multimedya geldi. Orijinal multimesasınu hiç kullanmamış yanında verdi. Lakin bu nevrox multimedya da navigasyon çalışmıyor ve Bluetooth bağlanma olayları da çok başarılı değil. Orjinal ekranı taktıemayı düşünüyorum, acaba sahibi neden o ekranı kullanamadı sorunları nedir, bluettooh VS var mı?
Ayrıca araçta geri görüş kamerası var ama sesöaürlü şekilde görme ve sesli bip bip uyarısı olarak kullanılabiliyor mu araçta o özellik var mı normalde. Geri görüş kamerasından tam anlaşılmıyor mesafe