Gönderen Konu: Ae101 Kapı Sunta Değişimi  (Okunma sayısı 11925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
Ae101 Kapı Sunta Değişimi
« : Temmuz 01, 2015, 12:12:37 »
Uzun süreden beri aklımda olan ama vakit olmadığından yapamadığım işlemi gerçekleştirdim :). Mobilyacıdan ince arkalık yada ince bir mdf alıp kesip biçip yapıyoruz. Döşeme kumaşı kolay çıkıyor çünkü çizgi şeklinde yapıştırılmış. Bende bali ile aynı çizgide yapıştırdım. Sekmanları ile bir döşeme malzemesi satan birisinden aldık ama çok dandikler bir kaç tanesi kırıldı tekrar aldım taktım. İç muşambayıda değiştirdim mis gibi oldu :). Ön kapılar bitti arka kapılarada nasip olacak inşallah yakında :). Sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Son fotoğrafı ekleyeceğim. :D unutmuşum
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Toyota Club Türkiye

Ae101 Kapı Sunta Değişimi
« : Temmuz 01, 2015, 12:12:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yorgun Yillarim
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '12
  • 137 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Ynt: Ae101 Kapı Sunta Değişimi
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2015, 12:43:30 »
Kardeşim ellerine sağlık yine çok faydalı ve başarılı bir çalışma yapmışşsın. Tebrikler :)
Zaman Sadece "SEVGİYE" yenik düşer,
Geri kalan her şeyse "ZAMANA"...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '13
  • 114 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 01, 2015, 17:51:43 »
Çok iyi iş çıkarmışsın Mehmet. Benim şöför tarafındaki kapınında seninkinden farkı yok. Bi ara bende yapayım.

Peki yerine kolay oturdumu, döşemeyi üzerine yapıştırdınmı yoksa sadece kenarlardanmı zımbaladın.
196.000 de yenilendik.
195 binde geldin 201 binde gittin. 1996 corolla GLİ
2013 Hyundai İ20 kusura bakma sana ısınamadım.
2013 Fluence 1.5 dci EDC hoşgeldin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 01, 2015, 18:06:32 »
Mehmet elinize sağlık güzel olmuş. Peki suntaya segman deliklerini neyle açtınız? Başka sorum yok hakim bey  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2015, 09:10:14 »
Kardeşim ellerine sağlık yine çok faydalı ve başarılı bir çalışma yapmışşsın. Tebrikler :)
Teşekkürler abi yeterki birlikte faydalanalım :)

Çok iyi iş çıkarmışsın Mehmet. Benim şöför tarafındaki kapınında seninkinden farkı yok. Bi ara bende yapayım.

Peki yerine kolay oturdumu, döşemeyi üzerine yapıştırdınmı yoksa sadece kenarlardanmı zımbaladın.
Döşemeyi belli bir çizgide yapıştırılmış fabrikada. Bende aynı çizgilere bali sürüp tekrar yapıştırdım mis gibi oldu :). Sonrasında ise arka taraftan hafif gerdirerek zımbaladım.

Mehmet elinize sağlık güzel olmuş. Peki suntaya segman deliklerini neyle açtınız? Başka sorum yok hakim bey  :)

Kalın matkap ucu ile abi :D . Zaten sekmanın gireceği yer kalın, yolu ve kalacağı yer ince delik . O yüzden iki tane matkap ucu yeterli oluyor.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2015, 10:23:41 »
emeğine sağlık Mehmet çok faydalı uygulama olmuş.
bitmiş halini de fotolasaydın güzel olurdu :)
döşemeyi yıkadın mı yada herhangi bir temizlik yaptın mı söktükten sonra?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Temmuz 04, 2015, 11:26:15 »
emeğine sağlık Mehmet çok faydalı uygulama olmuş.
bitmiş halini de fotolasaydın güzel olurdu :)
döşemeyi yıkadın mı yada herhangi bir temizlik yaptın mı söktükten sonra?
Teşekkürler sedat abi :). Bitmiş fotoğrafınıda koydum, fotoğraf çekerken dikkatimi çekti hoparlör üstü biraz kabarık kalmış onuda plastiği vidalarken gerdirmek gerekiyor unutmuşuz :D.

Döşemeyi yıkamadım acele şekilde yaptık :D. Ama üstünde iken daha rahat silinebiliyor. Bu arada döşemenin arkasında orjinal muşambası var döşemeyi yıkarken arka tarafa su geçmez rahat olabiliriz o konuda :).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 240000
  • 31 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 14, 2015, 21:44:18 »
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş bir kaç sorum olacak. Kullandığınız malzeme kalınlığı nedir acaba, birde benim araç 1993 model şekil ve hoparlör yerleri çok az değişik bir kaç kere söktüm bu sekman takılan yerlerde sac parçalar vardı sökerken suntaya ağırlık binip de parçalanmasın diye ama zamanla bir kaç tanesi gitmiş parçalanmış siz sekmanları direk suntaya mı bindirdiniz gerçi o sekman yerlerine çok ince pul yapıştırılabilir böylece sökmek için çekili,nce suntaya zarar vermez diye düşünüyorum. Elimde debukaj testere matkap falan var sanırım şablonu çıkarttıktan sonra kendim yapabilirim. Maliyeti ne çıktı iki kapı için
TÜPLÜ JAPOON

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Temmuz 15, 2015, 15:33:21 »
İsmet abi senin pandizotlar japon kasalar için. Bizimkiler ile aynı değil. Dediğin demirlerde suntaya monteli. Senin suntayı değiştirmen çok zor olur :). Hatırladığım kadarıyla sekman demirlerini kullanmak gerek yoksa takamazsın sekmanları. Birde pandizotların düz sunta değil, şekillendirilmiş sunta. O yüzden değiştirme işlemi yapamazsın sadece tamir yapabilirsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 240000
  • 31 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 16, 2015, 01:29:05 »
İsmet abi senin pandizotlar japon kasalar için. Bizimkiler ile aynı değil. Dediğin demirlerde suntaya monteli. Senin suntayı değiştirmen çok zor olur :). Hatırladığım kadarıyla sekman demirlerini kullanmak gerek yoksa takamazsın sekmanları. Birde pandizotların düz sunta değil, şekillendirilmiş sunta. O yüzden değiştirme işlemi yapamazsın sadece tamir yapabilirsin.

Vallah Mehmet im doğru pandizotlar farklı söktüğümde şekil görmedim ama tekrar bakmakta fayda var birde dediğim gibi olur mu bilmem ama sekman gelecek yerlere sekman başlarının sığacağı kadar delikli suntaya yük bindirmeyecek kadar geniş pul veya sert ama ince sac parçasıyla belki olur. Oda dediğin gibi şekilli değilse tabi...
TÜPLÜ JAPOON

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Temmuz 16, 2015, 09:48:37 »
Dediğin pul muhabbeti olabilir belki ama şekilli senin sunta değişim yapamazsın sanmıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 24, 2020, 10:44:28 »
Herkese merhaba konuyu uyandıralım  :)Ön kapı döşeme kumaşları iyi olmadığı için çıkma alıp takmıştım. Arkalara 2 tane   sunta kestirdim işçilik bana ait yapıştırıcı olarak bally kullandım biraz kuruyunca saç kurutma makinesi ile ısıtıp iyice yapıştırdım. Suntalar 30 yapıştırıcı 10 verdiği mutluluk paha biçilemez  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 24, 2020, 10:58:53 »
Elinize sağlık güzel işçilik olmuş,insan uğraşınca herşeyi yapabilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 24, 2020, 11:29:04 »
El becerisi olan insanları takdir ediyorum,ne güzel olmuş ,ellerinize sağlık,iyi günlerde kullanın.
Tokay Ceritoğlu