Gönderen Konu: 98 carina fan açmama sorunu  (Okunma sayısı 971 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 185000
  • Model Yılı: '98
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
98 carina fan açmama sorunu
« : Haziran 28, 2015, 12:05:42 »
Arkadaşlar merhaba, 98 mode carinam ile(186bin km) iki gün önce yolda iken radyatörüm kapağın kenarından patladı. yeni bir radyatör ve hareret müşiri alıp değiştirdim.bu ana dek hiç hararet sorunu yaşamamıştım. ancak rayatör değişiminden sonra fan açmmaya başladı. fan açmadığı zamanlarda harret seviyesi max seviyeye cıkar oldu. tamirci durumun silindir kapak contasından oldugunu söyledi ama klima açıkken dolayısı ile fan calısıyorken hararet seviyesinde bir yükselme olmuyor. conta yanmış olabilir mi? ne yapmalıyım?

antalyada toyota için sanayide tamirci öneriniz var mı?

Toyota Club Türkiye

98 carina fan açmama sorunu
« : Haziran 28, 2015, 12:05:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Ynt: 98 carina fan açmama sorunu
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2015, 23:33:54 »
Arkadaşlar merhaba, 98 mode carinam ile(186bin km) iki gün önce yolda iken radyatörüm kapağın kenarından patladı. yeni bir radyatör ve hareret müşiri alıp değiştirdim.bu ana dek hiç hararet sorunu yaşamamıştım. ancak rayatör değişiminden sonra fan açmmaya başladı. fan açmadığı zamanlarda harret seviyesi max seviyeye cıkar oldu. tamirci durumun silindir kapak contasından oldugunu söyledi ama klima açıkken dolayısı ile fan calısıyorken hararet seviyesinde bir yükselme olmuyor. conta yanmış olabilir mi? ne yapmalıyım?

antalyada toyota için sanayide tamirci öneriniz var mı?
hararet müşiri uygun olmayabilir, bundan dolayı fan yüksek sıcaklıklarda devreye girebilir, müşiri bi kontrol ettirin derim, üzerinden çıkanın aynısını bulmaya çalışın
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 185000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 98 carina fan açmama sorunu
« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2015, 16:20:56 »
Sorun su kacagiymis. Termostati baglarken conta takmamis bu nedenle su kacirip fan acmiyormus