Gönderen Konu: 2014 Corolla 1.6 Advance Manuel Yakıt Tüketimi. Sizde durum nedir acaba?  (Okunma sayısı 4709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.4 vvt-i/ 1.6 comfort/ 1.6 advance... Corolla..
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar, araç şu an 9.800 km'de İstanbul şehir içi yol bilgisayarındaki yakıt uzun zamandır 7,7- 7,8 lt/100km aralığında görmekteyim. Sizin araçlarda durum nasıl acaba, paylaşırsanız memnun olurum, teşekkürler.  :)
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Corolla 1.6 Advance Manuel Yakıt Tüketimi
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2015, 12:37:39 »
Merhaba, benim aracım 2015 1.33 şu anda araba henüz 180 km'de tüketim 10.1 gösteriyo ama genel olarak 7.5-8 olarak ölçen arkadaşlar çok var forumda bence normal sizin değerleriniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.4 vvt-i/ 1.6 comfort/ 1.6 advance... Corolla..
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Corolla 1.6 Advance Manuel Yakıt Tüketimi
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2015, 13:05:05 »
@Burak Fatih  Ocak (34544) , sizin aracın 180 km de ise o zaman 1-2 litre daha düşecektir, km ilerledikçe.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 4000
  • Model Yılı: -
  • 8 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
iyi akşamlar murat bey aracın yakıt tüketimi şehir içi ve şehir dışı şuan ne kadar öğrenebiliryim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 92500
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
Ankarada 2009 d4d 1.4 dizel şu an yakıt tüketimim 6,2-6,7 görünüyor. Sorun yok gibi. Zamanla düşecek, hele havalar ısınsın daha da düşer.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar, araç şu an 9.800 km'de İstanbul şehir içi yol bilgisayarındaki yakıt uzun zamandır 7,7- 7,8 lt/100km aralığında görmekteyim. Sizin araçlarda durum nasıl acaba, paylaşırsanız memnun olurum, teşekkürler.  :)

Şehir içi bu değerler normal, takibe devam edin.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2016, 09:19:45
Merhaba, benim aracım 2015 1.33 şu anda araba henüz 180 km'de tüketim 10.1 gösteriyo ama genel olarak 7.5-8 olarak ölçen arkadaşlar çok var forumda bence normal sizin değerleriniz.

Ortalama tüketimi sıfırlarsanız daha doğru değerler görürsünüz, zamanla düşecektir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.6 Advance Multidrive
  • 42 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
Benim arac 1.300 km de uzun yolda 100 km de 8 lt. civarı yakıyor.Sizcede çok değil mi   :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Benim arac 1.300 km de uzun yolda 100 km de 8 lt. civarı yakıyor.Sizcede çok değil mi   :-\
Uzun yolda çok fazla 8 litre.sehir içi yakıt tüketimi bu seviyelerde uzun yolda max 5 litre olması gerekiyor normal kullanımda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi

uzun yolda sabit hızda 90km üzerine çıkmadan düşük devirlerde seyrederseniz 6-7lt civarını dahi görürsün. ama uzun yol diyince insanlar uzun yol gittim 140 ın altına düşmedim diyorlar. cruise control de çok etkili yakıtta. gaz pedalıyla ne kadar çok oynarsanız yakıt yükselir. lastik basınçlarından klimaya, sıcaklıktan rüzgara kadar etken çok.
benim araç 1.33 ve henüz 850km de yakıt 8.7lt gösteriyor. babam araçla istanbul-kırklareli yapmış, tabi 120 den aşağı düşmedim 160a dahi çıktığını söylüyor (nasıl aracı rodajlamaksa bu  |-\ ) ben uzun yol diye bayağı düşük değer bekliyordum da 8.6idi eve geldiğinde. yazın da etkisiyle ben 7lt leri görürüm diyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.6 Advance Multidrive
  • 42 kere teşekkür etti
benim araç 1.33 ve henüz 850km de yakıt 8.7lt gösteriyor. babam araçla istanbul-kırklareli yapmış, tabi 120 den aşağı düşmedim 160a dahi çıktığını söylüyor (nasıl aracı rodajlamaksa bu  |-\ ) ben uzun yol diye bayağı düşük değer bekliyordum da 8.6idi eve geldiğinde. yazın da etkisiyle ben 7lt leri görürüm diyorum.

Araç henüz yeni ondan mıdır bilemiyorum ama kışın biraz daha fazla yaktığı kesin.Rodaj süresi tahmini olarak 2000 km de dolar mı acaba bir bilginiz varmı.Ve rodaj süresi bitince gözle görülür bir azalma olurmu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Araç henüz yeni ondan mıdır bilemiyorum ama kışın biraz daha fazla yaktığı kesin.Rodaj süresi tahmini olarak 2000 km de dolar mı acaba bir bilginiz varmı.Ve rodaj süresi bitince gözle görülür bir azalma olurmu?

Artık araçlarda eski tip bir rodaj yok, biraz azalma olur ama ciddi derecede değil. Araca alıştıkça kullanım karakteristiğiniz gelişir ve daha az yaktırabilirsiniz.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.6 Advance Multidrive
  • 42 kere teşekkür etti
Ben de rodaj süresi doluncaya kadar tüp taktırmayayım diye düşünmüştüm boşuna beklemişim desenize  :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
iki kez evrak işi olmasın diye sıfırken taktırmak daha mantıklı. rodaj süresi yada istediğiniz km ye kadar benzinle binmek gene sizin elinizde.  ben kpg yi sıfır km de taktırdım, 2-3 bin km benzinle bindim. nome problemo !
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 105000
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Herkese merhaba, yine bir başlık açmak yerine konuyu aratıp eskide olsa bu başlık altında yazmak istedim.
2014 corolla manuel 1.6 lpgli aracımın ortalama yakıt tüketim değeri 9.6-.9.7 iken, dün 1 günde 10.6 değerine yükseldi ortalama yakıt tüketimi göstergesini sıfırladım. bu ani değişimin sebebi ne olabilir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Herkese merhaba, yine bir başlık açmak yerine konuyu aratıp eskide olsa bu başlık altında yazmak istedim.
2014 corolla manuel 1.6 lpgli aracımın ortalama yakıt tüketim değeri 9.6-.9.7 iken, dün 1 günde 10.6 değerine yükseldi ortalama yakıt tüketimi göstergesini sıfırladım. bu ani değişimin sebebi ne olabilir?
Hava şartları trafik yoğunluğu,anlık gaz pedalına basıştaki değişkenlikler,bir dolu etken değişkenlikler gösterebilir, ortalama yakıt sıfırlama sonrası yüksek devirli kullanımda ilk etapta yüksek gösterir kullandıkça düşer.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Hava şartları trafik yoğunluğu,anlık gaz pedalına basıştaki değişkenlikler,bir dolu etken değişkenlikler gösterebilir, ortalama yakıt sıfırlama sonrası yüksek devirli kullanımda ilk etapta yüksek gösterir kullandıkça düşer.

Ümit bey, uzun yolda dahi ortalama yakıt zar, zor düşüyordu.  0,1 bir artış oluyordu dediğiniz sebeplerden fakat 1 lt gibi bir artış olunca bir şey olabilir mi diye meraklandım. sıfırladıktan sonra 90 km civarı çok dikkat ederek şehir dışı yol yaptım, değer şuan 7.7. Bakalım izleyeceğim. teşekkürler ilginize.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi

Ümit bey, uzun yolda dahi ortalama yakıt zar, zor düşüyordu.  0,1 bir artış oluyordu dediğiniz sebeplerden fakat 1 lt gibi bir artış olunca bir şey olabilir mi diye meraklandım. sıfırladıktan sonra 90 km civarı çok dikkat ederek şehir dışı yol yaptım, değer şuan 7.7. Bakalım izleyeceğim. teşekkürler ilginize.

150 km olmak üzere ortalama yakıt tüketimi 8.4-8.5 şehir içi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1148 kere teşekkür edildi
Eğer benzinden bahsediyorsak tüketim yüksek,2017 Corolla varken şehir dışı Ankara -İzmir yolunda 5.8 i,Ankara içinde kış günü 7.2 yi gördüm,tabi bu İzmir kışında şehir içi 6.5 seviyelerinde oluyordu,şimdi oğlumdan intikal 2016 Avensis var İzmir şehir içi 6.6 iken İstanbul'a geldiğimde 6.0 a indirdim,her iki arabada 0 km  alınmıştı,Corolla sattığımızda 35.000 km de idi,Avensis halen 48.000 de,ben gaza çok yumuşak basıyorum,aracı hiç bağırttırmıyorum,otoyolda çok nadir anlar hariç 120 km yi geçmiyorum bunlar bilgisayarda görünenler,Opel Corsa'da varken ortalama 6.3 idi,ancak şehir içi araç bağırtılırsa ve otoyolda 150-250 gibi gördüğümüz şekilde kullanılarak 0.28 sürtünme kat sayısı arttırılırsa rakam yüksek olacaktır.Ümit Şahantimor beyin bahsettiği hususlar işin esas noktalarıdır.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Eğer benzinden bahsediyorsak tüketim yüksek,2017 Corolla varken şehir dışı Ankara -İzmir yolunda 5.8 i,Ankara içinde kış günü 7.2 yi gördüm,tabi bu İzmir kışında şehir içi 6.5 seviyelerinde oluyordu,şimdi oğlumdan intikal 2016 Avensis var İzmir şehir içi 6.6 iken İstanbul'a geldiğimde 6.0 a indirdim,her iki arabada 0 km  alınmıştı,Corolla sattığımızda 35.000 km de idi,Avensis halen 48.000 de,ben gaza çok yumuşak basıyorum,aracı hiç bağırttırmıyorum,otoyolda çok nadir anlar hariç 120 km yi geçmiyorum bunlar bilgisayarda görünenler,Opel Corsa'da varken ortalama 6.3 idi,ancak şehir içi araç bağırtılırsa ve otoyolda 150-250 gibi gördüğümüz şekilde kullanılarak 0.28 sürtünme kat sayısı arttırılırsa rakam yüksek olacaktır.Ümit Şahantimor beyin bahsettiği hususlar işin esas noktalarıdır.

Tokat bey, benzin lpg araç, gösterge çok uzun süredir dediğim gibi 9.6 idi bu ani artış sonrası sıfırladım şuan 8.5 seviyelerinde bakımlarını 3500 km öncesinde yaptırdım. lpg filtesini değiştirmedim bir tek onuda 15 binde değiştiririm dedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
?
Tokat bey, benzin lpg araç, gösterge çok uzun süredir dediğim gibi 9.6 idi bu ani artış sonrası sıfırladım şuan 8.5 seviyelerinde bakımlarını 3500 km öncesinde yaptırdım. lpg filtesini değiştirmedim bir tek onuda 15 binde değiştiririm dedim.
Bakım da kullanılan yağ vizkozitesi nedir?
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.