Gönderen Konu: 2014 Corolla 1.6 Advance Manuel Yakıt Tüketimi. Sizde durum nedir acaba?  (Okunma sayısı 3778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.4 vvt-i/ 1.6 comfort/ 1.6 advance... Corolla..
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '14
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar, araç şu an 9.800 km'de İstanbul şehir içi yol bilgisayarındaki yakıt uzun zamandır 7,7- 7,8 lt/100km aralığında görmekteyim. Sizin araçlarda durum nasıl acaba, paylaşırsanız memnun olurum, teşekkürler.  :)
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Corolla 1.6 Advance Manuel Yakıt Tüketimi
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2015, 12:37:39 »
Merhaba, benim aracım 2015 1.33 şu anda araba henüz 180 km'de tüketim 10.1 gösteriyo ama genel olarak 7.5-8 olarak ölçen arkadaşlar çok var forumda bence normal sizin değerleriniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.4 vvt-i/ 1.6 comfort/ 1.6 advance... Corolla..
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Corolla 1.6 Advance Manuel Yakıt Tüketimi
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2015, 13:05:05 »
@Burak Fatih  Ocak (34544) , sizin aracın 180 km de ise o zaman 1-2 litre daha düşecektir, km ilerledikçe.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • Kilometre: 4000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
iyi akşamlar murat bey aracın yakıt tüketimi şehir içi ve şehir dışı şuan ne kadar öğrenebiliryim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 92500
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
Ankarada 2009 d4d 1.4 dizel şu an yakıt tüketimim 6,2-6,7 görünüyor. Sorun yok gibi. Zamanla düşecek, hele havalar ısınsın daha da düşer.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 55000
  • 1211 kere teşekkür etti
  • 2224 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar, araç şu an 9.800 km'de İstanbul şehir içi yol bilgisayarındaki yakıt uzun zamandır 7,7- 7,8 lt/100km aralığında görmekteyim. Sizin araçlarda durum nasıl acaba, paylaşırsanız memnun olurum, teşekkürler.  :)

Şehir içi bu değerler normal, takibe devam edin.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2016, 09:19:45
Merhaba, benim aracım 2015 1.33 şu anda araba henüz 180 km'de tüketim 10.1 gösteriyo ama genel olarak 7.5-8 olarak ölçen arkadaşlar çok var forumda bence normal sizin değerleriniz.

Ortalama tüketimi sıfırlarsanız daha doğru değerler görürsünüz, zamanla düşecektir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.6 Advance Multidrive
  • 23 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
Benim arac 1.300 km de uzun yolda 100 km de 8 lt. civarı yakıyor.Sizcede çok değil mi   :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 120000
  • Kan Grubu: 0+
  • 61 kere teşekkür etti
  • 296 kere teşekkür edildi
Benim arac 1.300 km de uzun yolda 100 km de 8 lt. civarı yakıyor.Sizcede çok değil mi   :-\
Uzun yolda çok fazla 8 litre.sehir içi yakıt tüketimi bu seviyelerde uzun yolda max 5 litre olması gerekiyor normal kullanımda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi

uzun yolda sabit hızda 90km üzerine çıkmadan düşük devirlerde seyrederseniz 6-7lt civarını dahi görürsün. ama uzun yol diyince insanlar uzun yol gittim 140 ın altına düşmedim diyorlar. cruise control de çok etkili yakıtta. gaz pedalıyla ne kadar çok oynarsanız yakıt yükselir. lastik basınçlarından klimaya, sıcaklıktan rüzgara kadar etken çok.
benim araç 1.33 ve henüz 850km de yakıt 8.7lt gösteriyor. babam araçla istanbul-kırklareli yapmış, tabi 120 den aşağı düşmedim 160a dahi çıktığını söylüyor (nasıl aracı rodajlamaksa bu  |-\ ) ben uzun yol diye bayağı düşük değer bekliyordum da 8.6idi eve geldiğinde. yazın da etkisiyle ben 7lt leri görürüm diyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.6 Advance Multidrive
  • 23 kere teşekkür etti
benim araç 1.33 ve henüz 850km de yakıt 8.7lt gösteriyor. babam araçla istanbul-kırklareli yapmış, tabi 120 den aşağı düşmedim 160a dahi çıktığını söylüyor (nasıl aracı rodajlamaksa bu  |-\ ) ben uzun yol diye bayağı düşük değer bekliyordum da 8.6idi eve geldiğinde. yazın da etkisiyle ben 7lt leri görürüm diyorum.

Araç henüz yeni ondan mıdır bilemiyorum ama kışın biraz daha fazla yaktığı kesin.Rodaj süresi tahmini olarak 2000 km de dolar mı acaba bir bilginiz varmı.Ve rodaj süresi bitince gözle görülür bir azalma olurmu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 55000
  • 1211 kere teşekkür etti
  • 2224 kere teşekkür edildi
Araç henüz yeni ondan mıdır bilemiyorum ama kışın biraz daha fazla yaktığı kesin.Rodaj süresi tahmini olarak 2000 km de dolar mı acaba bir bilginiz varmı.Ve rodaj süresi bitince gözle görülür bir azalma olurmu?

Artık araçlarda eski tip bir rodaj yok, biraz azalma olur ama ciddi derecede değil. Araca alıştıkça kullanım karakteristiğiniz gelişir ve daha az yaktırabilirsiniz.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.6 Advance Multidrive
  • 23 kere teşekkür etti
Ben de rodaj süresi doluncaya kadar tüp taktırmayayım diye düşünmüştüm boşuna beklemişim desenize  :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 97879
  • Kan Grubu: AB+
  • 154 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
iki kez evrak işi olmasın diye sıfırken taktırmak daha mantıklı. rodaj süresi yada istediğiniz km ye kadar benzinle binmek gene sizin elinizde.  ben kpg yi sıfır km de taktırdım, 2-3 bin km benzinle bindim. nome problemo !
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.