Gönderen Konu: avensiste gitti corollada  (Okunma sayısı 4281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
avensiste gitti corollada
« : Mayıs 16, 2015, 10:15:09 »
avensis ile uzun süren yol arkadaşlığımız sonunda 2008 dizel mmt corolla elegant aldım (avensisi çok aradım)

evlendim corollayı babama bıraktım, mmt'nin vites geçişlerinden dolayı dsg edc arasında kararımı verdim ve dün megane 1.5 edc privelege aldım. kullandıkca deneyimlerimi söyleyeceğim, vites geçişleri çok hoşuma gitti ama avensisi hala arıyorum :)

fotolar:

:blink: :blink: :blink:

???

Toyota Club Türkiye

avensiste gitti corollada
« : Mayıs 16, 2015, 10:15:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 600000
  • Model Yılı: '04
  • 161 kere teşekkür etti
  • 130 kere teşekkür edildi
Ynt: avensiste gitti corollada
« Yanıtla #1 : Mayıs 16, 2015, 10:20:41 »
hayırlı olsun umarım umduğunuzu bulursunuz fakat avensis candır her modeli farklı güzeldir tekrar hayırlı olsun
2004 corolla sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2015, 10:29:40 »
teşekkürler, lpg'li arabaya binmek istemiyorum o yüzden avensis alamadım, avensisede 2.0 motor altı yakıştıramıyorum ve yakıt resmen cebimi deliyordu :)
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 16, 2015, 11:15:40 »
aracınız hayırlı olsun. 6 yıl reno (laguna2-megane1-2) kullanmış biri olarak şahsi düşüncem kulaklarınız hassas değilse megane'a 5 yaşa kadar binilebilir. ben sırf bu takırtı tukurtu ve kronik arızalarından dolayı toyota'ya transfer oldum :alkis: kafam rahat :tamam:
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 16, 2015, 11:46:14 »
Hayırlı olsun.Ama sıralama yanlış olmuş En sondan en başa doğru olsa daha iyi olurdu.☺

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 16, 2015, 12:00:04 »
Toyota ile Renault gurubunu mukayese etmek çok yanlış olur ama kabule etmek gerekir ki adamlar bu yakıt olayını bitirmişler .1.5 -1.6 dci motorlar inanılmaz derece az tüketim yapıp gayet de güzel performans veriyorlar .Yakıt takıntısı olmayana Toyota candır amma devir tasarruf devri mecburen insanlar istemese de az yaktığı için bazı araçları tercih etmek durumunda kalıyor .Şu Toyota Renault ile anlaşsa da 1.5-1.6 dci motoru taksa şu Toyotalara patlama yapar yemin ederim hem az yakan sorunsuz bir dizel hem de Toyota kalitesi ufff hayali bile çok güzel
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • 13 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 16, 2015, 12:54:00 »
Meganların yol tutuşu nasıldır arkadaşlar bi tanıdığım almak istiyor ama güvenlik noktasında endişeleri var virajlarda savurma durumu olurmu (tabi fizik kuralları dahilinde ve diğer araçlarla kıyaslayınca durumu nedir acaba?)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2015, 09:51:40 »
aracınız hayırlı olsun. 6 yıl reno (laguna2-megane1-2) kullanmış biri olarak şahsi düşüncem kulaklarınız hassas değilse megane'a 5 yaşa kadar binilebilir. ben sırf bu takırtı tukurtu ve kronik arızalarından dolayı toyota'ya transfer oldum :alkis: kafam rahat :tamam:

teşekkürler, bir arkadaş vardı forumda ismini unuttum, auris aracına takırtukuris diyordu, toyotalarda da model yükseldikce (avensis hariç) kalite düşmeye başladı, alacağım toyotada bu model aralığında olacaktı, ondada trim sesleri gelecekti.
hep japona bindim birde farklı araca bineyim dedim :)

Hayırlı olsun.Ama sıralama yanlış olmuş En sondan en başa doğru olsa daha iyi olurdu.☺

cebi düşünmek zorundaydım, yoksa hiç düşünmeden 2.0 avensis veya 2.0 accord alırdım :)

Toyota ile Renault gurubunu mukayese etmek çok yanlış olur ama kabule etmek gerekir ki adamlar bu yakıt olayını bitirmişler .1.5 -1.6 dci motorlar inanılmaz derece az tüketim yapıp gayet de güzel performans veriyorlar .Yakıt takıntısı olmayana Toyota candır amma devir tasarruf devri mecburen insanlar istemese de az yaktığı için bazı araçları tercih etmek durumunda kalıyor .Şu Toyota Renault ile anlaşsa da 1.5-1.6 dci motoru taksa şu Toyotalara patlama yapar yemin ederim hem az yakan sorunsuz bir dizel hem de Toyota kalitesi ufff hayali bile çok güzel

renault ile toyotayı neden mukayese etmiyorsunuz ki? yıllarca japona bindim, uzun yolda asfalt sesinden kafam şişiyordu. bunda nasıl bilmiyorum tabi ama arada fazla fark yoktur bence. her aracın +'sı -'si vardır. mercedes ve nissan zaten dci motor kullanıyor. toyota renault ile anlaşıp dci motoru kullansa yine mmt vites koyar ve yine almam.

Meganların yol tutuşu nasıldır arkadaşlar bi tanıdığım almak istiyor ama güvenlik noktasında endişeleri var virajlarda savurma durumu olurmu (tabi fizik kuralları dahilinde ve diğer araçlarla kıyaslayınca durumu nedir acaba?)

dün biraz kastım ama tek başıma değildim. tek çıktığım zaman haber veririm :)
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 19, 2015, 03:23:06 »
Öncelikle kazasız belasız binin inşallah.yalnız avensisi daha çok ararsınız gibime geliyor:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2015, 10:04:26 »
Öncelikle kazasız belasız binin inşallah.yalnız avensisi daha çok ararsınız gibime geliyor:)

teşekkürler, sadece ben aramıyorum, eşimde sürekli avensis daha iyiydi diyor :)
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '11
  • 92 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 23, 2015, 23:35:10 »

Yalıtımı arttırmak şartı ile  ;)
<3 Sen Benim Her Gece Efkarım.... <3
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 28, 2015, 01:38:40 »
Hayırlı uğurlu olsun Naylon candır :D devir ekonomi devri maşallah ibretlik yakıt göstergesi hiç göremedim.. ::)
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '12
  • 106 kere teşekkür etti
  • 142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 28, 2015, 03:54:54 »
Asıl takırtılar toyotalarda bol bol var. :) Şu zamana kadar bindiğim hiçbir arabada bu kadar rahatsız olmuyordum. Allahtan teyp var, olmasa halim harap :D Özelliikle şu teyp kısmından gelen yokmu deli ediyor

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 28, 2015, 03:56:52

Güzel fena değil. Zaten espde var. Fakat her araçta olduğu gibi esp güvenip dalmak olmaz :)

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 28, 2015, 04:00:38
110 luksa çok tehlikeli bi motor :D Heleki edc ile çok zevkli. 1 depo ile yaklaşık 1200km  civarı gider. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mayıs 28, 2015, 15:38:51 »
Megane yol tutuşu olarak biraz zayıf, çabuk kendini bırakıyor. Esp kurtarıyor genelde. Standart Renault yol tutuşu :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Haziran 20, 2015, 13:50:56 »

sonunda yol tutuşunu deneyebildim, denediğim şekilde corollanında esp sayesinde tutunacağını düşünüyorum, araç çok yüksek yola avensis gibi tutunmuyor. corolla ile aynı kefeye koyabilirim.

Hayırlı uğurlu olsun Naylon candır :D devir ekonomi devri maşallah ibretlik yakıt göstergesi hiç göremedim.. ::)

bende şaşkınlık içinde kullanıyorum, yakıtına hayran kaldım :)
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 20, 2015, 14:42:45 »
Hayirli olsun Meganlar ikinci eli hizli parasina gore guzel arabalar benim tek sevmedigim yeri konsoldaki tuslari falan minicik teybin oldugu yerler. Yakit olsun parca fiyati olsun uygun güzel arabalar.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 750
  • Model Yılı: '15
  • 94 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Haziran 20, 2015, 15:00:39 »
Hayırlı olsun. Toyotanın BMW ye yaptırdığı 1.6 dizel motoru henüz bilmiyoruz, onun dışında gördüğüm en başarılı dizel motor dci motordu. Edc ile uyumu umarım başarılıdır.